اروپای مدعی، خشونت، تجاوز، نقض تمامیت جسمی و جنسی+عکس+ فیلم+ 18

به گزارش هفته نامه آلمانی «اشپیگل» درباره زندگی زنان اروپایی، از هر 3 زن اروپایی یک نفر قربانی خشونت شده، که این خشونت در قالب فیزیکی یا جنسی بوده است. نکته قابل توجه این که 33 درصد از زنان از زمانی که به سن 15 سالگی رسیده‌اند دست‌کم یک ‌بار مورد خشونت جنسی واقع شده اند.

کد خبر: 12103
تاریخ انتشار : شهریور ۱۲, ۱۳۹۳

دانشجویان دانشگاه کمبریج انگلستان در اکثریت روزهای پایانی هفته با در دست گرفتن پلاکاردهایی در دفاع از حقوق حیوانات در مقابل دانشکده پزشکی این دانشگاه تجمع می کنند و در مقابل تضییع حقوق حیوانات و استفاده از آن ها در آزمایشگاه های زیست شناسی و پزشکی موضع گیری می کنند. این در حالی است که یافته های حاصل از گزارش یک موسسه اجتماعی در اروپا از وضعیت تأسف بار خشونت علیه زنان و نادیده گرفتن حقوق این قشر از جامعه در کشورهای اروپایی حکایت دارد.

اروپا، قلب خشونت های فیزیکی و جنسی زنان در جهان

به گزارش هفته نامه آلمانی «اشپیگل» درباره زندگی زنان اروپایی، از هر ۳ زن اروپایی یک نفر قربانی خشونت شده که این خشونت در قالب فیزیکی یا جنسی بوده است. نکته قابل توجه این که ۳۳درصد از زنان از زمانی که به سن ۱۵ سالگی رسیده‌اند دست‌کم یک ‌بار مورد خشونت جنسی واقع شده اند. تنها در فرانسه از هر ۵ زن شاغل دست کم یک نفر در محل کار خود مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته است. علاوه بر این طبق آخرین گزارش شورای اروپا، یک پنجم کودکان اروپایی قربانی خشونت جنسی هستند.

تلوزیون ARD آلمان طی یک گزارش ویژه، نتایج یک تحقیق اجتماعی که به سفارش وزارت خانواده در آلمان تهیه شده است را مورد بررسی قرار داد. براساس نتایج حاصل از این تحقیق اجتماعی، هزاران زن که از نظر ذهنی دچار معلولیت بوده و در مراکز نگهداری از این افراد زندگی می کردند، قربانی خشونت های جنسی شده اند.

به نقل از خبرگزاری ایتالیایی «زبان آنسا» از هر ده مورد قتل بوقوع پیوسته در ایتالیا،‌ سه مورد از قربانی ها زنان هستند. همچنین از هر ده قتلی که در داخل خانه ها بوقوع می پیوندد، هشت مورد زنان هستند.

خشونت علیه زنان

در فرانسه قوانین به اندازه کافی از زنانی که قربانی خشونت می‌شوند حمایت نمی‌کند.  بنا بر اعلام فدراسیون همبستگی با زنان در فرانسه، هر ۳۵ ثانیه یک برخورد فیزیکی و یا خشونت در رابطه با زنان در این کشور صورت می‌گیرد و از هر ۱۰ زن فرانسوی یک نفر در معرض خشونت قرار دارد. به گفته مقامات مسئول در فرانسه، هر سه روز یک زن بر اثر خشونت خانگی جان خود را از دست می‌دهند. همین آمارها حکایت از آن دارند که در انگلیس هر هفته دو زن به دست همسرانشان کشته می شوند و از هر چهار زن انگلیسی یک نفر خشونت و تجاوز را تجربه کرده است.

زنان اروپایی و دغدغه عدالت خواهی

پس از هجده سال، در زندان دارام انگلیس، به خانم جودیت وارد گفته شد: بازداشت شما اشتباهی بوده و شما می توانید زندان را ترک کنید. این خانم بی گناه، چون مظنون به عضویت در ارتش جمهوری خواه ایرلند بوده با همدستی مقامات پلیسی و قضائی انگلیس به این مجازات عمدی محکوم گردیده بود. این تنها نمونه ای هزاران مورد بازداشت و حبس در اروپا به دلایل واهی و اثبات نشده است که نقض آشکار حقوق مدنی و عدالت اجتماعی محسوب می شود.

 عدالت اجتماعی 

در واقع اسامی این کشورها متفاوت است، اما خشونتی که در لایه های زیرین و پنهان آن علیه زنان و دختران خانواده اعمال می شود، شباهت زیادی با هم دارد. به عبارت دیگر، این زنان در نقش قربانی باید سکوت کنند و دم نزنند تا آبروی خانواده حفظ شود و غرور مردی که به گمانش جریحه دار شده، تسکین بگیرد.

 قربانیان تجاوز به عنف

خشونت علیه زنان در غرب

دلیل خشونت علیه زنان

حقوق بشر

با همه اینها بسیاری، زنان ایرانی را مورد ظلم و ستم می دانند هرچند که آمار دقیقی در این رابطه وجود ندارد ولی در یک گشت و گذار میدانی و مشاهده فردی  قطعا آمار خشونت و تجاوزات در ایران در برابر آمار موجود در اروپا کمتر است و قابل قیاس نیست حتی اگر در بدترین حالت مدعی شویم که آمار ما هم چیزی از آمار اروپا کم ندارد! این موضوع نشان می دهد آزادی و فرهنگ برهنگی و روابط بدون حد و مرز نیز مانع وقوع جرم علیه زنان و احقاق کرامت آنها نشده است.

و تمام فریاد حقوق مساوی چیزی جز ادعا نیست.

◄ خشونت علیه زنان + فیلم

◄ آمار و ارقام از خشونت علیه زنان در اروپا می گوید+ویدئوگرافی

کاری از گروه بین الملل باحجاب

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه