5 اشتباهی که در محیط های کاری مختلط نباید انجام داد

گفتم حاج آقا صحبت کردن تو محیط کار با همکاران نامحرم اشکال داره؟ گفت: صحبت کردن اشکال نداره، ولی بگو و بخند، دل دادن و قلوه گرفتن، قاطی شدن با نامحرم و .... اشکال داره، کلاً هر چی که حرمت بین نامحرم رو از بین ببره اشکال داره.

کد خبر: 12210
تاریخ انتشار : شهریور ۱۷, ۱۳۹۳

این روزها درباره روابط کارمندان زن و مرد و اختلاط محیط کار زیاد بحث می­شود. شاید کسی با خودش فکر کند که این مسأله واقعاً اینقدر مهم است که این همه درباره آن بحث شود؟؟ «تعدادی از کارمندان زن و مرد در یک محیط مشغول به فعالیت هستند و در بعضی مواقع هم با یکدیگر صحبتی، شوخی و خنده ­ای دارند؛ این چند دقیقه­ ای که فارغ از کار با یکدیگر مشغول صحبت هستند که مشکلی پیش نمی ­آید. انسان اگر خودش پاک باشد و به سمت گناه و فساد نرود هیچ کس نمی­تواند او را مجبور به کاری کند. یا به دور از ادب اجتماعی و بی فرهنگی است که بخواهیم به بعضی از این احکام عمل کنیم».

مسأله اصلی

در جواب افرادی که اینچنین فکر می­کنند باید گفت که مسأله اصلی صِرف روابط زن و مرد و صحبت­های آنها با هم نیست، مسأله اصلی عادی شدن این روابط هست که می­تواند خطرات زیادی به دنبال داشته باشد.

وقتی زن و مردی در یکسال حداقل دویست روز در محل کار یکدیگر را ملاقات می­کنند، دیدارها و ارتباط آنها با هم امری عادی و طبیعی می­شود و ممکن است با عادی شدن روابط حریم میان آنها از بین رود، برخورد همکاران زن و مرد اغلب راحت و بدون دغدغه است و آنها حتی گاهی مسائل زندگی خود را برای یکدیگر مطرح می­کنند: کارمند زنی که تا دیروز سلام کردن به همکار مرد برایش سخت بود، امروز به راحتی با او درد دل می­کند و از او راهنمایی می­خواهد.

از آنجا که همه انسانها از ایمان قوی و مستحکم برخوردار نیستند، لذا رعایت اصل حریم در روابط­شان با نامحرمان از ضروریات است، چون اگر حدود و حریم شکسته شود یا کمرنگ گردد، حیا و عفاف افرادِ ضعیف النفس مخدوش شده و احتمال لغزش و خطا از سوی آنها افزایش پیدا می­کند.

 محل کار مختلط

چه نوع روابطی بین همکاران می تواند در دراز مدت ایجاد مفسده کند؟

 موارد متعددی در کمرنگ شدن یا از بین رفتن حدود و حریم میان نامحرمان در محیط کار دخالت دارند که از جمله آنها:

۱ـ رد و بدل شدن صحبت­های غیرضروری میان کارمندان زن و مرد. اینکه کارمندان بدون ضرورت و دلیل با یکدیگر صحبت کنند خود باعث از بین رفتن موانع ارتباط با نامحرم می­شود و دیگر، زنان و مردان برای همصحبت شدن با جنس مخالف هیچ ابایی ندارند.

۲ـ وارد کردن مسائل خانوادگی در مباحث کاری. برخی از کارمندان ادارات و مؤسسات در ساعات استراحت و بیکاری، مباحث و مسائل خانوادگی خود را با دیگر همکاران مطرح می­کنند. هر چند ممکن است افراد با مشورت با دیگران به حل مسائل خود کمک کنند اما با این عمل حریم میان زن و مرد از میان برداشته شده و قبح و زشتی ارتباط با نامحرم شکسته می­شود و ممکن است باعث ایجاد صمیمیت و دوستی آنها گردد.

۳ـ رد و بدل کردن پیامک در ساعات غیر اداری. برخی از افراد از مناسبتها و ایام­های خاص سال استفاده کرده و به بهانه آن، پیامک­های را به همکاران جنس مخالف خود ارسال می­کنند. اگر چه در ظاهر این حرکت مشکلی ندارد، ولی در واقع با ارسال این پیامکها یک احساس خوشایندی در هر دو طرف ایجاد می­شود که این احساس باعث کمرنگ شدن حیا گشته و کم­کم مسیر ارسال پیامکها به سمت رفتارهای خطرناکی که ناشی از وساوس شیطانی است می­رود.

به طور کلی ارسال پیامک به همکار جنس مخالف اولاً باعث پُررنگ شدن دوستی و صمیمیت و کمرنگ شدن حیا و عفاف در میان کارمندان زن و مرد می­گردد، ثانیاً در برخی مواقع ممکن است بدبینی همسران و متزلزل شدن بنیان خانواده­ها به همراه داشته باشد.

۴ـ شوخی­های بیجا و نامناسب در محل کار. شوخی و خنده با نامحرم اگر به قصد لذت نباشد اشکال ندارد، ولی وقتی در محیط کار مدام برخی از همکارانِ زن و مرد با یکدیگر بساط شوخی و خنده به راه می­اندازند، هر چند در ابتدا هم هیچ قصد و نیتی نداشته باشند ولی با ادامه این کار ـ چون همصحبتی با جنس مخالف از خواسته­های درونی فرد است ـ به طور قطع احساس لذت و خوشی برای افراد به دنبال دارد که باز این عمل نیز به نوبه خود در فروریختن حریم حیا و عفاف در میان نامحرمان نقش مهمی دارد.

۵ـ صدا زدن اسم­های کوچک افراد. اغلب کارمندان زن و مرد فکر میکنند چون متأهل هستند انجام هر عملی از سوی آنها جایز است، لذا بعد از مدتی که با همکاران خود خصوصاً جنس مخالف آشنا و صمیمی شدند، از نام کوچک آنها برای صدا زدن ـ چه در محیط کار یا غیر آن ـ استفاده می­کنند.

صدا زدن اسم کوچک افراد اگر چه فی نفسه عمل ناپسندی نیست ولی چون با خود محبت و دوستی به همراه می­آورد و با از بین بردن زشتی و قبح ارتباط با نامحرم، باعث شکستن دیوار حیا در میان نامحرمان می شود از این رو عملی زشت و ناپسند است.

◄ وظیفه هر انسانِ مسلمانِ دلسوز:

بنابراین با عادی شدن رابطه ­ی کارمندان زن و مرد، اغلب حریم و حدود میان نامحرمان کمرنگ و یا از بین می­رود و چون فرو ریختن حریم پیامدها و عواقب شومی برای جامعه و افراد به همراه دارد، لذا بر هر فردی از افراد دلسوز جامعه ضروری است که با بالا بردن آگاهی و شناخت خود درباره این مسائل، حساسیت خود را نسبت به این معضل اجتماعی در محیط­های اشتغال نشان دهد و در برابر ترویج و گسترش آن ایستادگی نماید. ….سکوت کردن جایز نیست.

کاری از گروه دین و فرهنگ باحجاب

 • ارسال نظرات
 • نظرات بینندگان

دیدگاه

 1. علی گفت:

  ژبد کاری کردن که اینقد خانوم استخدام کردن و این همه آزادی شغلی دادن
  نه اشتباه نکنین من نمیگم زنا کار نکنن و یا خونه بمونن و …
  ولی الان ژسرا بیکارن و دخترام دارن مفت کار میکنن و انم توی محیطایی که ….
  خدا باعث و بانیشو لعنت کنه
  آمین

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   دوست عزیز و ظاهرا نگرن و دلواپس؛ اول برو یاد بگیر چطوری تایپ کنی که حرف پ رو بجای حرف ژ نزنی همین ساده انگاری و بی توجهی به محیط اطرافت باعث شده که درک درست از مسایل نداشته باشی

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • علی گفت:

    شما که درست تایپ میکنی چه گلی به سرما زدی.
    نمیدونم چه حرفی باعث تحریک شما شده ولی بنده به کسی توهین نکردم
    چیزیه که توی جامعه موجوده
    لاقل توی این سالای زندگیم دیدم این مشکلاتو
    امیدوارم موفق باشین و به همین درون گرایی و درک عمیقتون از اطراف ادامه بدین

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • Aram گفت:

     پسرا اگه بیشتر درس بخونن اونارو هم استخدام میکنن. استخدامی بیشتر دخترا و زنا به خاطر هوششونه

     Thumb up 0 Thumb down 0

     • ناشناس گفت:

      نه خواهرم
      به خاطر حقوق کم
      بیمه نکردن و یا دیر بیمه کردن
      ندادن حق و مسکن و اولاد و …
      مسائل جنسی در بعضی موارد
      و اینکه آقارو راحت نمیشه با زور ساکت کرد ولی خیلی ازخانومهاروچرا
      ی پسر چندبار حرف زور بشنوه نهایتا . بعدش به صاحب کار رو نمیده و شایدم حتی درگیری و ….
      ولی خانوما ….
      و مسائل دیگه
      کاش واقعا طوری بود که شما فکر میکنین

      Thumb up 0 Thumb down 0

      • مریم گفت:

       من با علی آقا موافقم. ببینید الان طوری شده که همه فکر میکنند کار کردن خانما یه امر مهم هست حتی تو جلسه خواستگاری به دختر خانم میگن شما چه شغلی دارید!! واقعا مسخره شده!!
       فکر کنم چند مدت دیگه آقایون کارای خونه انجام میدن و خانما میرن سر کار.
       خودمون این سبک زندگی رو رواج دادیم.

       Thumb up 0 Thumb down 0

       • طاهره گفت:

        نفقه زن کارمند برشوهرش واجب هست
        نفقه زن ثروتمند برشوهرش واچب هست
        نفقه زن برعهده ی شوهرش مثل دین هست ودرروز قیامت مدیون خانمش هست
        اگراول زندگی آقا نداشته باشد وقتی تمکن پیداکرد بایدجبران کند

        Thumb up 0 Thumb down 0

        • م گفت:

         دوست عزیز علاوه بر اینها جهیزیه هم به عهده مرد است نه زن!!!!
         بانوی مسلمان در کنار اینکه نباید به شوهر خود سخت بگیرد اما هیچ وظیفه مالی در قبال زندگی ندارد اما دریغ از یک ذره رعایت اسلام

         Thumb up 0 Thumb down 0

 2. سیدرضا گفت:

  با سلام من شب گذشته سر موضوع صدا کردن خانمهای نامحرم توسط اقایون با چهار نفر خانم در فضای مجازی بحثم شد و
  یک نفر از اونها در جواب به من گفت خجالت بکش این عقاید پوچ چیه به خورد ملت میدی
  امسال شما هستند که دیگران رو از دین خارج میکنند با عقاید بدشون
  بحث ما تا ساعت دو شب طول کشید و اخر ، دست از اهانت و جسارت و لج بازی برنداشتند و اعتقاد داشتند که خطاب کردن زن نامحرم با نام کوچک هیچ مانعی ندارد
  به حال خودم افسوس خوردم که چرا این امر مهم رو تذکر دادم و تحقیر شدم
  یه روزی هم جد غریب سادات توی کربلا امر به معروف فرمود و با سنگ پیشانی مبارکش را شکستند
  اگر شما جای من بودید چه حالی پیدا میکردی و چیکار میکردید؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. بی نام گفت:

  با سلام ،

  درستش اینه که شایسته سالاری باشه و برای استخدام به جنسیت توجه نشه و به این مساله توجه بشه که چه کسی از عهده کار به خوبی بر می یاد. من خودم به عنوان یک مهندس کامپیوتر خانوم در جامعه خیلی اذیت شدم.
  من عشق به کار دارم و کسی نباید حق پیشرفت و کار را از خانومهایی مثل من که شخصیتشان طوری است که عشق به کار و تحصیل دارند را گرفت. چون نیت من خیرخواهانه است و می خواهم به پیشرفت جامعه کمک کنم. علاوه بر اینکه واقعا به اندازه یک مرد برای گذران زندگی به پول نیاز دارم.
  ۳۷ سال از انقلاب می گذره و ما هنوز در رابطه با محدوده درست ارتباط با نامحرم و لباس پوشیدن و غیره گیج می زنیم . و این به خاطر این بوده که از اول آموزش درستی به ما در این رابطه داده نشده.
  راستش من خودم با وجود ۳۵ سال سن هنوز نمی دونم در رابطه با ارتباط با جنس مخالف چی درسته چی غلط .
  متاسفانه در جامعه ما همه انگشت تقصیر را به طرف خانومها می گیرن. اقایون هر نوع شوخی و نگاهی می توانند به یه خانوم بکنن. ولی خدا نکنه خانوم یه حرکتی ازش سر بزنه ، همه فکر بد راجع بهش می کنن.
  بیچاره خانوما که در جامعه باید مثل یک چوب خشک آروم و جدی باشند و حتی لبخند نزنن، زیاد راه نرن و . . . تا یه موقع خدای نکرده جلب توجه نشه .

  ولی آقایون با شوخی هایی که با هم می کنند و سر و صداها یی که دارن خودشون را در محیط کار تخلیه می کنن.

  جالب اینجاست که در محیطهای کاری خانومها با هم ارتباط خوبی ندارند تا بتونن روحیه بگیرند چون متاسفانه در اکثر محیط ها اکثر خانومها با هم حال نمی کنن .

  بعضی وقتها منم به علت فشار کار و زندگی ، شوخی و سر و صدا می کنم بعد احساس گناه می کنم. ای داد بیداد الان آقایون چه فکری راجع به من می کنند. یا من گناه کبیره کرده ام ؟!

  اگرم بخوام با خانومها شوخی کنم، خانومها برام قیافه می گیرن.

  این شرایط سختی کار من به عنوان یه خانومه امیدوارم درک کنید.

  ولی نظر من اینه که کاش فکرمان را اصلاح می کردیم و کاری به نحوه پوشش یا رفتار خانوم نداشتیم و به جای اینکه به جنسیت طرف مقابل فکر کنیم به عنوان یک انسان بهش نگاه می کردیم. اگر نگاهی می کردیم به عنوان یک انسان بود یا حرف یا شوخی ای و برداشت منفی نمی کردیم.

  حالا چه با اسم کوچیک همدیگر را صدا کنیم یا نام خانوادگی وقتی فکرمان فاسد باشه فاسده .

  و ما خانوما در محیطهای کاری بیشتر از هر کس دیگری اذیت می شویم . چون اگرم یه آقا رفتار نامناسبی داشته باشه می گه مقصر خانومه بوده به خاطر آموزش غلطی که از اول خانواده ها و سایرین به ما دادن.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. james گفت:

  دوستان نظرات جالبی دادن ولی نکاتی قابل تأمله ۱_ من که آنچنان در محیط کارم با جنس مخالف در تعامل نبودم ولی به نظرم خارج از لطف نیست که اولا زن و مرد به خلق و خوی طرف مقابل اندکی پی میبرن و اگر ازدواج نکرده باشن مرجعی برای محک زدنشون میشه و ثانیا اژدواج کرده باشن میزانی برای ترازو کردن شریک زندگیشونه ( کار به خوب یا بد بودنشون ندارم چون هر امری نسبی است ) ۲_ در هر صورت محیط خشک و عاری از لطافت و اعصاب خوردی روزانه کار کمی شوخیو خنده رو میطلبه ( روحیه دو طرف کمی تازه میشه البته اگه جوانب کار رو بسنجن و به جای باریک کشیده نشه ۳_ متأسفانه چشم انداز کلان مملکت داری در نیت و اهداف کوتاه دولتها و مسئولین رده بالای وزارت خانه ها و ارگان های دولتی تنزل میکنه و در سالهای اخیر به پذیرش بالای دختران و زنان در رشته های متنوع و مختلف دانشگاهی اعم از پولی و غیر پولی باعث شد که پسران و آقایان به عناوین مختلفی از تحصیلات عالیه محروم بمونند و به رخشان کشیده شود و سن دختران مجرد تحصیلکرده افزایش یابد و زنان از شوهر و زندگیشان دست بشویند و خود افزایش دهنده آمار فسق و فجور است و فقط فقط دلیل آن منافع عده ای در یک برهه از زمان است ! با عرض پوزش مطلبی را در مجله نیستان در حدود ۲۰ سال پیش میخوندم که به قلم سردبیر نوشته شده بود و گواه این بود که دخترخانمی که در رشته پزشکی دانشگاه آزاد تحصیل میکرد اقدام به تن فروشی میکرد تا از پس مخارج شهریه و کتاب و جزوه برآید …!!! و متأ سفانه این روند سیر صعودی داره و اون موقع نه ماهواره ای وجود داشت و نه موبایلی و نه اینترنتی به این وفور در دسترس بود … ، کاش به جای این تحکیمو تحکم ها و بگیرو ببندها در طول سالیان گذشته فرهنگ سازی میشد و جوانان را بدور از دسته بندی ها به تعامل و تلاش سازنده وا میداشتند تا دچار این مصیبت فراگیر نگردیم . والسلام

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. ناشناس گفت:

  سلام و خدا قوت
  خیلی ممنون استفاده کردم خیلی

  Thumb up 0 Thumb down 0

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

 1. علی گفت:

  ژبد کاری کردن که اینقد خانوم استخدام کردن و این همه آزادی شغلی دادن
  نه اشتباه نکنین من نمیگم زنا کار نکنن و یا خونه بمونن و …
  ولی الان ژسرا بیکارن و دخترام دارن مفت کار میکنن و انم توی محیطایی که ….
  خدا باعث و بانیشو لعنت کنه
  آمین

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   دوست عزیز و ظاهرا نگرن و دلواپس؛ اول برو یاد بگیر چطوری تایپ کنی که حرف پ رو بجای حرف ژ نزنی همین ساده انگاری و بی توجهی به محیط اطرافت باعث شده که درک درست از مسایل نداشته باشی

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • علی گفت:

    شما که درست تایپ میکنی چه گلی به سرما زدی.
    نمیدونم چه حرفی باعث تحریک شما شده ولی بنده به کسی توهین نکردم
    چیزیه که توی جامعه موجوده
    لاقل توی این سالای زندگیم دیدم این مشکلاتو
    امیدوارم موفق باشین و به همین درون گرایی و درک عمیقتون از اطراف ادامه بدین

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • Aram گفت:

     پسرا اگه بیشتر درس بخونن اونارو هم استخدام میکنن. استخدامی بیشتر دخترا و زنا به خاطر هوششونه

     Thumb up 0 Thumb down 0

     • ناشناس گفت:

      نه خواهرم
      به خاطر حقوق کم
      بیمه نکردن و یا دیر بیمه کردن
      ندادن حق و مسکن و اولاد و …
      مسائل جنسی در بعضی موارد
      و اینکه آقارو راحت نمیشه با زور ساکت کرد ولی خیلی ازخانومهاروچرا
      ی پسر چندبار حرف زور بشنوه نهایتا . بعدش به صاحب کار رو نمیده و شایدم حتی درگیری و ….
      ولی خانوما ….
      و مسائل دیگه
      کاش واقعا طوری بود که شما فکر میکنین

      Thumb up 0 Thumb down 0

      • مریم گفت:

       من با علی آقا موافقم. ببینید الان طوری شده که همه فکر میکنند کار کردن خانما یه امر مهم هست حتی تو جلسه خواستگاری به دختر خانم میگن شما چه شغلی دارید!! واقعا مسخره شده!!
       فکر کنم چند مدت دیگه آقایون کارای خونه انجام میدن و خانما میرن سر کار.
       خودمون این سبک زندگی رو رواج دادیم.

       Thumb up 0 Thumb down 0

       • طاهره گفت:

        نفقه زن کارمند برشوهرش واجب هست
        نفقه زن ثروتمند برشوهرش واچب هست
        نفقه زن برعهده ی شوهرش مثل دین هست ودرروز قیامت مدیون خانمش هست
        اگراول زندگی آقا نداشته باشد وقتی تمکن پیداکرد بایدجبران کند

        Thumb up 0 Thumb down 0

        • م گفت:

         دوست عزیز علاوه بر اینها جهیزیه هم به عهده مرد است نه زن!!!!
         بانوی مسلمان در کنار اینکه نباید به شوهر خود سخت بگیرد اما هیچ وظیفه مالی در قبال زندگی ندارد اما دریغ از یک ذره رعایت اسلام

         Thumb up 0 Thumb down 0

 2. سیدرضا گفت:

  با سلام من شب گذشته سر موضوع صدا کردن خانمهای نامحرم توسط اقایون با چهار نفر خانم در فضای مجازی بحثم شد و
  یک نفر از اونها در جواب به من گفت خجالت بکش این عقاید پوچ چیه به خورد ملت میدی
  امسال شما هستند که دیگران رو از دین خارج میکنند با عقاید بدشون
  بحث ما تا ساعت دو شب طول کشید و اخر ، دست از اهانت و جسارت و لج بازی برنداشتند و اعتقاد داشتند که خطاب کردن زن نامحرم با نام کوچک هیچ مانعی ندارد
  به حال خودم افسوس خوردم که چرا این امر مهم رو تذکر دادم و تحقیر شدم
  یه روزی هم جد غریب سادات توی کربلا امر به معروف فرمود و با سنگ پیشانی مبارکش را شکستند
  اگر شما جای من بودید چه حالی پیدا میکردی و چیکار میکردید؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. بی نام گفت:

  با سلام ،

  درستش اینه که شایسته سالاری باشه و برای استخدام به جنسیت توجه نشه و به این مساله توجه بشه که چه کسی از عهده کار به خوبی بر می یاد. من خودم به عنوان یک مهندس کامپیوتر خانوم در جامعه خیلی اذیت شدم.
  من عشق به کار دارم و کسی نباید حق پیشرفت و کار را از خانومهایی مثل من که شخصیتشان طوری است که عشق به کار و تحصیل دارند را گرفت. چون نیت من خیرخواهانه است و می خواهم به پیشرفت جامعه کمک کنم. علاوه بر اینکه واقعا به اندازه یک مرد برای گذران زندگی به پول نیاز دارم.
  ۳۷ سال از انقلاب می گذره و ما هنوز در رابطه با محدوده درست ارتباط با نامحرم و لباس پوشیدن و غیره گیج می زنیم . و این به خاطر این بوده که از اول آموزش درستی به ما در این رابطه داده نشده.
  راستش من خودم با وجود ۳۵ سال سن هنوز نمی دونم در رابطه با ارتباط با جنس مخالف چی درسته چی غلط .
  متاسفانه در جامعه ما همه انگشت تقصیر را به طرف خانومها می گیرن. اقایون هر نوع شوخی و نگاهی می توانند به یه خانوم بکنن. ولی خدا نکنه خانوم یه حرکتی ازش سر بزنه ، همه فکر بد راجع بهش می کنن.
  بیچاره خانوما که در جامعه باید مثل یک چوب خشک آروم و جدی باشند و حتی لبخند نزنن، زیاد راه نرن و . . . تا یه موقع خدای نکرده جلب توجه نشه .

  ولی آقایون با شوخی هایی که با هم می کنند و سر و صداها یی که دارن خودشون را در محیط کار تخلیه می کنن.

  جالب اینجاست که در محیطهای کاری خانومها با هم ارتباط خوبی ندارند تا بتونن روحیه بگیرند چون متاسفانه در اکثر محیط ها اکثر خانومها با هم حال نمی کنن .

  بعضی وقتها منم به علت فشار کار و زندگی ، شوخی و سر و صدا می کنم بعد احساس گناه می کنم. ای داد بیداد الان آقایون چه فکری راجع به من می کنند. یا من گناه کبیره کرده ام ؟!

  اگرم بخوام با خانومها شوخی کنم، خانومها برام قیافه می گیرن.

  این شرایط سختی کار من به عنوان یه خانومه امیدوارم درک کنید.

  ولی نظر من اینه که کاش فکرمان را اصلاح می کردیم و کاری به نحوه پوشش یا رفتار خانوم نداشتیم و به جای اینکه به جنسیت طرف مقابل فکر کنیم به عنوان یک انسان بهش نگاه می کردیم. اگر نگاهی می کردیم به عنوان یک انسان بود یا حرف یا شوخی ای و برداشت منفی نمی کردیم.

  حالا چه با اسم کوچیک همدیگر را صدا کنیم یا نام خانوادگی وقتی فکرمان فاسد باشه فاسده .

  و ما خانوما در محیطهای کاری بیشتر از هر کس دیگری اذیت می شویم . چون اگرم یه آقا رفتار نامناسبی داشته باشه می گه مقصر خانومه بوده به خاطر آموزش غلطی که از اول خانواده ها و سایرین به ما دادن.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. james گفت:

  دوستان نظرات جالبی دادن ولی نکاتی قابل تأمله ۱_ من که آنچنان در محیط کارم با جنس مخالف در تعامل نبودم ولی به نظرم خارج از لطف نیست که اولا زن و مرد به خلق و خوی طرف مقابل اندکی پی میبرن و اگر ازدواج نکرده باشن مرجعی برای محک زدنشون میشه و ثانیا اژدواج کرده باشن میزانی برای ترازو کردن شریک زندگیشونه ( کار به خوب یا بد بودنشون ندارم چون هر امری نسبی است ) ۲_ در هر صورت محیط خشک و عاری از لطافت و اعصاب خوردی روزانه کار کمی شوخیو خنده رو میطلبه ( روحیه دو طرف کمی تازه میشه البته اگه جوانب کار رو بسنجن و به جای باریک کشیده نشه ۳_ متأسفانه چشم انداز کلان مملکت داری در نیت و اهداف کوتاه دولتها و مسئولین رده بالای وزارت خانه ها و ارگان های دولتی تنزل میکنه و در سالهای اخیر به پذیرش بالای دختران و زنان در رشته های متنوع و مختلف دانشگاهی اعم از پولی و غیر پولی باعث شد که پسران و آقایان به عناوین مختلفی از تحصیلات عالیه محروم بمونند و به رخشان کشیده شود و سن دختران مجرد تحصیلکرده افزایش یابد و زنان از شوهر و زندگیشان دست بشویند و خود افزایش دهنده آمار فسق و فجور است و فقط فقط دلیل آن منافع عده ای در یک برهه از زمان است ! با عرض پوزش مطلبی را در مجله نیستان در حدود ۲۰ سال پیش میخوندم که به قلم سردبیر نوشته شده بود و گواه این بود که دخترخانمی که در رشته پزشکی دانشگاه آزاد تحصیل میکرد اقدام به تن فروشی میکرد تا از پس مخارج شهریه و کتاب و جزوه برآید …!!! و متأ سفانه این روند سیر صعودی داره و اون موقع نه ماهواره ای وجود داشت و نه موبایلی و نه اینترنتی به این وفور در دسترس بود … ، کاش به جای این تحکیمو تحکم ها و بگیرو ببندها در طول سالیان گذشته فرهنگ سازی میشد و جوانان را بدور از دسته بندی ها به تعامل و تلاش سازنده وا میداشتند تا دچار این مصیبت فراگیر نگردیم . والسلام

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. ناشناس گفت:

  سلام و خدا قوت
  خیلی ممنون استفاده کردم خیلی

  Thumb up 0 Thumb down 0

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.