4 نکته برای انتخاب آرایشگاه عروس

همه عروس خانم ها به دنبال این هستند که در شب عروسی زیباترین باشند. آن ها معمولا از این شب برای خود رویایی ساخته اند که در بیشتر مواقع حتی روی اعتقادتشان هم سایه می اندازند و بسیاری از آن ها با گفتن جمله «یک شب هزار شب نمیشه» از کنار خیلی از مسائل ساده عبور می کنند...

کد خبر: 21232
تاریخ انتشار : خرداد ۲۰, ۱۳۹۴

عروسیم نزدیک بود و برای پیدا کردن آرایشگاه خوب تمام شهر رو زیرپا گذاشته بودم. اما اون چیزی که می خواستم، پیدا نمی کردم. تا اینکه یک روز به پیشنهاد یکی از دوستام با آقا سید (همسرم) به یکی از آرایشگاه های معروف شرق تهران سر زدیم. مدل های عروس هاش رو دیدم و پسندیدم. اومدم که به آقا سید بگم آرایشگاهم رو پیدا کردم و می خوام قرارداد بنویسم. دیدم آقا سید انگار که از چیزی ناراحت شده باشه بهم گفت سوار شو بریم. وقتی تو مسیر ازش پرسیدم چی شده؟ گفت حاضرم ده برابر بیشتر هزینه کنم ولی روز عروسی، نگاه یه نامحرم بهت نیوفته. همینم شد. جای دیگه رفتم آرایشگاه ، آقا سیدم هزینه بیشتر داد فقط واسه این که من تنها عروس اون آرایشگاه باشم.

بعد از عروسی وقتی شرایط اون آرایشگاه رو برام توصیف کرد خدا رو هزار بار شکر کردم که عروس اونجا نشدم. ماشین های عروس صف کشیده بودند. هر کدوم هم با داماد و فیلم بردار منتظر بودن که عروسشون آماه بشه. وقتی عروس آماده می شد یه خانمی با بیسیم اسم عروس رو می گفت تا داماد با ماشین بیاد جلوی صف و عروس رو تحویل بگیره. همه هم چشمشون به اون عروس…

همه عروس خانم ها به دنبال این هستند که در شب عروسی زیباترین باشند. آن ها معمولا از این شب برای خود رویایی ساخته اند که در بیشتر مواقع حتی روی اعتقاداتشان هم سایه می اندازد و بسیاری از آن ها با گفتن جمله «یک شب هزار شب نمیشه» از کنار خیلی از مسائل ساده عبور می کنند. این نوشته را خطاب به دوستانی می نویسم که باور دارند همین یک شب به اندازه هزار شب است.

 

آرایشگاه عروس

 

تقریبا آرایشگاه نرفتن برای عروس، امری دور از ذهن است. این مسئله ای است که در عرف جامعه جا افتاده است؛ اما اگر یکسری نکات در کنار آرایشگاه رفتن رعایت شود عروس محجبه را در برابر گناهان ایمن نگه می دارد. در زیر به چهار نکته برای انتخاب آرایشگاه اشاره می کنیم:

۱- آرایشگر دارای اعتقادات مذهبی باشد: تا حد امکان سعی کنید که فردی که به عنوان آرایشگر خود برای عروسی انتخاب می کنید اعتقادات مذهبی همسو با شما داشته باشد. این مسئله کمک می کند که او دغدغه شما را برای حفظ حجاب درک کند. بنابراین نوع آرایش و مدل موی مناسبی را برای شما انتخاب می کند که با پوششتان در تضاد نباشد و هم چنین زیر شنل یا چادر خراب نشود.

۲- محل سوار و پیاده شدن عروس در محلی محفوظ باشد: بهتر است آرایشگاهی که انتخاب می کنید پارکینگ اختصاصی داشته باشد و یا در جایی باشد که تردد در آنجا کم است. این مسأله به شما کمک می کند تا بتوانید در فضایی محفوظ و آرام و به دور از نگاه نامحرمان سوار ماشین عروس شوید. چرا که معمولا سوار شدن در ماشین عروس با آن لباس بلند و حجیم سخت است و این که بدانی نگاه های بسیاری به سمت شماست این سختی را چند برابر می کند.

۳- سعی کنید تنها عروس آرایشگاه باشید: این مسئله باعث می شود که اولا خودتان را در روز عروسی در مقام قیاس با عروس های دیگر قرار ندهید ثانیا اضطراب این مسئله را ندارید که به جز همسر و فیلم بردار خودتان افراد دیگری بیرون از آرایشگاه، در انتظار هستند و ممکن است که شما را بینند.

۴- در انتخاب پوشش خود دقت کنید: بسیاری از عروس خانم های محجبه در روز عروسی از شنل برای پوشاندن بدن و صورتشان استفاده می کنند. اگر شما هم قرار است از شنل به عنوان حجابتان در روز عروسی استفاده کنید پیشنهاد می کنیم که جنس شنل را با توجه به فصلتان انتخاب کنید. اگر مراسم عروسیتان در فصل تابستان است؛ حتما کولر ماشین را روشن کنید چراکه ممکن است آرایشتان با عرق کردن خراب شود. هم چنین توجه کنید شنلی که تهیه می کنید کلاه بزرگی داشته باشد تا هم تمام صورتتان را بپوشاند و هم در آن احساس راحتی کنید.

 

کاری از گروه دین و فرهنگ باحجاب

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه