روز یکرنگی چادرهای گلدار و مشکی

این ظهور یکباره انبوه چادری ها از طرفی موجب ناامیدی و خشم دشمن می شود و از طرفی مشعل های امید و افتخار به چادر را در بین زنان ایرانی به ویژه دختران جوان شعله ور می کند. در این روز چادر سیاه زن ایرانی بر علیه دشمنان حیا و عفاف این ملت، فریاد می زند که من همیشه بودم و هستم و خواهم بود.

کد خبر: 22390
تاریخ انتشار : تیر ۱۵, ۱۳۹۵

هر سال به دهه سوم ماه مبارک که می رسیم حرف ها و شوخی ها و گمانه زنی ها درباره روز عید فطر شروع می شود. در این بین بسیاری از ما در روزهای آخر ماه مبارک به این فکر می کنیم که نماز عید را در کجا بجای بیاوریم. گاهی لحظه شماری می کنیم برای عید فطر اما نه برای این که ماه رمضان تمام شود؛ بلکه برای اینکه شیرینی نماز عید فطر را دوباره بچشیم. این شیرینی را کسانی که یک ماه روزه گرفته اند براحتی حس می کنند و حتی کسانی که موفق به روزه نشدند هم وقتی در اجتماع عظیم نمازگزاران شرکت می کنند و نماز دو رکعتی عید را بجا می آورند آن را حس می کنند. شیرینی منحصر به فرد، از جنس یکرنگی و همدلی و نزدیک شدن دل ها به هم.

 

روز یکرنگی چادرهای گلدار و مشکی

 

یکی از شیرینی ها و زیبایی های نماز عید فطر، جلوه با شکوه چادر های سیاه و گلدار زنان ایرانی است. همه ی مساجد شهر تهران و شهرهای دیگر پر از جمعیت زنان چادری می شود. در مصلی تهران این حضور زنان چادری بیش از مناطق دیگر شهر به چشم می آید.

همچنین در این بین زنانی را می بینیم که با پوشش مانتو می آیند؛ اما برای نماز چادرهای گلدار بسر می کنند و  این گونه است که به برکت  هر نماز جماعتی، یکباره همه بانوان یکرنگ می شوند. همه به رنگ چادر نماز.

و نماز عید فطر، بیش از همه ی اوقات دیگر تجلی گاه چادرهای سیاه و سفید است و به تبع آن، تجلی عفاف و پاکدامنی زن مسلمان، که نقطه قوتی است برای ما و از طرفی مورد تهاجم بدخواهان است.

 

روز یکرنگی چادرهای گلدار و مشکی

 

این ظهور یکباره انبوه چادری ها از طرفی موجب ناامیدی و خشم دشمن می شود و از طرفی مشعل های امید و افتخار به چادر را در بین زنان ایرانی به ویژه دختران جوان شعله ور می کند. همه ی زنان چادری با دیدن این تجلی زیبا به ارزش و جایگاه چادر خود بیش از پیش پی می برند و چادرهایشان را محکم تر در دست می گیرند. در این روز است که گویا چادر سیاه زن ایرانی بر علیه دشمنان حیا و عفاف این ملت، فریاد می زند که من همیشه بودم و هستم و خواهم بود.

 

 

 

 

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه