دختران آمریکا در حسرت معشوقه بودن

در آمریکا کسانی که هنوز رؤیاهای عشق را در سر می پرورانند نابالغ محسوب می شوند و از آن ها انتظار می رود دوباره به بازی با عروسک ها و کامیون ها و اسباب بازی شان رو آورند.

کد خبر: 20484
تاریخ انتشار : اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۴

شاید در ذهن بسیاری از جوانان و نوجوانان این ذهنیت وجود دارد که در کشورهای غربی و به ویژه در آمریکا که مهد آزادی قلمداد می شود، بدلیل آزادی هایی که در پوشش و روابط زن و مرد وجود دارد، هر کسی می تواند به راحتی فرد مورد نظر خود را برای ازدواج انتخاب نماید و ازدواجی بر مبنای عشق و علاقه داشته باشد.

آنچه که در فیلم های غربی به وضوح دیده می شود؛ وجود روابط آزاد بین زن و مرد و در عین حال داشتن روابط عاشقانه است، به گونه ای که گویا این دو موضوع به هم آمیخته اند. اما حقیقت چیست؟

خانم وندی شلیت، فعال در جنبش عفاف گرایی در آمریکا و نویسنده چندین کتاب و مقاله در این حوزه، در “کتاب دختران به عفاف روی می آورند” به این موضوع می پردازد که اکنون در جامعه آمریکا به نوجوانان می گویند باید تمام احساسات و عواطف خود را پیش از برقراری روابط نامشروع کنار بگذارند. برای مثال در دفترچه راهنمایی که یک سری دستورالعمل ها را برای داشتن رابطه نامشروع توضیح می دهد، این شعار را ترویج می دهد که «من می توانم روابط جنسی را از عشق جدا کنم.»

 

عفاف گرایی در غرب

 

جدا کردن عشق و احساس از روابط با جنس مخالف در گذشته، در خود آمریکا نشانه بیماری بوده است اما امروز از نشانه های بارز بلوغ به حساب می آید و کسانی که هنوز رؤیاهای عشق را در سر می پرورانند نابالغ محسوب می شوند و از آن ها انتظار می رود دوباره به بازی با عروسک ها و کامیون ها و اسباب بازی شان رو آورند تا زمانی که سنگدلی کافی برای برقراری رابطه نامشروع بدون عشق و محبت را به دست آورند.

وندی شلیت توضیح می دهد که در مدرسه و دانشگاه به جوانان این پیام القا می شود که روابط نامشروع برای دختران هم مثل پسران لذتبخش است. اما در حقیقت در تجمع ها و اعتراض هایی که بر علیه تجاوز به عنف شکل می گیرد این تساوی دیده نمی شود، این پسران نیستند که علیه تجاوز به عنف در محوطه دانشگاه ها تظاهرات می کنند. این پسران نیستند که پیام هایی را در اعتراض های خود منعکس می کنند که جامعه، مسئولان و سکوت آن ها را در برابر تجاوزات جنسی محکوم می کند. زنان جوان در حقیقت رنج می کشند، این درد ناشی از این حس است که جامعه با آگاه نکردن آن ها از پیامدهای منفی عاطفی روابط نامشروع به آن ها ستم کرده است.

 

عفاف گرایی در غرب

 

وندی شلیت پس از صحبت با صدها زن جوان درباره مشکلات روابط نامشروع می گوید: متوجه شدم گرایش طبیعی دختران برای برقراری یک رابطه عمیق و عاطفی در واقع آن ها را از اسیر شدن در دام روابط ناسالم محافظت می کند.

 

عفاف گرایی در غرب

 

امروزه برخی از جوانان آمریکایی و بویژه دختران با برنامه ها و فشارهای اجتماعی که آنان را وادار می کند تا روابط غیر مشروع را به راحتی و بدون محدودیت برقرار کنند و مسئله عشق ورزی را بطور کامل کنار بگذارند، مخالفت می کنند برای مثال در سال ۲۰۰۷ گروهی از دانشجویان در هاروارد با نام «گروه انقلاب عشق حقیقی» شکلات و اقلام دیگری را که این نام بر روی آن ها حک شده بود در میان دانشجویان جدیدالورود توزیع کردند. در حالی که این دانشجویان قدیمی خودشان در بدو ورود به دانشگاه وسایل پیشگیری از بارداری دریافت کرده بودند.

در جامعه ای همچون آمریکا که مسئولان دانشگاه های آن، وسایل پشگیری از بارداری در میان دانشجویان توزیع می کنند و والدین، کودکانشان را با روابط جنسی آشنا می کنند و نوجوانان را به داشتن رابطه نامشروع ترغیب می کنند، برخی جوانان می کوشند مسیر حرکت را تغییر دهند، به ویژه دختران جوان بدلیل فشارهای اجتماعی مبنی بر داشتن روابط آزاد با پسران و تسلیم بودن در برابر خواسته های آنان، از نظر عاطفی بسیار سرخورده اند و به دنبال تغییر شرایط خود هستند.

 

کاری از گروه دین و فرهنگ با حجاب

منبع:

برگرفته از کتاب «دختران به عفاف روی می آورند»

 

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.