آتلیه عروس، عکاسی فوق حرفه ای و شروط فوق جالب

در چند سال گذشته که به اصطلاح برخی عکاسی فوق حرفه ای در کشور ما جایی پیدا کرده این سبک در آتلیه های عروس و عکس‌های عروس وداماد هم نفوذ کرده است. عکس هایی که از طرف این افراد ارائه می شود سبک، قالب و شروط جالب و یا حقیقتا فوق جالبی دارد . عکاسی […]

کد خبر: 139
تاریخ انتشار : تیر ۱۱, ۱۳۹۲

در چند سال گذشته که به اصطلاح برخی عکاسی فوق حرفه ای در کشور ما جایی پیدا کرده این سبک در آتلیه های عروس و عکس‌های عروس وداماد هم نفوذ کرده است. عکس هایی که از طرف این افراد ارائه می شود سبک، قالب و شروط جالب و یا حقیقتا فوق جالبی دارد .

56عغعت

عکاسی هنر ثبت لحظه های ناب و گذرای روزها و لحظه های زندگی است، ثبت رویدادها و حادثه ها، ثبت دیدنی ها و زیبایی ها، ثبت زمان است که هرگز به عقب باز نمی گردد و عکاسی در واقع ثبات عکس یعنی ثبت خاطرات و لحظه های ناب و خاص زندگی است. در این میان عده ای هستند که قانع به محصور کردن خاطرات در قالب چندین عکس ساده نیستند، بلکه به دنبال ثبت لحظاتی هستند که تک، ناب و خاص باشد .

به واقع در عکس هایی که برای مجالس عروسی و … گرفته می شود چه ملا ک هایی باید در نظر گرفته شود؟ آیا آتلیه عروس باید جایی ویژه و خاص باشد؟ آیا نیاز به عکاسان فوق حرفه ای و عکس هایی ویژه هست؟

این سوالی است که تمامی مراجعین به آتلیه ها و عکاسخانه ها می پرسند سوالی که در صفحات نت در جستجوی ژست ها و فیگورهای عاشقانه و رمانتیک و فون های مختلف  و حتی خود فرد عکاس هم قابل بررسی است .

بسته‌های پیشنهادی این مراکز برای ثبت چنین لحظاتی  قابل توجه است. عکاسی از مجالس عروسی در میان انواع ژانرهای عکاسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در سال های اخیر به کمک دوربین های دیجیتال، عکاسی از عروس و داماد فراتر از بعد سنتی آن پیش رفته است و عکاسان مختلف با ابزار، نرم افزارهای خاص و هنرنمایی های خود، به عکس های گرفته شده از عروس و داماد جلوه ای چند برابر بخشیده اند. اینکه چه فاکتورهایی باعث می شود تا یک عکس، زیبا و خاص به نظر برسد علاوه بر رعایت برخی مسائل و شرایط محیطی، بیشتر به ذوق و مهارت عکاس بستگی دارد. در خصوص عکاسی از عروس و داماد نیز این اصل قابل اجراست. نوع نگاه عکاس به سوژه، محیط اطراف، زاویه دید دوربین، چگونگی انتخاب و گرفتن بهترین ژست و حالت از سوژه همگی در به وجود آوردن یک عکس خوب تاثیرگذار هستند.

 در چند سال گذشته که به اصطلاح برخی عکاسی فوق حرفه ای در کشور ما جایی پیدا کرده این سبک در آتلیه های عروس و عکس‌های عروس وداماد هم نفوذ کرده است. عکس هایی که از طرف این افراد ارائه می شود سبک، قالب و شروط جالب و یا حقیقتا فوق جالبی دارد.

در مراجعه به برخی از این عکاسان فوق حرفه ای شما برای انداختن عکس باید شرایط ویژه و خاصی داشته باشید و مراحلی را طی کنید که کم از هفت خوان رستم ندارد.در باب ضرورت انداختن چنین عکس هایی اصلا حرفی نمی زنیم ولی این نکته باید مور توجه قرار گیرد که چه عاملی باعث می شود که غیرت مردان و حیای عروسان ما تا این حد تنزل پیدا کند که به خاطر چند عکس شب عروسی این شرایط رابپذیرند.

اکثر این عکاسان فوق حرفه ای آقایان هستند و شما تحت اوامرشان برای انداختن عکس های ویژه چند روز قبل از عروسی باید به آتلیه مراجعه کنید تا آناتومی بدن شما به دقت مورد بررسی قرارگیرد تا عکاس با آشنایی بیشتر با آناتومی بدنتنان!! بتواند در روز عروسی بهترین عکسها را از شما تهیه کند.

در سکانس بعد شما باید به حالت نیمه عریان و نیمه برهنه عکس مدل و نمونه بیاندازید تا طراحان بتوانند ژست های ویژه و فیگورهای مناسب را طراحی کرده تا شما با تمرین بتوانید در روز مناسب، عکس های مد نظرتان را تهیه کنید. بگذریم از اینکه عکاسان و طراحان برای هدایت و راهنمایی عروس و داماد به دفعات خود به عنوان فرد مقابل، ژست ها را درحضور افراد متعدد از دکوراتور و نورپرداز و جمعی دیگر نمایش می دهد.

این گونه طراحی ها که دقیقا تداعی کننده عکاسی مدلینگ و فشن غربی برای انتخاب مانکن از میان انبوه مانکن ها برای تبلیغ محصولات است متاسفانه و شاید از دید برخی خوشبختانه در میان زوج های جوان، تحت عنوان عکس های فوق حرفه ای در حال گسترش است.

نکته جالب اینجاست که مشغله و تعداد مراجعان این افراد به حدی زیاد است که شما در صورت تمایل برای استفاده از این خدمات باید زمان مراسم تان را با عکاس هماهنگ کنید نه با شرایط و موقعیت خود و اطرافیانتان.

5456ع5

به هر حال شیوه ای عکاسی فوق حرفه شاید برای تبلیغات، صنعت و خدمات برای عرضه محصول مناسب باشد ولی در شکل و مدل بالا برای ارائه نمایی از محصولات رمانتیک بدن وچهره ی زیبا در برابر افراد دیگر و محدود کردن آن در آلبوم ….

پس اگر تمایل داشتید عکس های فوق لوکس و فوق حرفه ای از عکاسان فوق حرفه ای باشید علاوه بر اسکناس های فراوانی که حتما دارید و نمی دانید چه کنید که نوش جانتان هم باشد بی زحمت کمی غیرت را تف، حیا را قورت و یا اینکه در صندوقچه ای برای یک شب محبوس کنید. می‌دانم که شما هم خبر ندارید که خود نظارتی بر نفس، و شرم از خدا در این اماکن خلوت در چنین مواقعی چندان اثر ندارد. این یک شب که زیر بنای کل زندگی شماست را خوش باشید. عکس ها گوارای وجودتان.

اگر حیا نباشد همه کاری جایز است چرا که حیا مانع فعل قبیح است و اگر حیا نباشد، هیچ کار زشتی ترک نمی شود وحتی زشت شمرده نمی شود و حقیقتا این جمله آموزه اساسی انبیا بوده که حضرت رسول(صلــی الله علیه و آله وسلم)  در این باره می فرمایند:

” از مثل های پیامبران، چیزی جز این سخنِ مردم باقی نمانده است: هرگاه شرم نکردی، هر چه می خواهی انجام بده “

 

کاری از گروه سیک زندگی باحجاب

ارسال
چاپ
2 نظر
  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه