دوستی های اجتماعی؛ مد جدید دانشگاه ها/فیلم

چگونگی رابطه با جنس مخالف مسأله ای است که خواه ناخواه در زندگی جوانان نسل سوم و چهارم نقش پررنگی را ایفا می کند. حضور توام مردان و زنان در محیط های دانشگاهی و کاری، موجب شده این موضوع بیش از پیش مورد سوال قرار بگیرد که آیا یک رابطه «دوستی» میان دو جنس مخالف می تواند تنها در دوستی ساده خلاصه شده و هرگز از آن فراتر نرود یا خیر؟

کد خبر: 15288
تاریخ انتشار : آذر ۸, ۱۳۹۳

دوستی، یعنی یاری، رفاقت، محبت و عشق، نزدیکی، هم دلی و هم دمی بین دو نفر بدون وجود رابطه خویشاوندی سببی یا نسبی. انسان موجودی است اجتماعی که عشق و علاقه به زندگی توام با رفاقت و دوسـتـی و انـس بـا دیگران یکی از ضرورت های سازمان وجودی او اسـت. هیچ چیز برای انسان غم انگیزتر و آزاردهـنـده و کشنده تر از این نیست که احساس کند در این دنیای پـهناور، یکه و تنها است و هیچ قلبی برای او نمی تپد. لبته پر واضـح اسـت کـه هـر نوع رابطه دوستانه از چنین خاصیتی برخوردارنـیـست; بسیارند افرادی که به علت ناآشنایی با معیارها و مشخصه هـای یک معاشرت و رابطه دوستانه سالم، با افرادی ناباب که نقاب دوسـتـی بر چهره داشته اند، طرح دوستی ریخته و زندگی را بر خود نـاگـوار و سرمایه های وجود خویش را به تباهی کشیده اند.

با گسترش امکانات آموزشی در سطوح عالی برای بسیاری از مردم ایران در چند سال اخیر و به تبع آن آسان تر شدن امکان ادامه تحصیل در دانشگاه ها برای دانش آموزان، نوع جدید از رابطه میان جنس مخالف در ایران شکل گرفت.

در محیط دانشگاه به علت وجود فضایی بازتر دانشجویان به دلایل متفاوتی اعم از گرایش جنسی، کنکاوی نسبت به خصوصیات جنس مخالف، نشان دادن توانایی در برقراری ارتباط، فخر فروشی و… سعی در ایجاد ارتباط می نمایند و نام ای ارتباط را دوستی های اجتماعی می گذارند که دارای ویژگی های زیر است:

 

داشتن رابطه همدلانه و دوستانه

یاری به یکدیگر در مسائل مختلف اعم از مشکلات درسی و غیر درسی

دارای قابلیت مشترک بودن میان چند نفر و پرهیز از حصر میان دو نفر خاص

شکل نگرفتن رابطه عاطفی و عاشقانه میان و جنس مخالف

قابلیت گسترش رابطه دوستانه به خارجاز محل تحصیل

 

دانشجو

میل جنسی یک میل دو طرفه است. از اولین لحظه ایی که دو جنس مخالف در محیطی تنها در کنار هم قرار بگیرند خواه ناخواه افکاری در ذهن آنها به وجود می آید که شاید آن را ابراز نکنند اما با توجه به احساساتی که به صورت طبیعی هر انسان نسبت به جنس مخالف خود دارد این افکار کاملا طبیعی هستند.پس بی شک بهترین راه برای جلوگیری از چنین رابطه هایی که اکثر آنها در نهایت به شکست ها و بحران های روحی و عاطفی منجر می شوند، دوری از آنهاست.

با این حال هستند عده ایی که به صورت احساسی با موضوع دوستی دختر و پسر(مرد و زن) برخورد می کنند و معتقدند ورود به رابطه با جنس مخالف بدون برقراری ارتباط جنسی امکان پذیر است. این گروه که بیشتر دختران آن را تشکیل می دهند، کسانی هستند که به شدت تابع احساسات بوده و هنگامی که با پرسیدن چند سوال به تفکر وادار می شوند، خود می پذیرند که برقراری رابطه صرفا دوستانه با جنس مخالف عملا ممکن نیست.

 

 

 

 

کاری از گروه دین و فرهنگ باحجاب

 

 

 

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.