زنان شیعه ، علویات سوریه و بار یک حکم

وقتی که فرد اخلاق را لگد مال کند، زمانیکه انسان جاهلانه از یک جاهل عالم نما تبعیت کند، طولی نمی کشد که خطوط قرمز دین مبین را هم بدون آنکه بفهمد رد کرده و می تواند با آرامش و اعتقادی راسخ در وادی بی عفتی با ادعای دین مداری قدم بردارد. در این آشفته بازار […]

کد خبر: 1194
تاریخ انتشار : شهریور ۱۳, ۱۳۹۲

وقتی که فرد اخلاق را لگد مال کند، زمانیکه انسان جاهلانه از یک جاهل عالم نما تبعیت کند، طولی نمی کشد که خطوط قرمز دین مبین را هم بدون آنکه بفهمد رد کرده و می تواند با آرامش و اعتقادی راسخ در وادی بی عفتی با ادعای دین مداری قدم بردارد.

در این آشفته بازار دنیای امروز در منطقه شامات، جایی که روزی مهد فرهنگ عربی بود به واسطه جنگ داخلی و هجوم تروریست‌های تکفیری به این کشور نه تنها برخی از احکام و دستورات اسلامی رنگ باخت بلکه قوانین انسانی و فطری هم لگد مال شده است. .

در چندین ماه گذشته در این سرزمین غم زده حکمی صادر شده که بار غم زنان و مردان سوری را در صحنه گردانی بی عفتی توسط سلفی ها سنگین تر کرده است.

حکمی مبنی بر جایز بودن قتل مردان شیعه و علوی و مباح بودن تجاوز و هتک حرمت زنان آنها. برخی از شیوخ جماعت سلفی در سوریه در طی نا آرامی های داخلی با صدور احکام جداگانه ای ریختن خون علویان این کشور و زنای به عنف با زنان علویه و شیعه را مباح اعلام کردند. این خبری بود که به سرعت در رسانه ها منتشر شد.

tbm,m4t
انتشار این حکم به نقل از مشرق در پی استفتاء ارتش آزاد سوریه درباره این اعمال صورت گرفته است. به نظر می رسد که این قبیل احکام صادره از افراد ریشه در خصلت های فردی و خلق و خوی شهوت پرست و بی حیای آنها دارد که با این  احکام خصایص فوق را در جهت استفاده شخصی خود به سطح جامعه انتقال می دهند.

شیخ محمد بدیع موسی، کسی است که در محضر فردی مثل شیخ حسن حبنکه المیدانی درس خوانده که در دهه شصت فتوای جواز روابط پدر و دختر را برای ضرورت بر مبنای یک قیاس مضحک صادر و جنجال بزرگی را بر پا کرده بود. وجود این چنین احکامی با وجود این شاگردان و اساتید دور از ذهن نیست. و این همان مشکلی است که در نتیجه رشد خصلت حیا گریز و شهوت پرست در افراد شکل می گیرد.

به دنبال چنین احکامی العجلونی هم اسارت زنان شیعه سوری و تصاحب آنها را بدون خطبه شرعی جایز اعلام کرد. وی زنان شیعه را کافر می داند و آنها را  پیرو فرقه ای انحرافی معرفی می کند. به دنبال نشر این خبر تعداد زیادی از زنان و کودکان شیعه مورد تجاوز قرار گرفته و ناپدید شدند. البته این حالت مختص به علوی ها و شیعیان سوریه نیست بلکه عموم مردم به ویژه شیعیان وعلوی ها و حتی مسیحیان و دیگر فرق را در بر می گیرد.این در حالی است که ما از مکتبی پیروی می‌کنیم که وقتی خبر بی حرمتی به زن یهود در سرحدات اسلامی به علی بن ابی طالب علیه السلام می رسد ایشان می فرمایند که اگر مردی در این واقعه دق کند به حق است.

و ما در این روزها چگونه در آرامش و حتی بدون دغدغه زندگی را سپری می کنیم!

کاری از گروه بین الملل باحجاب

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه