ورود موبایل اکیدا ممنوع!!!

شاید گلایه کنیم که چرا ایران به عنوان یک کشور درحال پیشرفت همچنان همراه داشتن وسایل ارتباطی مدرن مثل موبایل در مدرسه را ممنوع می داند. جالب است بدانیم که:

کد خبر: 14954
تاریخ انتشار : آبان ۲۸, ۱۳۹۳

شیوه های تقلب پیشرفته در مدارس خارجی توسط موبایل و اخلال در امر ارزشیابی ، مدیران این مدارس را به فکر چاره انداخته تا حدی که در مدارس بسیاری از کشورها استفاده از موبایل ممنوع اعلام شده است.در این جا به چند کشور در این زمینه اشاره می کنیم:

 

 

اقدام هیأت دولت در کشور ژاپن برای جلوگیری از استفاده موبایل در مدارس

دولت ژاپن از والدین و مدیران مدارس ژاپنی خواست تا از کاربرد موبایل برای کودکان جلوگیری نمایند. این تصمیم در روز دوشنبه توسط هیأت دولت ژاپن گرفته شده است. آقای وزیر اعلام نمود کاربرد موبایل بر روی اخلاقیات کودکان تاثیر سوء دارد و همه ما باید تلاش کنیم که حتی دانش آموزان دبیرستانی نیز در مواقع لزوم از موبایل استفاده کنند. دولت در آینده برنامه جلوگیری خود را ارائه خواهد نمود. یکی از خطرات روز افزون کشور ما زباله های کامپیوتری و کیت های الکتریکی و موبایل های اسقاطی است. متأسفانه این مقوله کمتر مورد توجه قرار دارد.

 

قانون ممنوعیت استفاده از موبایل در مدارس هند

یک مقام پلیس هند اعلام کرد که نیروهای پلیس برای نظارت بر استفاده دانش آموزان از تلفن همراه و جلوگیری از کاربرد غیراخلاقی موبایل در مدارس این کشور آماده بکار شده اند.  با تصویب قانون ممنوعیت استفاده از تلفن همراه در مدارس توسط دولت، ۱۲ تیم پلیس برای اجرای این طرح، تجهیز و آماده شده اند. وی گفت : پلیس در مورد دستگیری دانش آموزانی که از دوربین های تلفن همراه استفاده غیر مجاز می کنند، هشدار داده است. هم چنین قانون ممنوعیت استفاده از تلفن همراه را بدون محدودیت سنی برای دانش آموزان به تصویب رسانده است .

 

استرالیا و منع استفاده از تلفن همراه

بسیاری از مدارس استرالیا قوانین سفت و سختی را برای استفاده از تلفن‌همراه در مدرسه وضع کرده‌اند. مدرسه ویکتوریا همراه آوردن تلفن‌همراه را به داخل کلاس ممنوع اعلام کرده است. اگر معلم در سر کلاس متوجه زنگ تلفن همراه یا صدای دریافت پیامک شود بلافاصله تلفن همراه را توقیف می‌کند. سایر مدارس استرالیا نیز قوانین مشابهی وضع کرده‌اند به طور مثال مدرسه آبردین شعاری را به این مضمون که “اگر زنگ بخورد معلم صاحب می‌شود” در همه کلاس ها نصب کرده است تا بدین وسیله استفاده از تلفن‌همراه را در سر کلاسها ممنوع کند.

 

 

دانش آموزان و موبایل

 

 

وزارت آموزش و پرورش قطر و ممنوعیت استفاده از تلفن همراه

قوانین مربوط به استفاده از تلفن همراه هر جا به یک صورت است. وزارت آموزش قطر استفاده از تلفن‌های همراه دوربین‌دار توسط دانش آموزان و دانشجویان این کشور را ممنوع اعلام کرده است. دانش‌آموزان و دانشجویان در صورتی مجاز به استفاده از تلفن‌های همراه هستند که در خارج از ساعات درسی از آن استفاده کنند. در اطلاعیه وزارت آموزش قطر آمده است: قانون ممنوعیت استفاده از تلفن‌های همراه دوربین‌دار برای جلوگیری از گرفتن عکس از دانش آموزان و دانشجویان، و احتمال سوءاستفاده از این عکس‌ها است. در صورت سرپیچی افراد از این قانون، متخلفین به مجازات زندان تا یک سال، و جریمه پنج هزار ریال قطری محکوم خواهند شد.

 

کاری از گروه خانواده باحجاب

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.