لوازم آرایشی و زیبایی از علل یائسگی زودرس و سرطان سینه در جهان

 بحث حلال و پاک بودن برخی از ترکیبات مواد آرایشی و استفاده از اجزا جنین سقط شده و تجارت پر سود و سرسام‌آور اجساد و مردگان از کشورهایی مثل  هند به مقصد شرکت‌های گاها معتبر لوازم آرایش و قاچاق چربی انسان و راه‌های مشمئز کننده به دست آوردن آنها هم به کنار ولی… . خبرهای […]

کد خبر: 2154
تاریخ انتشار : مهر ۱۷, ۱۳۹۲

 بحث حلال و پاک بودن برخی از ترکیبات مواد آرایشی و استفاده از اجزا جنین سقط شده و تجارت پر سود و سرسام‌آور اجساد و مردگان از کشورهایی مثل  هند به مقصد شرکت‌های گاها معتبر لوازم آرایش و قاچاق چربی انسان و راه‌های مشمئز کننده به دست آوردن آنها هم به کنار ولی… .

90_39694_65914

خبرهای تکان دهنده‌ای از مراکز آزمایشگاهی و پژوهشکده‌های علوم پزشکی و سرطان شناسی معتبر جهان و همچنین ایران به گوش می‌رسد.

به نقل از سلامت نیوز، دکتر اکبری رییس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  اعلام کرده است که این روزها با توجه به گسترش سرطان سینه در میان بانوان ایرانی و آمار سالنه ۸۵۰۰ نفری ابتلا و کنکاش درباره علت‌های شیوع آن هشدار داده که سبک زندگی به ویژه سبک‌های آرایشی و مواد آرایشی سهم خطرناکی را در این میان به عهده دارند. چرا که برای ساخت این لوازم زیبایی از هورمون‌هایی استفاده می‌شود که نقش زیادی در ابتلا به سرطان بازی می‌کنند.

از طرف دیگر محققان آمریکایی در دانشگاه واشنگتن نیز اعلام کردند که استفاده مداوم و طولانی مدت از لوازم آرایشی سبب جلو افتادن زمان یائسگی خانمها و مشکلات متعدد در تخمدان‌ها و تولید مثل هم می‌شود. چرا که بسیاری از مواد مضری که در ساختار این مواد و لوازم آرایشی موجود است به سرعت از طریق پوست جذب و در فضای بدن منتشر می‌شود. همین متوقف شدن زود هنگام قاعدگی در زنان، بروز سکته‌ها و خونریزی‌های مغزی و بیماری‌های مزمن را در دوران میان‌سالی افزایش می‌دهد.

نکته مهم دیگری که ما از آن غافلیم این است که عموم مواد آرایشی در کشور که طبق برخی از آمار در حدود ۷۰ درصد واردات آن را تشکیل می‌دهد توسط مافیای لوازم آرایش از طریق قاچاق وارد کشور ما شده که عموما نامرغوب و تقلبی بوده و تحت عنوان برندهای معروف خارجی در کارگاه‌های غیر بهداشتی و پنهانی در ویتنام، تایلند، پاکستان و هند آماده شده و عموما در ایران به مصرف می‌رسد که قابل شناسایی هم نیست.

ولی استفاده از آن دسته مواد آرایشی هم که معتبر بوده و در شرکت‌ها و لابراتورهای معروف تولید می‌شود هم جای تأمل دارد. علت این امر بر می‌گردد به این موضوع که این کرم‌ها و پودرها و انواع لوازم آرایشی که در این مراکز معتبر تولید می‌شود هر کدام دارای فرمول خاص و ویژه است که بر اساس شرایط آب و هوایی ویژگی‌های پوست و موی مردم همان منطقه و یا نهایتا برخی از بازارهای هدف اروپایی و آمریکایی تهیه می‌شود که با شرایط ما سازگاری نداشته و عموما چون از یک سری چربی‌ها و مواد هیدراتی تشکیل شده با توجه به دوره کوتاه اثرگذاری تا زمانی که به کشور ما برسند خصوصیات بهداشتی خود را از دست داده و کاملا از بین می‌روند که متأسفانه در ظاهر آنها مشخص نمی‌شود.

این موضوع جدا از بحث شیوه‌های وارد کردن این مواد و لوازم به کشور است که در محیط‌های باز، زیر آفتاب و در رطوبت و گرما حمل و نقل شده و مدت‌ها در انبارها در شرایط نامناسب دپو می‌شود تا به دست مصرف کننده برسد. و مشتری با دیدن تاریخ انقضا آن به خیال فرصت باقی مانده به روی این محصولات غافل از شرایط نگه‌داری ضروری آن که رعایت نشده از آن استفاده می‌کند.

phpYiwfik

 بحث حلال بودن برخی از ترکیبات این مواد و استفاده از اجزا جنین سقط شده، اجزا بدن خوک و تجارت پر سود و سرسام آور اجساد و مردگان از کشورهایی مثل هند به مقصد شرکت‌های گاها معتبر لوازم آرایش و قاچاق چربی انسان و راه‌های مشمئز کننده به دست آوردن آنها هم به کنار.

به هر حال باید به این نکته توجه داشته باشیم که برای زیبا شدن، سلامت و زیبایی واقعی خودمان را از دست ندهیم.

کاری از گروه سبک زندگی با حجاب

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه