امنیت اجتماعی، بزرگترین دغدغه زنان مسلمان در غرب + فیلم

موارد گزارش شده از آسیب رسانی به زنان مسلمان در اروپا حکایت از نفرت و هتاکی به اسلام و بارزترین نماد آن یعنی حجاب دارد. قرار دادن سر گندیده خوک در مقابل درب منازل مسلمانان. مورد ضرب و شتم قرار گرفتن زنان مسلمان در خیابان ها. نسبت دادن القابی همچون«همسر اوسامه بن لادن»، « شتر»، «تروريست» و غیره به زنان مسلمان از نمونه های این مسلمان آزاری است.

کد خبر: 11160
تاریخ انتشار : مرداد ۱۴, ۱۳۹۳

از ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ سونامی اسلام هراسی در آمریکا همراه با تحریک و تهییج افکار عمومی از طریق صاحبان قدرت و سیاست به مرزهای اروپا رسید. از آن زمان به بعد رسانه های غربی در اقدامی هدفمند به ترویج اسلام هراسی از طریق قرار دادن نمایه های اسلامی در کنار مفاهیم تروریستی پرداختند و موج به راه افتاده اسلام هراسی را به اسلام ستیزی در قالبی بشر دوستانه هدایت کردند.

is-it-islamophobia

در این میان دولت فرانسه افراطی‌ترین کشور غربی در زمینه وضع قوانین سختگیرانه علیه پوشش اسلامی است. از سال ۲۰۰۴ تاکنون دولت پاریس به موجب تصویب قانون ممنوعیت حجاب در مجلس این کشور، دختران و زنان دارای حجاب اسلامی را از حضور در مدارس، دانشگاه‌ ها و مکان‌های عمومی منع می‌کند.

قانون منع حجاب

بر اساس این قانون، زنان دارای پوشش اسلامی در این کشور علاوه بر این که بازداشت و به اداره پلیس برده می‌شوند، موظف به پرداخت میزان ۱۵۰ یورو به عنوان جریمه هستند. این در حالی است که بزرگ‌ترین جامعه مسلمانان اروپا، در فرانسه ساکن اند.

پس از فرانسه، آلمان در سال ۲۰۰۷ قانون ممنوعیت حفظ حجاب در مدارس و دانشگاه های نه ایالت خود را به تصویب رساند و پس از آن هلند، بلژیک، دانمارک، اسپانیا و روسیه، استفاده از پوشش کامل اسلامی را در اماکن عمومی، دانشگاه‌ها و مدارس ممنوع کردند. تصویب این قوانین به اخراج شمار زیادی از دانشجویان وممانعت از تحصیل بسیاری از دانش آموزان محجبه انجامید.

ممنوعیت درسی با حجاب

 اسلام ستیزی در غرب تنها به وضع قوانین تبعیض آمیز علیه مسلمانان محدود نمی شود. طبق آمار به دست آمده حدود ۵۸ درصد از کسانی که بین آوریل ۲۰۱۲ و آوریل ۲۰۱۳ حملات ناشی از اسلام ‌هراسی در انگلیس را تجربه کردند زن بودند. به گزارش پرس تی وی در حدود ۸۰ درصد از این موارد، زنان محجبه مورد هدف قرار گرفته اند. مسلمان آزاری در اروپا و آمریکا علاوه بر جرایم رایانه ای شامل ضرب و شتم، فحاشی و توهین نیز می شود که به خاطر وجود تبعیض در قوانین، به بسیاری از آن ها رسیدگی نمی شود. از این نمونه می توان به بی‌توجهی پلیس فرانسه به حملات نژاد پرستانه به زنان مسلمان اشاره کرد. در سال  ۲۰۱۱ شصت درصد از جنایت های مرتبط با نفرت از اقلیت ها در انگلستان مربوط به جنایت هایی علیه مسلمانان می شد.

 

سوزان بشیر ـ تازه مسلمان آمریکایی ـ در مصاحبه با روزنامه کانزاس سیتی استار گفت: پیش از آن که مسلمان شوم هیچ کس سئوالی از دین من نمی کرد و با احترام با من رفتار می کردند اما به محض اینکه با حجاب اسلامی در محل کار حاضر شدم همکاران با فحش های زننده و تهدیدهای جدی من را آزرده کردند.

طرفداران حجاب

موارد گزارش شده از آسیب رسانی به زنان مسلمان در اروپا حکایت از نفرت و هتاکی به اسلام و بارزترین نماد آن یعنی حجاب دارد. قرار دادن سر گندیده خوک در مقابل درب منازل مسلمانان. مورد ضرب و شتم قرار گرفتن زنان مسلمان در خیابان ها. نسبت دادن القابی همچون «همسر اوسامه بن لادن»، « شتر»، «تروریست» و غیره به زنان مسلمان از نمونه های این مسلمان آزاری است.

اعلامیه جهانی حقوق بشر در ۱۰ دسامبر ۱۹۴۸ در پاریس ـ مهد تمدن اروپا و داعیه دار آزادی بیان در دنیا ـ به تصویب رسید. بازنگری برخی از مفاد این پیمان بین المللی خالی از لطف نیست.

ماده دوم

هرکس می تواند بدون هیچ گونه تمایز مخصوصا از حیث نژاد، رنگ، جنس، زبان، مذهب، عقیده سیاسی یا هر عقیده دیگر و همچنین ملیت، وضع اجتماعی، ثروت، ولادت یا هر موقعیت دیگر، از تمام حقوق و کلیه آزادی هایی که در اعلامیه حاضر ذکر  شده است، بهره مند گردد.

 1

ماده سوم

هر کس حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد.

حمله به حجاب

ماده ششم

هر کس حق دارد که شخصیت حقوقی او در همه جا بعنوان یک انسان در مقابل قانون شناخته شود.

دغدغه

سوال اینجاست: با و جود تمامی این رفتارها باز هم می توان از غرب به عنوان داعیه داران حقوق بشر یاد کرد؟!

 

کاری از گروه بین الملل باحجاب

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.