راهکارهای اهل بیت(ع) برای تسخیر قلب شوهر

شما در خانه چگونه می‌گردید؟ آیا چشم‌نواز و گیرا هستید؟ همسرتان در نگاه به شما چه می‌بیند؟ اینکه زن نباید آرایش و زیباییش را نامحرم ببیند امری بدیهی است، ولی صحبت از این است که یک بانوی مسلمان در محیط خانه چگونه باید حضور داشته باشد؟ چرا بعد از گذر روزهای نخستین ازدواج و ورود […]

کد خبر: 1917
تاریخ انتشار : مهر ۱۳, ۱۳۹۲

شما در خانه چگونه می‌گردید؟ آیا چشم‌نواز و گیرا هستید؟ همسرتان در نگاه به شما چه می‌بیند؟

اینکه زن نباید آرایش و زیباییش را نامحرم ببیند امری بدیهی است، ولی صحبت از این است که یک بانوی مسلمان در محیط خانه چگونه باید حضور داشته باشد؟

چرا بعد از گذر روزهای نخستین ازدواج و ورود به روال معمول و طبیعی زندگی خود ما خیلی از نکات مهم را فراموش می‌کنیم؟ چرا برخی از زنان بانوان ما اعم از افراد محجبه و یا افراد بیمالات در امر پوشش آن قدر که در هنگام خروج از خانه به خود می‌رسند و از هفت قلم آرایش استفاده می‌کنند هنگام حضور در منزل تنها به تعویض لباس پرداخته و بدون کوچک‌ترین صرف وقت برای خود و ظاهرشان بی‌تفاوت از کنار این مسأله می‌گذرند؟

هنگامی که از این افراد درباره این مسأله سؤال می‌کنید عموماً با این پاسخ روبرو می‌شوید که ما در منزل به دلیل مشغله زیاد و خستگی فرصت پیدا نمی‌کنیم که به خود آرایی بپردازیم. نکته قابل تأمل در رفتار افرادی با این خصوصیات این است که در هنگام خروج از منزل به هر نحو ممکن این فرصت را حتی در صبح های زود برای خود فراهم می‌کنند تا از حیث ظاهر و آرایش صورت بدون نقص باشند! در حقیقت در زندگی این افراد جایگاه حریم خصوصی به ویژه زینت و آرایش جابه‌جا شده و افراد از جهت نمایش زیبایی‌های جسمی و جنسی  خیابان را با خانه و کاشانه خود اشتباه می‌گیرند.

امروزه کار به جایی رسیده که آرایش مختص خیابان و مهمانی و پارتی و خرید شده است در حالیکه امام باقر(ع) فرمودند: زن نباید آرایش کردن برای شوهر را فراموش کند.

flowers

 اسلام در دستورات خود برای زینت و آرایش زن و مرد در منزل نکاتی را بیان کرده و بر آن تأکید نموده که این روزها کمتر به گوش می رسد.

همان طور که رئیس مکتب تشیع تأکید کرده اندکه:  بهترین زنان، زنی است که برای شوهر خود خوشبوترین باشد.

تأکید بر این روایات مبنی بر زینت و آراستن زنان در مقابل همسرانشان که با پوشیدن لباس‌های زیبا و آرایش کردن و معطر بودن حاصل می‌شود منجر به مجذوب شدن و دلگرم شدن شوهران و به دنبال آن ایجاد محبت و صمیمیت در خانواده می‌شود، چرا که نوعاً مردان از راه چشم عواطف و احساساتشان ارضاء می‌شوند و این زنان هستند که باید این جنبه از احساسات مردان‌شان را با آراستن خود در خانه و معطر بودن به خود جذب کرده و مانع از این شوند که مردان این میل را در درون خود سرکوب کرده یا در جایی بیرون از منزل به دنبال ارضاء آن باشند.

دعائم الاسلام ج۲ ص۱۶۳

وسائل الشیعه ج ۲۰ ص۳۰

 

کاری از گروه سبک زندگی با حجاب

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه