گروهی در تلگرام که شما را عاشق همسرتان می کند(تکمیل شده)

یکی از شبکه های اجتماعی که با استقبال مردم نیز مواجه شده تلگرام است. این شبکه اجتماعی با قابلیت تشکیل گروه، چت کردن، ارسال فایل های صوتی و تصویری و ... به عنوان یکی از کاربردی ترین نرم افزارهای اجتماعی شناخته شده است.

کد خبر: 24118
تاریخ انتشار : مهر ۲۲, ۱۳۹۴

امروزه شبکه های اجتماعی به عنوان یکی از مطرح ترین راه های ارتباطی در بین اقشار مختلف جامعه مطرح است و هرکس بر حسب نیاز، علاقه، حرفه و… از آن ها استفاده می کند. یکی از این شبکه های اجتماعی که با استقبال مردم نیز مواجه شده، تلگرام است. این شبکه اجتماعی با قابلیت تشکیل گروه، چت کردن، ارسال فایل های صوتی و تصویری و… به عنوان یکی از کاربردی ترین نرم افزارهای اجتماعی شناخته شده است. کاربران این نرم افزار معمولا با عضویت در گروه های آشپزی، هنری، جک و خنده، مدل لباس و… زمان و وقت خود را می گذارند؛ بعضی ها از این فرصت استفاده کرده و محصولات خود را تبلیغ می کنند. در برخی موارد نیز افراد، از این نرم افزار به عنوان تریبون بهره می برند و دانش و اطلاعات خود را به دیگران منتقل می کنند. در حقیقت آن ها نه تنها در مقابل این شبکه های اجتماعی ایستادگی نمی کنند، بلکه با بهره گیری از موقعیتی که ایجاد شده زمینه ایی را برای گسترش اعتقادات خود فراهم می کنند.

یکی از مجموعه گروه هایی که در شبکه اجتماعی تلگرام نظر اکثر خانم ها را به سمت خود جلب کرده، گروه های همسران بهشتی، زندگی دینی و چله عاشقی است. این مجموعه گروه، توانسته حضور زنان در شبکه های اجتماعی را هدفمند کند و تهدیدی را که متوجه آن ها بوده به فرصت تبدیل نماید. هدف از تشکیل گروه های نام برده شده آموزش خودسازی، مهارت های زندگی، همسرداری اسلامی و فرزندپروری است و سعی دارد تا کانون خانواده ها را با وجود آمار بالای طلاق گرم نگه دارد.

 

تلگرام و چله عاشقی

این گروه ها ضمن استفاده از نظر کارشناس های بنام در حوزه خانواده، توانسته موج جالبی را در بین مخاطبین خود راه بیاندازد. «قرار معنوی و عاشقی» عنوان طرحی است که به تازگی توسط یکی از کارشناس های این گروه ها برنامه ریزی شده و در حال اجراست. در این طرح که چله عاشقی نیز گفته می شود، همه بانوان عضو، هر روز یک عادت را تا چهل روز با خودشان تکرار می کنند، تا در آن ها درونی شود. این تمرین از مسائل معنوی و خود سازی شروع می شود و در طی آن ارتباط با همسر، خانواده همسر، فرزنداری و… نیز آموزش داده می شود.

 

تلگرام و چله عاشقی

به نظر کارشناس گروه، سرکار خانم مظاهری، نقش معنویت در زندگی های مشترک بسیار کمرنگ شده و این مسأله باعث افزایش احتمال آسیب پذیری خانواده گردیده است. لذا ایشان در اولین روز قرار عاشقی، از تمامی اعضا که جمعیتشان حدود ۵ هزار نفر است، می خواهند تا اولین گام این قرار معنوی خواندن نماز اول وقت باشد. به همین  ترتیب در روز دوم آراستن سجاده را مدنظر قرار داده و در روز بعد نحوه تشویق همسر و فرزندان به نماز را آموزش می دهند. نکته ایی که این گروه ها و به طور خاص این طرح را از سایر گروه های مشاور خانواده متمایز کرده است، کاربردی بودن مطالب این قرارهاست. در طول روز کارشناس گروه، متن هایی را به عنوان پیشنهاد برای اعضا ارسال می کند تا آن را برای همسرانشان ارسال کنند و یا این که از اعضای گروه ها خواسته می شود تا از تزینات غذا و دست نوشته هایی که برای همسرانشان آماده می کنند، عکس بگیرند و در گروه به اشتراک بگذارند.

 

تلگرام و چله عاشقی

این کارِ زیبا و استقبالی که از آن شده است ثابت می کند که شبکه های اجتماعی به جای ابزاری برای خیانت می توانند وسیله ایی برای استحکام روابط خانوادگی باشند. در حقیقت با مشاهده این گروه به این نکته می رسیم که همه چیز به خود ما بر می گردد و این ما هستیم که تعیین می کنیم این شبکه ها چه تأثیر روی ما و زندگی مان بگذارند.

 

بخش تکمیلی

 

به دنبال استقبال مخاطبان عزیز از این مقاله و درخواست آنها برای عضویت در این گروه تلگرامی، لینک کانال این گروه در زیر گذاشته شده است. اگر مایل به عضویت در این کانال هستسد ابتدا تلگرام خود را به روز رسانی کرده و سپس بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

 

قرار عاشقی ویژه خانم ها:

https://telegram.me/joinchat/AwzyKzvrKon_pJnhFXDJRA

 

قرار عاشقی ویژه آقایان:

https://telegram.me/ghararasheghi1

 

 

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه