از لاک جیغ تا خدا

روزی تنها دغدغه زندگی اش ست کردن رنگ لاک و روسری اش بود اما امروز پوشش دیگری را انتخاب کرده است. پوششی که در نگاه اطرافیان یا نمادی از اجبار خانواده است و یا این که بر حسب رسوم و عادت خانواده به این بانوی جوان ارث رسیده است.

کد خبر: 22406
تاریخ انتشار : تیر ۲۷, ۱۳۹۴

روزی تنها دغدغه زندگی اش ست کردن رنگ لاک و روسری اش بود. اما امروز پوشش دیگری را انتخاب کرده است. پوششی که در نگاه اطرافیان یا نمادی از اجبار خانواده است و یا این که بر حسب رسوم و عادت خانواده به این بانوی جوان ارث رسیده است. هیچ کس حتی گمان هم نمی کند که این پوشش انتخاب خود او و حاصل تحولی عظیم در درونش باشد. تحولی که دوربین از لاک جیغ تا خدا آن را به تصویر کشیده است.

از لاک جیغ تا خدا عنوان برنامه مستندی است که برای اولین بار حجاب را از نگاهی جدید مورد ارزیابی قرار داده است. مهم ترین هدف این برنامه به تصویر کشیدن داستان تحول بانوانی است که با افتخار حجاب را انتخاب کرده اند. در بسیاری از افراد ترس از تغییر در سبک زندگی بسیار قوی تر از خود تغییر است. این برنامه با نشان دادن احساس واقعی کسانی که این تغییر را تجربه کرده اند به سایرین جرأت و جسارت این کار را می دهد.

تهیه کننده این برنامه جناب آقای هاشم تفکری بافقی که خودشان هم تحولی بزرگ را در زندگی شان تجربه کرده اند؛ یکی دیگر از اهداف ساخت این برنامه را الگوسازی برای زنان و دختران جامعه و معرفی حجاب برتر می دانند.

۳۰ قسمت از سری دوم مستند از لاک جیغ تا خدا در ماه رمضان هر روز ساعت ۱۶:۱۵ روی آنتن شبکه دو سیما می رود و تکرار آن ساعت ۱:۲۰ بامداد از همین شبکه است. هم چنین سایت باحجاب به عنوان تنها سایتی که آرشیو کامل این برنامه را داراست مفتخر است تا روز بعد از زمان پخش، این برنامه را در قسمت چندرسانه ای سایت بارگذاری کند.

 

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه