آرایش و غیرت با نیشتر قلم

نام ایران و زن ایرانی را اگر بگوییم که یکی از پر آوارزه ترین نام ها است، اغراق نکرده ایم. زن ایرانی یک نماد است. نماد تفکر، شعور، آگاهی، نجابت و اصالت و در نهایت خانواده. ایران را سرزمین آریایی ها یعنی سرزمین مردمان نجیب نیز نامیده اند، و حال امروزه این نجابت و پاکدامنی […]

کد خبر: 2264
تاریخ انتشار : مهر ۲۲, ۱۳۹۲

نام ایران و زن ایرانی را اگر بگوییم که یکی از پر آوارزه ترین نام ها است، اغراق نکرده ایم. زن ایرانی یک نماد است. نماد تفکر، شعور، آگاهی، نجابت و اصالت و در نهایت خانواده. ایران را سرزمین آریایی ها یعنی سرزمین مردمان نجیب نیز نامیده اند، و حال امروزه این نجابت و پاکدامنی در معرض آماج حملات بی رحمانه کسانی قرار گرفته است که ابتذال روحشان و مکر اندیشه شان آنها را لحظه ای امان نداده بی وقفه در حال پی ریزی نقشه های شوم برای لکه دار کردن حیثیت ایران و ایرانی هستند و  وا اسفاء که زن ایرانی نیز دست آویز این نمایش مضحک شده است و خود را بسان عروسکی زیبا و گاه مضحک در خیمه نمایش این نامردمان، به معرض نمایش همگان گذاشته و گوهر پاک وجود خویش را به هر سنگ روش بی مایه ای عرضه می نماید و غافل از اینکه چه سرمایه بزرگی را به بهای اندک برباد می دهد.

اولین سرمایه ای که در این بازار خودکامگی، به چوب حراج زده می شود خانواده است، آن هنگام که زن معصوم ایرانی، قلم موی رنگ آمیزی را بر می دارد تا نقش اول این نمایش مضحک باشد. با هر خطی که برچهره ی خود می نگارد نیشتری بر قلب پدر و همسر خود فرو می کند، پدر تحمل می کند چون جگر گوشه اش را سالیان سال پرورده، گاه جز مدارا کردن و خون دل خوردن کاری از دستش بر نمی آید و از طرفی نمی تواند ثمره زندگی خود را از خویش براند، ولی همسر، آیا او نیز چنین است. دلسوزانه تحمل می‌کند، یا خود نیز به دام این بلاء، مبتلا می شود. شاید بهتر باشد که در ابتدا مرد ایرانی را در نقش همسر بهتر بشناسیم.

مرد ایرانی از روزگاران قدیم فردی بوده که به پوشش همسرش در انظار عموم بسیار اهمیت می داده به طوری که غیرت مرد ایرانی شهره عام و خاص بوده و است. خانه مرد ایرانی اندرونی و بیرونی داشته که اندرونی آن حریم مقدسی بوده که مخصوص خود و خانواده اش بوده، این مرد گوشت، خون و اصالتش با غیرت آمیخته شده، چه بخواهد، چه نخواهد، چه ادعای دین مدار بودن یا لیبرال یا سکولار بودن کند غیرت با زندگی اش عجین شده است.

اسلام در خصوص زیبایی و به خصوص در مورد زیبایی ها، جاذبه ها و آرایش زن تاکیدات خاصی دارد و برای آن حریم وحرمت قرار داده است که حریم آن در خانه و نزد همسرش می باشد، نه در خیابان و انظار عموم.

اسلام به زن نمی گوید آرایش نکن، آراسته نباش، بلکه کاملا به عکس اسلام برای اغنا روحیه لطیف و جلوه گر زن(که مظهر گوهر عالماست و کمال گوهر در جلوه برای اهلش می باشد) و برای اغنای روح پر تمنای مرد نسبت به زن، خواسته تا زن خود را برای همسرش به والاترین نحوه آراسته کند.

با صد هزار جلوه برون آمدی که من                                       با صد هزار دیده تماشا کنم تو را

اما در جامعه وقتی زن و مرد از محیط خانواده بیرون می آیند تا بتوانند به وظایف اجتماعی خود بپردازند باید خارج از مسئله جنسیت بتوانند به عنوان یک انسان دوشادوش یکدیگر همکاری نمایند و به همین علت اسلام برای حذف نگاه جنسیتی بین آنها به هردو دستوراتی داده تا زن و مرد بتوانند نقش انسانی خود را ایفا کنند.

همچنین در این صورت است که مرد نیز تمام توجه عشق و محبت خود را نثار خانه و خانواده اش خواهد کرد.

حال چه کرده اند غرض ورزان با این خانواده اصیل و ایده آل ایرانی!

رنگ و لعاب ها حریم ها را شکسته است، امواج ماهواره ها، حرمت ها را ازبین برده است. و زنان غافل از اینکه وقتی با صد عشوه و هزاران رنگ و لعاب در انظار عمومی ظاهر می شوند و مردی با دیدن آنها دلش می لرزد و نسبت به همسر و خانواده اش دلسرد می شود، شاید مردش نیز در جایی دیگر مشغول چشم چرانی به زنی هزار رنگ باشد و هردو از یاد هم غافل و نسبت به یکدیگر بی مهر، و این یک دور تسلسل ایجاد می کند. (از ماست که بر ماست)

به کجا چنین شتابان می رویم. کاش به خود یاد می دادیم که چگونه هر روز نهال زندگیمان را آب یاری کنیم تا به یک نسیم ملایم نشکند، کاش هر لحظه مراقب دلهایمان باشیم تا با یک اشاره گرفتار نشود، کاش به جای صورتها، زندگیمان را رنگ و لعاب می دادیم کاش ….

سالها  دل طلب جام جم از ما می کرد                                 آنچه خود داشت ز بیگانه تمنا می کرد

کاری از گروه سبک زندگی با حجاب

ارسال
چاپ
0 نظر
  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.