من فروشی نیستم

با قانونی شدن روسپیگری، موانع اجتماعی و اخلاقی را در رفتار با زنان به عنوان کالاهای جنسی، مانع محسوب نمی کنند. قانونی دانستن روسپیگری برای نسل جدید مردان و پسران حاوی این پیام است که زنان کالاهایی جنسی هستند و روسپیگری، تفریحی بی ضرر است.

کد خبر: 15637
تاریخ انتشار : آذر ۱۷, ۱۳۹۳

روسپی گری در غرب به پرچم تساوی جنسیتی توسط کشورهای اروپایی تبدیل شده است. اینجا آمستردام هلند است. شهری با ویترین های شیشه ای و زنان یخی که از آغاز شب، ساعت ها درون اتاقکی شیشه ای و کوچک، به اندازه ای که تنها بتوان در آن ایستاد و حرکت نکرد، منتظر می مانند تا خریداری برای تن نیمه عریان آن ها پیدا شود. هلند یکی از کشورهای پیشرو در اروپا در صنعت تن فروشی است که در آن روسپی ها همانند دیگر مشاغل مالیات می پردازند، سود می برند و قوانین خاصی برای امنیت شغلی دارند. اما این تمام حقیقت نیست.

 

روسپی گری در خدمت اقتصاد اروپا

 

 در بسیاری از کشورهای اروپا مانند آلمان، سویس، انگلستان، هلند و نیوزلند کار جنسی، مانند شغل های دیگر بعنوان یک نظام شغلی شناخته شده است. فحشا برای اولین بار در جهان، در آلمان و در سال ۲۰۰۰ به یک صنعت قانونی و پر سود مبدل گردید. به گزارش خبرگزاری رسمی ARD در آلمان روزانه ۱۲ میلیون مرد به خرید بدن زن اشتغال دارند و این افزایش روسپی‌گری، سبب ازدیاد باندها و هم چنین افزایش بزه گردیده است، چرا که روسپی‌گری درآمدهای کلان و زودرسی را برای زنان و باندها به همراه داشته است، تا جایی که درآمد آلمان تنها از ناحیه صنعت و تجارت سکس زنان، به سالانه ۵/۱۴ میلیارد یورو می رسد.

 

حقوق بشر

انگلستان از سال ۲۰۰۹ به صورت رسمی در بودجه سالانه خود و در ردیف درآمدها، ماده جدیدی گنجانده است که در آن بر تامین ۵ درصد از درآمد سالانه کشور از طریق فروش انواع مواد افیونی و ترویج روسپی گری تاکید شده است. شواهد و اسناد معتبر نشان می‌دهد که از سال ۲۰۰۰ تاکنون انگلیسی‌ها سالانه مبلغی بالغ بر ۱۰ میلیارد پوند از طریق ترویج روسپی گری درآمد به دست آورده اند. در هلند نیز صنعت سکس، ۵ درصد از اقتصاد این کشور را تشکیل می دهد.

در واقع روسپی گری و فقر دو روی یک سکه اند. روسپی گری نتیجه چالش های اقتصادی است که در لایه های مختلف جامعه غربی نمایان شده است. طبق بررسی های انجام شده نود درصد زنانی که در خانه های فحشا در هلند تن فروشی می کنند مهاجرانی هستد که تحت فشارهای مالی دست به این کار زده اند. زنان به طبع نقض آشکار حقوق خود در کشورهای غربی، روسپی گری را به عنوان آخرین گزینه برای رهایی از بحران انتخاب می کنند؛ آنگاه اروپای مدعی حقوق بشر آن ها را درون معجون هم سان سازی جنسی خود ریخته تا از آن ها بهره کشی اقتصادی کند.

 

 حقوق بشر

 

شیئ گشتگی و کالا شدن زنان

 

تمامی این شواهد گواه آن است که روسپی گری برای سیاست پیشگان غربی نه یک مسئله اخلاقی بلکه یک درگاه پر سود اقتصادی است. نگاه ابزاری به زن به عنوان منبع درآمد در شیوه نام گزاری زنان روسپی کاملا مشهود است. «کارگر جنسی» به معنای واقعی جایگاه خفت بار روسپی ها در این جوامع را به رخ می کشد.

با طرح موضوع قانونی شدن روسپیگری در کشورهایی که صنعت سکس را امری غیر مجرمانه می دانند، مردانی که در گذشته نیز از خرید زنان برای اغراض جنسی ابایی نداشتند، موانع اجتماعی و اخلاقی را در رفتار با زنان به عنوان کالاهای جنسی، مانع محسوب نمی کنند. قانونی دانستن روسپیگری برای نسل جدید مردان و پسران حاوی این پیام است که زنان کالاهایی جنسی هستند و روسپیگری، تفریحی بی ضرر است. زمانی که مردان به خدمات جنسی که به آن ها ارائه می شود، دسترسی داشته باشند، زنان باید بر سر ارائه خدماتی همچون سکس توأم با آزار و اذیت و بردگی، تحت سلطه بودن و سایر امیالی که از سوی مشتریان درخواست می شود، با یکدیگر رقابت کنند. هنگامی که روسپیگری قانونی شود، هر نوع ممنوعیتی برداشته می شود. به عنوان مثال، قابلیت های باروری زنان نیز به محصولی قابل فروش تبدیل می شود.

روسپی گری یک خلاف عرف اجتماعی است که در تمامی کشورها وجود دارد اما آن چه غرب را از دیگر مناطق جدا می کند قانونی دانستن و تابو شکنی این عرف اجتماعی است. با تشکیل ساختار اقتصادی و درآمد زایی تن فروشی در غرب، راه قاچاق زنان دیگر مناطق دنیا از شرق آسیا تا جنوب آمریکا به اروپا، برای رونق بخشیدن هرچه بیشتر به این تجارت کثیف باز شده است.

 

کاری از گروه بین الملل باحجاب

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه