مـاجـرای دانـشـجـویـان نـخـبـه چـادری شـهـیـد شـهریـاری

رئیس سازمان بسیج مستضعفین می گوید: حجاب کامل دانشجویان آن هم در آزمایشگاه هسته‌ای نشان داد که تاثیر کلام استاد چه مقدار در پرورش جوانان موثر است. همایش ۵۰۰ نفر از اساتید زن بسیجی با حضور سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد. سردار نقدی به مقایسه جایگاه زن، قبل و […]

کد خبر: 1165
تاریخ انتشار : شهریور ۱۰, ۱۳۹۲

رئیس سازمان بسیج مستضعفین می گوید: حجاب کامل دانشجویان آن هم در آزمایشگاه هسته‌ای نشان داد که تاثیر کلام استاد چه مقدار در پرورش جوانان موثر است.

همایش ۵۰۰ نفر از اساتید زن بسیجی با حضور سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد.

سردار نقدی به مقایسه جایگاه زن، قبل و پس از انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در دوران منحوس پهلوی ۸۰ درصد زنان بی سواد مطلق بودند و حال آنکه امروز بیش از ۶۰ درصد دانشجویان را زنان شکل می‌دهند.

وی با ادای شکر الهی که به برکت انقلاب اسلامی شاهد افزایش اساتید مؤمن و فرهیخته زن در کشور هستیم، به ذکر خاطره‌ای ناگفته از دانشمند شهید مجید شهریاری پرداخت و گفت: سالها قبل که مسئول تحقیقات صنعتی و دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح بودم به اقتضای شغلم به بسیاری از دانشگاهها، مراکز پژوهشی و علمی کشور می رفتم، از جمله روزی به دانشگاه شهید بهشتی رفتم.

وی ادامه داد: وارد آزمایشگاه شدم، دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی مشغول فعالیت پژوهشی بودند. با دیدن دانشجویان دختر که در آزمایشگاه لیزر و هسته‌ای با دستگاه‌های ظریف و حساس آنجا چادر بر سر داشتند خیلی خوشحال و در عین حال متعجب شدم.

نقدی تصریح کرد: با دیدن این صحنه که در چنین رتبه علمی با برترین کشفیات و پژوهش‌های علمی، اینقدر به مسائل دینی توجه می‌شد کنجکاو و علت را جویا شدم. چون این موضوع نمی‌توانست از روی اجبار باشد آن هم در محیط خاص آزمایشگاه.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: وقتی از مسئولین دانشگاه پرسیدم پاسخ دادند: استاد این دانشجویان فردی مؤمن و از بچه‌های جنگ است که نفوذ کلام او و ارتباط صمیمی‌اش با دانشجویان، الگویی از او ساخته که تمامی دانشجویان او به مسائل دینی و رعایت احکام شرعی علاقه‌مند شده‌اند تا آنجا که دختران همگی داوطلبانه چادر بر سر دارند.

نقدی تاکید کرد: وقتی پیگیر شدم دیدم آن استاد دکتر مجید شهریاری است، دانشمند عزیزی که در راه اعتلای علمی کشورمان جان عزیز خود را تقدیم کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پایان این خاطره با اشاره به فرمایش امام خامنه‌ای که فرمودند نباید شخصیتی مثل چمران برای ما استثناء باشد، گفت: اساتید محترم به ویژه اساتید زن می‌توانند با تربیت دینی دانشجویان در کلاس‌های دانشگاه، آینده کشور را تضمین کنند و اثر یک استاد مؤمن و بسیجی بسیار حائز اهمیت است.

برگرفته از وبلاگ افسر سایبری موعود

ارسال
چاپ
0 نظر
  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.