کودکان مشتریان جدید لوازم آرایش

یک مادر دختر 3 ساله اش را را برای برنزه شدن هر ماه به سالن سولاریوم می برد. ساوانا جکسون مجبور است همانند زنان بزرگسال آرایش کند و با شنیون موها و انداختن جواهرات با پوشیدن بکینی و کفش پاشنه دار شبیه بزرگترها شده تا دائما در رقابت های زیباترین دختران شرکت کند. به گفته مادرش از ده ماهگی در این مسابقات شرکت کرده و از دو سالگی در حال تردد به /سالن های زیبایی است. اتاق او پر است از عکس هایش در جشنواره ها. هرچند پدر و مادرش مدعی اند زندگی عادی کودکشان را حفظ کردند اما...

کد خبر: 1508
تاریخ انتشار : شهریور ۲۸, ۱۳۹۲

 

کممکگم

صفحه گوگل که بالا می آید، از تعجب چشمانم گرد می شود. آنچه را که می بینم باور کردنش سخت است! صفحه را عوض می کنم ۲……۳……۴…..

اما انگار این روال طبیعی شده و به مذاق جامعه خوش آمده است و آرام آرام دارد جای خودش را بعنوان یک منبع درامد عالی در این روزگاری که جور کردن دخل و خرج آنچنان هم ساده نیست، باز می کند!

انگار پدر و مادرها اساسی در حال تغییرند…

همیشه شنیده بودیم این همه سرخاب و سفیدآب بماند برای شب عروسیت، دخترم! که تو اگر روزی بناست به مدد این همه رنگ تغییر کنی هنوز زود است پس برو با دنیای کودکانه ات خوش باش…

همیشه شنیده بودیم از شدت تعجب تازه عروسانی که وقتی خود را پس از آرایش در آینه دیده اند خودشان هم خودشان را نشناخته اند چه برسد به دیگران که برای اولین بار صورت و چشم و ابرو را به رنگ دیگری می دیدند.

به حقیقت یک ذوق نامانوس در دل پدرها و مادرها در حال رشد است….

صفحات نت که یکی پس از دیگری بالا می آید، می بینم عده بسیاری طالبند فرشته های زندگی را بگیرند، سرشان را در محیطی کودکانه و شاد گرم کنند، صورت معصومشان را رنگ بزنند ودر نهایت چند عکس پررنگ و لعاب تحویلمان دهند، آن وقت است که خبری نیست از معصومیت کودکی؛ حالا صورتش چیزی از بازیگران هالیوودی کم ندارد! و مادر چقدر ذوق می کند از دیدن این عکس ها و چه نقشه ها میکشد برای دوباره و سه باره و چند باره آمدن با هر بهانه ای…

و پدرها چه بهای چشمگیری می پردازند به پای این هنر!

bild1-160308-17032011

بدیهی است که این همه توجه و اشتیاق در ذهن کودک ماندگار است که، اینگونه خواستنی ترم انگار…

دخترکان امروز شهر ما خیلی زودتر از آنچه که باید صورت شان را غرق در رنگها می بینند، حتی گاهی به بهانه گریم کودک در شکلهای خرگوش و موش و مورچه وزنبور!! این رنگ ها ساعت ها روی پوست مهتابی کودکان می ماند و مادر غافل است از صدمات پوستی جبران ناپذیر.

کودک امروز ما به دلیل دسترسی آسان به ماهواره و حتی کارتون های دوبله شده در روز بارها تصویر زنانی را می بیند که چهره هایی بسیار متفاوت با مادرشان دارد، حتی بعضا با آرایش های آنچنانی در قالب فرشته مهربان.

 شاید به سبب همین است که به محض رسیدن قدش به میز آرایش مادر با یک رنگ لب صورتی  صورتش را نقاشی می کند که عکس العمل اطرافیان جالب تر است از زمانی که نقاشی اش را می بینند.

بلوغ زودرس و مثل بزرگترها شدن قبل از گذراندن یک کودکی آرام و پر ازهیجان و نشاط از تبعات گرایش کودک به لوازم آرایشی است.

پوست مهتاب گونه ی دخترکی که آرزوی دست نیافتنی پوست های آسیب دیده است با گذر زمان در اثر آسیبهای پوستی ناشی از مصرف لوازم آرایش دچار قرمزی خارش و تورم میگردد.

در این زمان که الگوپذیری کودکان از دختر و پسر همگی از شخصیت های کارتونی و زنان رنگ به رنگ ماهواره و سریال های این شبکه ها بسیار بیشتر است تا مادر و بازیهای در دسترس آنها، آرمان دخترک تبدیل شدن به چنین زن زیبا و آیده آل و پسرک داشتن چنین همسری در آینده است.

در حال حاضر برای هدایت و تشویق بچه ها عمدا یا سهوا به نام اسباب بازی وسایل آرایش کودکانه را با بسته بندیهای جذاب در فروشگاه های کودکان به فروش می‌رسانند. بی فایده نیست اگر مادر بیاندیشد که چگونه فرزندش را از چنین تهاجماتی مصون بدارد ودر صورت مواجه برخورد صحیح را بیاموزد که محفوظ نگاه داشتن روح و جسم این دختران معصوم از آسیب ها قطعا جزء وظایف مادری است.

کاری از گروه سیک زندگی باحجاب

کاری از گروه سبک زندگی با حجاب

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه