صحنه گردانی چرخ و فلک دختران و زنان شایسته جهان

شما هم وقتی بخوانید و بشنوید که میزبان و میهمان و داوران یک جشن تهیه‌کنندگان ثروتمند هالیوود و سوپر مدل‌های آمریکایی باشند، نتیجه و هدف نهایی چنین جشنی چه خواهد بود.

کد خبر: 2428
تاریخ انتشار : مهر ۲۹, ۱۳۹۲

333

وقتی در طی چند روز دخترانی از سراسر جهان با انواع لباس در جلوی دوربین‌ها حاضر شوند تا فیت بدن و جذابیت ظاهری آنها در لباس شب، بیگینی، مایو و سایر لباس‌هایی که توسط اسپانسرها و غول‌های سرمایه‌داری تولید لباس و ملزومات آن ارائه می‌شود، متوجه جایگاه ثروتمندان و اهداف آنها خواهید شد.

وقتی دختری از تَبَت برای حضور در این جشنواره از دالایی لاما رهبر تبعیدی بوداییان در آمریکا و عارف سازمان جاسوسی آمریکا سیا اجازه حضور می‌گیرد، نقش سیاست و بازی‌های آن را بیشتر درک خواهید کرد.

وقتی که جدیدا تمامی دختران شایسته جهان نه از اروپا و آمریکا بلکه از کشورهای جهان سوم و در معرض بحران اجتماعی و سیاسی و اقتصادی انتخاب می‌شوند عمق فاجعه معبر گشایی به این فرهنگ‌ها را خواهید دید.

آینده و گذشته این دختران جای تجسس دارد که اوج شهرت با تن نمایی و هنر بدن تا کجا برای این دختران و زنان منافع دارد وسود واقعی را چه کسی می‌برد.

 به طور مثال اولین ملکه زیبایی جهان در سال ۱۹۶۶ در پاریس مرد و به تنهایی بدون حضور فردی در کنار مزارش دفن شد. وی که زمانی خواننده اپرا ، مدل و رقاص معروفی شد هر روز با ده‌ها سبد گل از سوی هوادارانش که عموما مردان سیاست‌ مدار و ثروتمند بود مواجه می‏‌شد. وی در هنگامی که در کافه‌ای در پاریس مرد بیش از چند فرانک نداشت و حتی مردم نمی‌دانستند که وی هنوز زنده است.

سرنوشت دختر شایسته ایران در سال ۱۸۹۶ چیزی جز این نبود، وی هم که زمانی از شهرت بالایی برخوردار بود و خواننده اپرا و مانکن بود در سال ۱۳۲۶ در تنهایی در تربیت حیدریه دفن شد.

جدا از بحث ترویج بی‌حیایی در این مسابقات، استفاده ابزاری از جسم زنان برای تبلیغ اقتصادی و سیاسی در انواع و اقسام مراسم‌های مختلفی که با عنوان دختر و یا زن شایسته صورت می‌گیرد به شدت رواج پیدا کرده که ماحصل چنین تفکری است.

از این نمونه می‌توان به انتخاب زنی ۹۹ ساله که پدرش به دست نازی‌ها کشته شده اشاره کرد که خود او زنده مانده و در مراسمی در اسرائیل با عنوان بانوی بازمانده شایسته و زیبای هولوکاست یاد شده است.

2

 یا این که در کامبوج و آنکولا با انتخاب برتری و زیباترین زنانی که قربانی مین شدند یک استفاده ابزاری از بدن زن صورت گرفت.

گام بعدی توسط کشور روسیه در سال ۲۰۰۹ برداشته شد که با بهره‌گیری از بدن نمایی و پورنوگرافی با برگزاری مسابقه بهترین دختر اتمی با شعار نیروی اتمی جذبه جنسی می‌بخشد، از کارکنان نیروگاه‌های اتمی روسیه در حالی که مایوی دو تکه بر تن داشتند در جلوی برج‌های خنک کننده با ژست‌های مختلف فیلم و عکس تهیه کردند تا باعث محبوبیت بیشتر صنایع اتمی در بین مردم کشورشان باشند.

1

 در کنار این اقدامات می‌توان از برگزاری مراسم گنده‌ترین دختر شایسته برای حمایت از فیل‌ها، رویایی‌ترین زن برای گرایش مردم به مردان تراجنسی، زیباترین بانوی سالمند و یا زیباترین کودکان که به انتخاب زیباترین دختران زیر ۱۶سال برگزار شده، می‌شود اشاره کرد.

اینکه ملاک زیبایی ظاهری جاگزین ملاک وارزش‌های اخلاقی دینی شود نتیجه تفکر هرزه مدار شهوت پرستی است که کمال را تنها در وجهه ظاهر می‌دیدند و به هر وسیله‌ای در راه احیا آن با اهداف گوناگون قدم بر می‌دارند.

232

 کاری از گروه بین الملل باحجاب

سایر مطالب این پرونده :

تربیت دخترانه

زنان و دختران شایسته قرآنی و مسابقات امروز

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه