پوشش یا روکش!

چیه؟ چرا این قدر دستپاچه ای؟ چرا این قدر هولی؟کمی یواش تر! به چه چیز این طور زل زدی و مردمک چشمانت در حال چرخش است، گویی تا لحظه ای دیگر تاب حدقه چشم را برنمی‌تابد. به گزارش «شیعه نیوز»، قانون منع فروش و استفاده از لباسهای تنگ و کوتاه در اندونزی به اجرا در […]

کد خبر: 11
تاریخ انتشار : تیر ۶, ۱۳۹۲

چیه؟ چرا این قدر دستپاچه ای؟ چرا این قدر هولی؟کمی یواش تر! به چه چیز این طور زل زدی و مردمک چشمانت در حال چرخش است، گویی تا لحظه ای دیگر تاب حدقه چشم را برنمی‌تابد.
به گزارش «شیعه نیوز»، قانون منع فروش و استفاده از لباسهای تنگ و کوتاه در اندونزی به اجرا در می‌آید.
در این گزارش آمده است: پلیس اندونزی بیش از ۵۰ زن و ۳ مرد را که شئونات اخلاقی را رعایت ننمودند را بازداشت کرده است. شمس الدین رئیس نظارت بر انطباق با قانون شریعت گفت: در دفتر او یک دایره برای جلوگیری از فروش لباس که جزئیات بدن را برجسته کند تشکیل شده است .
شمس الدین گفت: “ما به زودی بخشنامه‌ای را به فروشگاه‌های عرضه لباس ابلاغ می‌نماییم که در آن قید شده است فروش برخی لباس‌های خاص ممنوع می‌باشد.
در اینجا این سوال مطرح می‌شود که در دنیای لباس‌های تنگ و چسب چه خبر است؟
بعضی از افراد با دیدن فرم لباس که بدن را نمایان می‌سازد، تحریک می‌شوند، و برجستگی‌های بدن اگر در لباس ظاهر شوند، مرد آن را تعمیم داده و لذت می‌برد. اینجاست که نشان دادن برجستگی‌های بدن با لباس، همانند عریان بودن است.
بعضی از افراد با دیدن افراد چاق و بعضی با دیدن افراد لاغر تحریک می‌شوند، و بعضی با نوع راه رفتن و… همه از این مواردند.
تا آنجا که اطلاعات علمی ما قد می‌دهد ما در بدن یک پوست داریم که در خارجی‌ترین لایه نقش محافظتی از اعضای بدن را به عهده دارد و یک لباس داریم که نقش محافظتی از بدن و پوست را داشته و یک پوشش است. ولی آنچه که امروز با آن مواجه هستیم پوششی است در قالب یک جلد جدید و در حقیقت یک روکش جدید که بدن را مثل یک پوست در بر می‌گیرد.
این پوشش‌های روکش‌نما به نظر می‌رسد که طراحی شده‌اند تا اندام را بهتر نشان دهند و زیبایی‌هایی را که از نظر شرع باید سِتر باشند، بیشتر نمایان می‌‌کند. آنچه که هم اکنون در قالب لباس‌های تنگ، چسب و بدن نما در بازار و شبکه‌ها و سالن‌های مد به عنوان پوشش روز و مدرن ارائه می‌شود راهی است که از وادی برهنگی عبور می‌کند. در این حیطه آن چه که حاکم بر زیبایی است مکتب لذت و کام جویی است و تنها امری که مورد توجه نیست آرامش روان جامعه وعفت عمومی است.

فلسفه اصلی مد نشان دادن اندام‌هایی از بدن است که زیبایی و جلوه‌گری در آنها نهفته شده، هر اندامی از بدن که زیبایی بیشتری دارد آنگونه لباس طراحی می‌شود که از طریق برهنه بودن آن عضو و یا چسب بودن لباس در آن قسمت زیبایی بیشتر به چشم بیاید و این مخالف فلسفه اسلام در پوشش است که معتقد است در زن و مرد در برابر نامحرم ستر و پوشش زیبایی‌های بدن ضروری است.
همان طور که در ابتدای مطلب هم نقل قولی از کتاب روان‌شناسی رنگ دکتر لوتر داشتیم بدون هیچ نقص و خللی به طور قطع حتی در جامعه غربی هم که استفاده از این نوع پوشش رایج است، تحریک جنسی در زن و مرد با اینگونه لباس‌ها صورت می‌گیرد و افراد جامعه در برقراری ارتباط باهم حتی در نگاه به یکدیگر دچار تنش و ناهنجاری رفتاری می‌شوند چه برسد به جامعه اسلامی ما!!
به هر حال وقتی که به قصد خرید لباس سری به بوتیک‌ها می‌زنیم باید تکلیف را با خودمان مشخص کنیم که به دنبال لباسی به عنوان پوشش هستیم یا در جستجوی پوست و روکش جدید؟ بالاخره به عنوان یک زن ومرد مسلمان به دنبال ایجاد آرامش روان دختران وپسران هستیم یا این‌که به اضافه همه مشکلات‌شان می‌خواهیم گامی استوارتر در افزایش تحریک جنسی آنها و بهم‌ریختگی بیشتر نهاد خانواده برداریم؟؟

 

کاری از گروه دین و فرهنگ باحجاب

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.