تحریف تاریخ ملی ایران توسط کدخدای دهکده جهانی/ مصاحبه اختصاصی

نماینده مجلس مردم تهران:  هدف تحریف‌های تاریخی حتی در تاریخ پوشش وابسته  به سردمداران دهکده جهانی است. این به گونه‌ای دزدی هویت است و در جهت یکسان‌سازی جوامع برای رسیدن به دهکده جهانی است تا عده‌ای خود را کدخدای آن بدانند که این قابل دفاع نیست.

کد خبر: 22304
تاریخ انتشار : تیر ۲۳, ۱۳۹۴

لاله افتخاری، نماینده مجلس شورای اسلامی، به مناسبت روز حجاب میراث ملی و دینی ایرانیان در هفته عفاف، در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار باحجاب در خصوص وجود حجاب در فواصل تاریخی مختلف، اظهار داشت: وقتی تاریخ بشری را مورد بررسی قرار می‌دهیم به این نتیجه می‌رسیم که حجاب یک اصل اساسی انسانی است. چرا که حتی غریب ترین‌ اقوام تاریخی هم به آن وابسته بودند و پوشش را چیزی فراتر از حفظ شدن از سرما و گرما می‌دانستند.

 

حجاب امری فطری است

 

وی با اشاره به آیات قرآن کریم، گفت: پاسخ پرسش بالا را به صورت منطقی قرآن کریم داده است که اساسا حجاب امری فطری است، به عنوان مثال زمان هبوط آدم و حوا نخستین اقدام آن ها پوشاندن خودشان بود که ناشی از حیای آن ها و قبح عیان بودن بدن است. به طوری که آنچه که در دین آمده در جهت پاسخگویی به پیامبر درونی و رفع این نیاز فطری است.

افتخاری ادامه داد: جالب است که وقتی مطالعه عمیقی داریم، به این مهم دست می‌یابیم که حتی پیروان آیین‌های غیر الهی هم در برخی موارد حجاب پوشیده‌تری از ادیان الهی داشته‌اند. در ادیان الهی مانند یهودیت و مسیحیت حجاب را به صورت بسیار پوشیده‌ای رعایت می‌کردند و هنوز هم حجاب در مبانی آن ها و خانواده‌‌‌های اصیل وجود دارد.

عضو دائم مرکز دانش‌پژوهان، تشابه در پوشش را در اقصا نقاط جهان حائز اهمیت دانست و اعلام کرد: تشابه در پوشاندن نقاط مختلف بدن تا حتی سر و گردن در تاریخ قابل تأمل است و قابل تأمل‌تر پوشش شدیدتر بعضی از گروه‌ها است که حتی صورتشان را هم با چیزی شبیه پوشیه می‌پوشاندند.

 

معماری ایران پا را فراتر از پوشش بدن نهاده

 

وی که دکتری علوم قرآنی دارد، با اشاره به قابل بررسی بودن حجاب از نظر ملی، گفت: در پیشینه کشور ایران شما در هیچ قومی مستور نبودن و لخت بودن را نمی‌بینی مگر به جنبه منفی که آن هم به صورت عیان نشان داده نمی‌شد.

عضو جمعیت زنان انقلاب اسلامی، توجه به معماری ایرانی از زمان هخامنشیان تا بعد از اسلام را لازم دانست و اذعان داشت: در معماری های کشور ما حتی فراتر از پوشاندن بدن در جهت حفظ حرمت‌ها قدم برداشته شده است؛ مثلا تالار مخصوص بانوان از آقایان جدا است پس این برهنگی‌های هدف‌دار و دور از عقلانیت را در قرن اخیر، می‌بینیم.

 

تحریف تاریخ ایران به خصوص در حوزه پوشش ظلم است

 

دکتر لاله افتخاری، به این پرسش که چرا برخی از علمداران راه‌اندازی جریان آریایی‌ها هرگز بر روی پوشش آریایی‌ها مانور نمی‌دهند و اگر هم البسه تاریخی را نمایش می‌دهند با تفاوت بسیار و تحریف است، پاسخ داد: علت این هست که آن ها یا از تاریخ واقعی کشور ما خبر ندارند و یا در پی به انحراف کشاندن تاریخ با اغراض خود هستند، نمونه‌اش همان نمایش ساخت لباس‌ها بود که در کنار عکس‌های حقیقی که از نقوش آثار باستانی تهیه شده بود با اغماض از پوشش صحیح موها، گردن، عدم وجود آرایش و گشادی لباس‌ها و حتی گاها طرح آن ها ساخته‌ شده بود.

وی با ظلم دانستن تحریف مطالب و تحویل آن به افراد ناآگاه این اقدام را محکوم کرد و گفت: این علاوه بر ظلم به افراد بدون تدبیر، ظلم بر تاریخ است و در هویت ایران حق دخول فتنه‌گرانه ندارند. جا دارد که مردم در این زمینه اطلاعات درست و با منابع بدست آورند تا اجازه اهانت به پیشینه ایران پیش و پس از اسلام را ندهند.

 

چرا آریایی نماها هیچ نشانی از اصالت آریایی ندارند؟

 

نماینده مردم تهران در مجلس، با دعوت مردم به تفکر در این موضوع که انتشاردهندگان مطالب تحریف شده تاریخی با عنوان آریایی خودشان از نظر ظاهر و سبک زندگی هیچ نشانی از آریایی‌ها و تاریخ ایران ندارند، گفت: ببینید یکی از نکات قابل ذکر همین است که چرا تاکنون همین افرادی که داعیه آریایی بودن را دارند خودشان دارای ظواهر غربی بود‌ه‌اند و اصالتی از ایران حقیقی را حفظ نکرده‌اند؟ تاریخ ایران برای مردم ایران عزیز است و اجازه تحریف آن را دیگران ندارند.

وی هدف این تحریف‌‌ها حتی در تاریخ پوشش را وابسته  به سردمداران دهکده جهانی دانست و افزود: این به گونه‌ای دزدی هویت است و در جهت یکسان‌سازی جوامع برای رسیدن به دهکده جهانی است تا عده‌ای خود را کدخدای آن بدانند که این قابل دفاع نیست.

 

 

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه