آتلیه های غیر قانونی و رونمایی عمومی از حریم خصوصی

عکس های خصوصی افراد چگونه سر از سایت های مستهجن و شبکه های اجتماعی در می آورد؟ عموم عکس هایی که از مجالس و زندگی خصوصی افراد در فضای اینترنت و بلوتوث ها و سی دی هایی که درگوشه و کنار معابر شهر به فروش می رسد و متأسفانه به سرعت در جامعه منتشر می شود چگونه به این رسانه ها راه پیدا می کنند؟

کد خبر: 1571
تاریخ انتشار : شهریور ۳۰, ۱۳۹۲

بیشتر عکس هایی که از دختران و پسران و عروس و دامادهای جوان در آتلیه های مخفی تهیه می شود در سایت های مستهجن اینترنتی به نمایش در می آید. چندی پیش دختری با مراجعه به کلانتری از یک تبهکار اینترنتی شکایت کرد که عکس های خصوصی اش را در یک صفحه مستهجن اینترنتی به تماشای عمومی گذاشته است ومتعاقب آن اعلام شد که تعدادی از آتلیه های غیر قانونی عکاسی پلمپ شدند. این ها اخباری ست که درسبک ها و مدلهای مختلف هر ازگاهی به گوش می رسد تا با هشدار به خانواده‌ها از آنها بخواهد که در انتخاب مراکز تهیه فیلم وعکس برای مراسمها و مجالس خود دقت نمایند. ولی در کمال تاسف و ناباوری هنوز شاهدیم علاوه بر ادامه فعالیت برخی از این مراکز درسطح شهر همچنان با پدیده انتشار تصاویر خصوصی افراد در انظار عمومی مردم هستیم.

این روزها اجاره یک آپارتمان در یک مرکز خوب اداری، تجاری و یا حتی یک مجتمع مسکونی به همراه چند پروژکتور و یک دوربین دیجیتال یک دوربین فیلم برداری نیمه حرفه ای و فلش سه پایه، پانتوگراف های متفاوت انواع بریل های برقی و زنجیره ای صندلی و فون های متفاوت و دکورهای مختلف داخلی و خارجی به راحتی می توان یک آتلیه مجهز رو به پا کرد و با کمی تبلیغات در رونامه ها و اینترنت و تبلیغات شهری بدون مجوزهای لازم به راحتی جلب مشتری کرد .

مسأله اصلی از اینجا شروع می شود که عروس ها و دامادها، دختران و پسران جوان در هنگام مراجعه به این مراکز بدون تحقیق و تنها بر حسب تعریف دوستان و آشنایان و با هدف گرفتن عکس های فشن و ژستهای متفاوت به دنبال ثبت تصاویری ویژه هستند و عموما این تلقی را دارند که آنها را در آلبوم های خصوصی خود در منزل نگه داری می کنند. ولی شما متاسفانه در مراجعات بعدی با همان عکسهای خاص خود به عنوان نمونه کار در آلبوم ها و روی دیوار مواجه می شوید.

چه اینکه نمونه فیلم مجالس خصوصی تان و نیز کلیپ هایی که تهیه کرده اید هم در مجموعه های ارائه شده به مشتریان می توان بیابید.

در مراحل پیشرفته تر این افراد بدون هیچ گونه تعهد اخلاقی و وجدان کاری با انتشار این کلیپ ها و تصاویر در رسانه های مختلف زندگی خصوصی و حریم افراد را شکسته و آن را در معرض نمایش عمومی می‌گذارند.

غتعغت

عکاسی یک هنر مدرن و زیبایی شناختی است ولی این روزها افراد فقط با با شاتر زدن های زیاد و تشویق زوج های جوان به انداختن عکسی هایی در ژانر اروتیک دست به سوداگری اخلاقی می زنند. اتفاقاتی که در برخی از این آتلیه های فاقد مجوز رخ می دهد به قدری فجیع هستند که نه می شود آنها را ذکر کرد و نه می توان به راحتی از آنها گذشت. این روزها برخی از آتلیه های کوچک در پشت پرده برای اغفال دختران جوانی که آرزوی «مانکن» و «فتومدل» و مدلینگ شدن و راه یابی به دنیای شو و فشن و سکوها و مجلات مد را دارند و نیز عروس و دامادهای جوان دام های زیادی پهن کرده اند.

مشتریان از قشرهای مختلف  شاید در ابتدا برای عکس انداختن در فیگورهای جذاب خواننده ها و هنرپیشه های معروف غربی و هالیوودی و بالیوودی خوشحال و مشعوف اند ولی به مرور زمان متوجه سوء استفاده از این عکس ها می شوند. این سوءاستفاده نه تنها در قالب عکس های منتشر شده انجام می شود بلکه در قالب انحرافات اخلاقی و گرفتاری در دام اعتیادهای گوناگون رخ می نماید و متاسفانه این چرخه چون به صورت زیرزمینی انجام می شود شاید مدت ها ادامه پیدا کند.

متأسفانه این روند در باغ های خصوصی آتلیه ها نیز تکرار می شود. باغ هایی که به صورت کوتاه مدت اجاره می شود تا در آنها فیلم و عکس گرفته شود ولی متاسفانه….

به هر حال همیشه در هر حرفه و شغلی افراد سودجو و غیر متعهدی هستند که مشتریان خود را در انحاء مختلف مورد تهاجم قرار می دهند. ولی آنچه که در این آتلیه ها اتفاق می افتد و عواقب آن حراج آبروی افراد به قیمت خوشگذارنی و لذت هوس بازان است. آبرویی که گاهاً بنیان خانواده ها را دچار تزلزل و شیرینی جشن هایشان را مبدل به تلخی و ثبت خاطره های بد می کند.

اینکه مسئولان انتظامی و قضایی باید به پیگیری این موضوعات بپردازند ولی در این جا خود افراد چه از جهت غیرت مندی و حیامداری و توجه در انتخاب این مراکز دقت لازم را بکنند و با بررسی مجوز این مراکز و نیز کارهای نمونه ارائه شده به آنها متوجه میزان تعهدات اخلاقی آنها می شوند.

کاری از گروه سبک زندگی باحجاب

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه