جستجوی جهانی حجاب ـ قسمت اول

با مدرن شدن دنیای امروزی ، راههای به دست آوردن اطلاعات نیز به روز تر از هر زمانی شده اند.زمانی بود که بشر برای اینکه راجع به مطلبی اطلاعی پیدا کند لازم بود روزها و حتی ماهها و سالها برای این کار زمان بگذارد.اما امروزه با وجود پدیده ای به نام اینترنت و و مهمترین […]

کد خبر: 245
تاریخ انتشار : تیر ۱۵, ۱۳۹۲

با مدرن شدن دنیای امروزی ، راههای به دست آوردن اطلاعات نیز به روز تر از هر زمانی شده اند.زمانی بود که بشر برای اینکه راجع به مطلبی اطلاعی پیدا کند لازم بود روزها و حتی ماهها و سالها برای این کار زمان بگذارد.اما امروزه با وجود پدیده ای به نام اینترنت و و مهمترین سرویس آن که وب نام دارد و حاوی صدها میلیون صفحه اطلاعات می باشد این زمان به دقیقه و حتی ثانیه نیز کشیده شده است.کاربران اینترنت با آگاهی از آدرس یک سایت، قادر به اتصال به سایت مورد نظر و استفاده از منابع اطلاعاتی موجود بر روی سایت خواهند بود.اما با وجود اینترنت ما با دریایی از اطلاعات مواجه هستیم.در صورتی که قصد یافتن اطلاعاتی خاص را داشته باشیم، از مراکز جستجوی اطلاعات در اینترنت استفاده می کنیم.

مراکز جستجوی متعددی در فضای اینترنت وجود دارند از جمله :

  الکسا اینترنت،     bing Search، Ask.com، Gigablast ،  گوگل Google،    MozDex، WiseNutو (Yahoo! Search)

 که از بین موتورهای جستجوی بالا گوگل و یاهو از معروفیت و عمومیت بیشتری برخوردارند.

در این مقاله قصد داریم به بررسی نتایج جستجو های مرتبط به حجاب و عفاف در موتور جستجوی گوگل به عنوان نماینده ای از موتورهای جستجوی خارجی بپردازیم.

 نتایج جستجوی کلید واژه “حجاب” در موتور جستجوی گوگل :

 ·  وبلاگ چرا حجاب ؟ با ادرس hejab-islami.persianblog.ir که وبلاگی با موضوع منحصرا حجاب می باشد ، مطالب جالب توجه هستند اما به صورت غیر تخصصی و با نقد اموری مثل دنیای بازیگران شبکه های بیگانه و اموری از این قبیل به موضوع حجاب پرداخته شده است.این وبلاگ از دیماه ۸۷ تا اسفند۹۱ فعال بوده است. و در سال جدید پست جدیدی نداشته است.

·  نتیجه بعدی وبلاگ حجاب ممنوع!!! می باشد با آدرس stophijab.persianblog.ir این وبلاگ هم، موضوع حجاب را انتخاب کرده است اما با سبک دلنوشته و البته بعضا اخبار یا نقدهای مرتبط با حجاب که مفید و خواندنی نیز هستند. این وبلاگ از تیرماه ۹۰ شروع به فعالیت کرده و تا هم اکنون نیز فعال می باشد.

·  وبلاگ حجاب با ادرس  hejab.mahdiblog.com  که موضوع وبلاگ منحصرا حجاب هست ولی بیشتر به صورت دلنوشته هست و غیر تخصصی و بعضا اخبار و مطالب جالب در مورد حجاب وجود دارد.این وبلاگ از تاریخ اذرماه ۹۰ تا هم اکنون فعال می باشد.

 ·   وبلاگ دختران با حجاب با ادرس hijabs.blogfa.com وبلاگیست که با موضوع منحصر حجاب فعالیت می کند. همان طور که در تصویر دیده می شود، این وبلاگ دارای لینک های مختلفی می باشد.در قسمت اخبار به خبرهایی که در مورد حجاب در کشور پیش می آید پرداخته شده است که البته کاملا فعال و جامع نمی باشد.قسمت بعدی حجاب انلاین می باشد که مشاوره انلاین است منتها هیچ کدام ار مشاور های انلاین نیستند.قسمت بعدی با عنوان دلایل حجاب مطالب جالب و مفیدی راجع به حجاب آمده است البته نه به صورت کاملا تخصصی. در قسمت بعدی حداقل های پوشش مطالبی هست گاها نرتبط یا غیر مرتبط اما جال و گاهی هم با مطالب سایر قسمت ها هم  پوشانی هایی دارد. لینک های دیگر این وبلاگ نیز دارای مطالب جالب توجه و نیز مفیدی می باشند.2-2

·  سایت پایگاه تخصصی حجاب و عفاف با ادرس www.hejabonline.com که همانطور که در تصویر آمده است دارای بخش های متنوع و جالبی هست. در عنوان ساایت پایگاه تخصصی وجود دارد که نشان دهنده این است که سایت با نگاهی تخصصی قصد دارد به مسئله حجاب بپردازد.

 3-3

 ·   سایت پایگاه خبری حجاب با ادرس www.hijabnews.net نتیجه بعدی است که با فضایی رسمی به اخبار و مطالب رسمی تری نسبت به وبلاگ ها به موضوع حجاب پرداخته است. و بار خبری مطالب بیشتر می باشد.

· قسمت حجاب سایت شهید آوینی نتیجه بعدی این جستجو می باشد. که همانطور که در تصویر آمده است دارای لینک هایی با عنوان های فرهنگ حجاب،بخش ویژه صوتی تصویری و اشعار و متون  والپیپیرها ،شبهات مطرح شده و فلسفه حجاب می باشد.

· وبلاگ اسرار حجاب باعنوان  asrarehejab.persianblog.ir که مربوط به مدرسه دبیرستانی بانام مهرنامی هست که سعی کرده به معرفی حجاب و آثارش بپردازد.

· سایت گروه سایبری ترویج عفاف و حجاب با ادرس hijab-poster.ir با توجه به تصویر داری عناوینی همچون نشان حجاب،طرح پوستر،محصولات، طرح ساک دستی،مقاله،قانون حجاب،ضوابط پوشش در دانشگاههای جهان می باشد که البته تمرکز اصلی این سایت روی تصاویر و گرافیک های مربوط به حجاب می باشد.این سایت از گرافیک و تنوع خوبی در ارائه محتوا برخوردار می باشد.4-4

· لینکی با عنوان پاورپوینت آثار حجاب/ پایگاه فرهنگی مردان ناب نتیجه بعدی می باشد.سایت عنوانی به نام پایگاه فرهنگی مردان ناب می باشد که این لینک نربوط به قسمت حجاب این سایت می باشد.

·  مقاله ای با نام از علاقه‌ی حکیمه به حجاب تا مسلمان‌شدن الیور از سایت چارقد نتیجه اخر این صفحه می باشد.

 **************************************************

 نتایج جستجوی کلید واژه “حجاب اسلامی” در موتور جستجوی گوگل:

 ·   حجاب اسلامی – ویکی‌پدیا

همانند نتیجه قبلی می باشد

 • وبلاگ حجاب اسلامی با ادرس hejabeislamic.blogfa.com/ که به موضوعات با مضمون حجاب می پردازد بعضا به موضوعات مذهبی دیگر نیز پرداخته است.وبلاگی که به صورت دست نوشته می باشد. این وبلاگ از مهر ماه ۹۱ تا هم اکون فعال می باشد.

 • وبلاگ حجاب اسلامی با آدرس doridarsadaf25.blogfa.com/ که به موضوعات با مضمون حجاب می پردازد بعضا به موضوعات مذهبی دیگر نیز پرداخته است. وبلاگی که به صورت دست نوشته می باشد. این وبلاگ از مرداد ماه ۹۰ فعال بوده است.

 5-5

 • وبلاگ حجاب از دیدگاه اسلامی با ادرس hejab-eslam.persianblog.ir/ این وبلاگ به صورت نیمه تخصصی به بحث های مرتبط با حجاب پرداخته است. و در دو ماه اردیبهشت و خرداد ۹۰ فعال بوده است.

 • نتیجه بعدی مقاله حجاب در اسلام از سایت تبلیغات اسلامی می باشد.

 • وبلاگ حجاب اسلامی با ادرس http://hejabislami.blogfa.com/که بیشتر به موضوع حجاب و زنان محجبه در کشور های غربی پرداخته است.فقط در اسفندماه ۸۷ تا دی ماه ۸۹ فعال بوده است.

 • وبلاگ گالری حجاب اسلامی وابسته به انجمن اسلامی شهید ادوارد و انیلی با ادرس galleryhijab.blogfa.com/ نتیجه بعدی می باشد که به انتشار تصاویر مربوط به حجاب پرداخته است.این وبلاگ از تاریخ خرداد ماه ۸۹ تا اردیبهشت ماه ۹۰ فعال بوده است.

 • وبلاگ اسلام و مسلمان با ادرس eslamomosalman.blogfa.com/که موضوعات راجع به حجاب یکی از موضوع های پرداخته شده این وبلاگ می باشد. و تا بهمن ماه ۹۱ فعال بوده است.

 • وبلاگ حجاب ، با ادرس hejabeislami.parsiblog.com به صورت نیمه تخصصی به موضوعات حجاب پرداخته است.

 • وبلاگ حجاب اسلامی با ادرس hejabeslamiirani.mihanblog.com/ به    صورت نیمه تخصصی به موضوعات حجاب پرداخته است.و تا بهمن ماه ۸۹ فعال بوده است.

 • لینکی از گوگل پلاس نتایج اخر می باشند.

نتیجه گیری پژوهشگر:

از ۱۱ نتیجه به دست آمده از جستجوی کلید واژه حجاب در صفحه نخست :

 • · ویکی پدیا

 • · ۳وبلاگ فعال

 • · ۲ وبلاگ غیر فعال

 • · ۲سایت تخصصی

 • · ۱سایت خبری حجاب

 • · و ۳ لینک حجاب از سایت های غیر تخصصی

به دست آمده است.

از ۱۱ نتیجه به دست آمده از جستجوی کلید واژه حجاب اسلامی در صفحه نخست :

 • ·  ویکی پدیا

 • ·  ۱ وبلاگ فعال

 • ·  ۶ وبلاگ غیر فعال

 • · ۳ لینک حجاب از سایت های غیر تخصصی و گوگل پلاس

ارسال
چاپ
0 نظر
کلید واژه :
 • ارسال نظرات
 • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.