کفش های آن لاین

برخی افراد در باب تاثیرات مثبت این بازی‏ها اظهار می‏کنند که کودک در حقیقت نوعی طراحی و دیزاین ظاهری را فرا می‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏گیرد و به دلیل آموختن ترکیب رنگ ها و طرح‏های زیبا و جذاب فردی خوش سلیقه و شیک پوش می شود.

کد خبر: 2001
تاریخ انتشار : مهر ۱۴, ۱۳۹۲

33

 

به طور کلی بازی های رایانه ای که جزو محصولات فرهنگی پرطرفدار دهه‏های گذشته است و از جهت فناوری هم پدیده جدید دانش بشری است، در زندگی روزمره بچه های ما راه به شکل گسترده‏ای راه پیدا کرده است.

این محصولات در بخش بازی‏های آنلاین، هم به جهت جذابیت و احساس تعامل بیشتر و هم در دسترس بودن از مخاطب بالایی برخوردارند.

از جمله این بازی ها همین کفش بازی یا پیراستن افراد به انواع و اقسام کفش هاست، که عموما دارای فضای فانتزی، رویایی و رنگ و وارنگ هستند. همین امر سبب جذابیت فوق العاده این صفحات می شود، به شکلی که حتی افراد بزرگسال نیز با توجه به گستردگی حوزه انتخاب رنگ و تلفیق موارد مختلف روی کفش از آن لذت می برند.

نوع اثر گذاری

 از عوارض این بازی های ساده می توان به مشغولیت بسیار ذهن اشاره کرد، به شکلی که پس تکرار زیاد این بازی ها توسط کودک می بینید وقتی به دنبال خرید یک کفش می روید، دختران کوچک دقیقا به دنبال همان تصویر ذهنی از کفش های بازی‏ها هستند، به ویژه که کودکان زیر ۱۲ سال که عموما مخاطب این بازی های به ظاهر ساده‏اند در سن تقلید گری به سر می برند و دقیقا به دنبال تطبیق خود با افراد و محیط‌هایی هستند که در آن تردد دارند؛ در حالیکه این محیط بازی دقیقا ملاک عمل ظاهر کودک است.

پروسه یادگیری

در این بازی‏ها پروسه یادگیری به شدت آسان شده و تنوع کفش های موجود و امکان اضافه کردن اشیای تزیینی به آنها، به شدت کودک را جذب می‏کند. از طرف دیگر امکان تکرار آن برای کودک، باعث بدیهی شدن استفاده از این نوع پا‏‏‏ افزار ها برای او می‏شود.

نگاه زیادی مثبت برخی ها

برخی افراد در باب تاثیرات مثبت این بازی‏ها اظهار می‏کنند که کودک در حقیقت نوعی طراحی و دیزاین ظاهری را فرا می‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏گیرد و به دلیل آموختن ترکیب رنگ ها و طرح‏های زیبا و جذاب فردی خوش سلیقه و شیک پوش می شود.

ولی این نکته مغفول می ماند که این سلیقه و خوش پوش بودن مطابق با کدام فرهنگ و دینی است! آیا با سلیقه و ملاک های زیبایی زنانه ایرانی و اسلامی سازگاری دارد؟

آیا کودک به این مطلب می رسد که هر نوع پوشش و کفشی را در هر جایی نباید پوشید؟

نماد پاهای برهنه و خوش تراش به همراه انواع کفش های پاشنه بلند و بند خور تا روی ساق پا، که برخی از آنها نماد هرزگی در غرب است، در طولانی مدت باعث چه نوع گرایشی در پوشش می شود؟ پوشش اسلامی!؟

 

برهنه کردن یک زیبا رو

در برخی از این بازی ها شما  برای تغییر لباس مورد نظرتان، نیاز به برهنه کردن شخصیت هدف بازی دارید که خود جای بحث دارد. چرا که به مرور  پسر و دختر کم سن و سال ما را قبل از آنکه از عالم کودکی و بازی های دوران کودکی خارج شود به شکل بصری و مفهومی به شدت به سمت مسائل جنسی سوق داده و باعث بلوغ زود رس می‏شود.

چه کنیم؟

به هر حال به خوبی می توان دریافت که چنین بازی ساده ای از دید عام به ویژه پدر و مادر، چه عوارض فرهنگی و تضادهایی را در خانواده می تواند به بار آورد.

افکار و اعتقادات و ملاک های ارزشی و زیبایی شناختی کودک بیشتر شبیه این بازی ها می شود تا شبیه پدر و مادر و خانواده؛ و همین تضادها سبب بروز اختلاف و دور شدن کودک از محیط فیزیکی و فکری خانواده می شود.

قطعا پدر و مادری که دغده تربیت صحیح کودک خود را دارند، باید با در نظر گرفتن همین نکات ریز در انتخاب بازی ها و سرگرمی های مناسب، مراقب باشند تا کودک در دوران تقلیدگری کمتر با آلودگی های بصری مواجه شود و یا اینکه حداقل والدین در کنار کودک حضور داشته باشند و با توصیف خوبی ها و بدی های داده ها و آموزه های این بازی‏ها مسیر تربیت را کودک خود را خودشان مشخص کنند، نه طراحان این بازی‌ها؛ و کودک را به تنهایی در عالم این بازی‌ها رها نکنند.

2 3 4 5

 

 کاری از گروه دین و فرهنگ باحجاب

سایر مطالب این پرونده :

با دنده سنگین حرکت کنید 

 کفش های مطلوب پیشوایان دین در ویترین های امروزی

ارسال
چاپ
0 نظر
  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.