اگر قصد ازدواج دارید به این امام بزرگوار متوسل شوید

 هر امامی به بُروز یک صفت، مشهور است. اگرچه تمامی صفات در اهل بیت (علیهم السلام) به یک میزان وجود دارد، اما مثلا امام حسن (ع) بواسطه ی بروز صفت کرامت در زمان حضرتش، به این صفت معروف و مشهور شدند و یا مثلا تمامی امامان شیعه رئوف و مهربان هستند. اما امام رضا (ع) بروز رأفتشان، بیشتر احساس می شود.

کد خبر: 24634
تاریخ انتشار : شهریور ۲۷, ۱۳۹۵

داشتم به سمت خونه می اومدم و تو تاکسی به رادیو معارف گوش می دادم. برنامه ی مکارم خوبان، درس اخلاق «آیت الله العظمی مظاهری» در حال پخش شدن بود. ایشون داشتند مطالبی رو بیان می فرمودند؛ آنقدر لذت بخش بود که واقعا طی مسیر رو متوجه نمی شدم. من معمولا وقتی درس اخلاق این بزرگواران رو گوش میدم باید حتما نکته برداری کنم تا خوب مطالب برام جا بیفته.

اما امکان یادداشت برام وجود نداشت سعی کردم خوب گوش بدم. در باب توسل به اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام ) نکته ای قابل توجه فرمودند، که نشنیده بودم. مطلبی بود به این مضمون:

«ما نفوس دنیّه هستیم و اهل بیت صلوه الله علیهم اجمعین نفوس زکیّه و بین ما تا اهل بیت فاصله زیاد است. برای اینکه این فاصله را کم کنیم، برای توسل به اهل بیت، ابتداء به آقایان علمای بزرگوار دینی متوسل شوید و از آن ها بخواهید که از اهل بیت بخواهند تا آن ها هم از خدا بخواهند تا حاجات شما برآورده شود.»

 

 

امام هادی

 

خیلی برام جالب بود. این صحبت چند نکته را به خاطرم آورد:

 

اول: این که برای توسل به امام صادق (ع) و دیگر اهل البیت مثلا متوجه به حضرت آیت الله بروجردی یا مثلا حضرت آیت الله ملکی تبریزی و یا … بشویم و از این بزرگوران بخواهیم که چون آبرومند هستند در درگاه الهی، حاجت ما را از امام صادق (ع) تقاضا کنند تا ایشان هم برای ما از خدا بخواهند.

 

دوم:  هر امامی به بُروز یک صفت، مشهور است. اگرچه تمامی صفات در اهل بیت (علیهم السلام) به یک میزان وجود دارد، اما مثلا امام حسن (ع) بواسطه ی بروز صفت کرامت در زمان حضرتش، به این صفت معروف و مشهور شدند و یا مثلا تمامی امامان شیعه رئوف و مهربان هستند؛ اما امام رضا(ع) بروز رأفتشان، بیشتر احساس می شود.

 

سوم: در برخی روایات مکتب تشیع، سفارش برای توسل به برخی معصومین، برای امور خاص، وجود دارد. مثلا سفارش شده است در امور صعب وقتی کارد به استخوان می خورد، به بی بی دو عالم، حضرت زهرا( سلام الله علیها)، متوسل شویم و یا مثلا امور دنیایی به امام جواد (ع) تفویض شده است و روایاتی نظایر آنچه مطالعه فرمودید.

 

◄چهارم و مهم ترین مطلب: با مطالعه ی تاریخ زندگانی امام هادی(ع) البته آن هم از زوایه ای دیگر، به یک نکته توجه مان جلب می شود و آن اینکه: حضرت امام هادی (ع) برای پسرشان حضرت امام حسن عسکری(ع)، به خواستگاری رفته اند اما چه خواستگاری ای؟

در میان خلق خوب خدا، ایشان، بانو نرجش خاتون را از روم شرقی، برای پسرشان نشان کرده و از ایشان خواستگاری می نمایند. بانویی که ذخیره ی الهی را در دامان خود پرورش داد.

 

 

امام هادی

 

نتیجه ی کلام:

 

امروز که روز تولد این امام عزیز است امامی که متاسفانه در میان ما شیعیان بسیار مظلوم است و اگر از هر کدام از ما بخواهند که کمی در ارتباط با ایشان صحبت کنیم شاید اطلاعات ما به اندازه دو خط هم نشود به جوانان دم بخت، سفارش می شود برای یافتن همسری خوب؛ متوسل به امام هادی (ع) بشوند اگر چه اکثر ما ایرانی ها در این زمینه به امام رضا (ع) متوسل می شویم و بیشتر ما همسرانمان را مدیون رافت و عطوفت امام رضا (ع)هستیم. حجه الاسلام شهاب مرادی هم در یکی از برنامه های که به مناسبت شهادت این امام بزرگوار از تلویزیون پخش شد؛ به لطافت توسل به این امام بزرگوار که برای بسیاری از ما شیعیان اشاره کرد و گفت: «در امر ازدواج به امام هادی (ع) متوسل شوید که توسل به ایشان در این امر راهگشاست.»

 

 

امام هادی

امام هادی

 

همچنین اگر مراجعه ای به سایت ایشان داشته باشید؛ می توانید توصیه ایشان در امر درست شدن ازدواج با توسل و دادن نذری دلخواه برای امام هادی(ع) را ببینید. ما که هر چه در زندگی داریم به برکت اهل البیت (علیه السلام) است. ان شاالله این قبیل توسلات زمینه ای برای شناخت و ارتباط هرچه بیشتر با این امام و پدر معنویمان باشد؛ چرا که به فرموده امام رضا (ع): «الامام الانیس الرفیق، و الوالد الشفیق، و الاخ الشقیق، و الام البره بالولد الصغیر، و مفزع العباد فی الداهیه النآد.»(۱)

«امام همدم و رفیق، پدر مهربان، برادر برابر، مادر دلسوز به کودک، و پناه بندگان خدا در گرفتارى سخت است.»

 

 

منبع 

۱_اصول کافی، کتاب‌الحجه، باب نادر جامع فی فضل الامام و صفاته، حدیث۱

۲_سایت حجه الاسلام شهاب مرادی

۳_وبلاگnonormal.blogfa.com

 

 

 

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

  1. علیرضا گفت:

    چه جالب .حضرت به ما هم نظر بندازن .ما به فدای امام هادی

    Thumb up 0 Thumb down 0

  2. ناشناس گفت:

    خدا یا قسمت میدم به تمام پیامبرانت حاجت همه رو بده حاجت من بنده حقیر و هم بده آمین .التماس دعا.

    Thumb up 0 Thumb down 0

  3. شاپرک گفت:

    من دو سال پیش از امام زمان خواستم بخت باز بشه به ماه نگذشته بود بعد ماه رمضان برام خواستار امد من همان سال حاجت گرفتم

    Thumb up 0 Thumb down 0

  4. ناشناس گفت:

    تو را خدا دعا کنین برام مصطفی برگرده بیاد خواستگاریم
    مشکلم خیلی بزرگه برام دعا کنین

    Thumb up 0 Thumb down 0

  5. فاطمه گفت:

    تورو امام حسین دعا کنین تااخردی یه خواستگار خوب واسم بیاد وازدواج کنم خسته شدم از بس همه دلمو شکستن وگفتن خواستگار نداری

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • محب الحسين گفت:

      خواهران و برادران دینی
      من با ۴۸ سال سن در حالیکه مجرد هستم همچنان به لطف و کرم خدای مهربان امید دارم.تعجب می کنم که تعدادی از هموطنان مجرد با سنینی به مراتب کمتر از من نا امید هستند.نا امیدی منشاء بسیاری از گرفتاری های ماست.

      Thumb up 0 Thumb down 0

  6. ناشناس گفت:

    میشه برای منم دعا کنید

    Thumb up 0 Thumb down 0

  7. زهرا گفت:

    سلام من که ناامید ناامید شدم از بس نذر کردم و خواستم ولی نشد. اینم اخرین باره اما اینجا هم امید زیادی ندارم. اگه شما هنوز ایمان دارید برای منم بخواهید. من ایمان داشتم اما چون خواستم ولی جواب نگرفتم الان هم امید و ایمانی ندارم.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • علی گفت:

      اگه با برآورده نشدن حاجتی دین و ایمان آدم به باد بره چه فایده. طلبکار خدا نیستیم. پس کی میخوایم بندگی کنیم. خدا که خدمتکار ما نیست.

      Thumb up 0 Thumb down 0

  8. زهرا بنت اسدالله گفت:

    پروردگار مهربان و بخشنده به حرمت محمد و آل احمد صلی اله علیه و آل احمد آنچه باعث خشنودیت و رضایتت بهر بنده گانت میشود و باعث تقرب فزونتر به مصلحت و حکمت الهی خویش رقم بزن . خدایا دمی و آنی مرا به حال خود وامگذار.

    Thumb up 0 Thumb down 0

  9. احمد گفت:

    سلام وعرض ادب به همه خواهر برادران ،توروخدا برامنم دعا کنید آخه میگن دعا دیگران درحق کسی بهتر اجابت میشه، دعا کنید برام من عاشق یک دخترخانمی هستم خیلی دوستش دارم قبلا میشه گفت دوستم داشت تا براش خاستگار آمده پسره وضع مالیش خوب هست ولی راستش من ی استا گچ کارم ، من فرستادم خاستگاریش جواب نه داد بهم هنوز جواب به اون طرف هم نداده که بنظر خودم جوابش بله باشه تو خدا دعاکنید بگه ن و با من ازدواج کنه الان چندماه هست ن شب دارم ن روز، تورو خدا فراموش نکنیدم دعاکنید برام سپاسگذارم از همه وسلام

    Thumb up 0 Thumb down 0

  10. زهراهستم ازاهواز گفت:

    باسلام.دوستان عزیزم خداهمیشه هست وباقی میماندوچترخدابزرگترین چتردنیاست امیدوارم درسایه چترخداهمگی عاقبت بخیروخوشبخت بشیم.من تاحالانشنیده بودم که برای امرازدواج به امام هادی(ع)توسل کنید.منم ی خواستگاردارم که هیچ مشکلی ازنظرهمه نداره ولی داداشم اون روبه دامادی قبول نمیکنه چون پدرم فوت شده تمام اموردست داداشمه برام دعاکنیدقبولش کنه.خدایاتورابه بانوی دوعالمت تورابه فرق بریده امام علی تورابه سربریده امام حسین وتورابه مضلومیت اهل بیتت قسم همه ماروعاقبت بخیرکن ولباس عروس ودامادی روباب میل هردختروپسری تنشون کن.اللهی امین

    Thumb up 0 Thumb down 0

  11. سکینه گفت:

    سلام تو رو خدا برای منم دعا کنین من ۳۵ سالم خدایا تو رو به جان امام هادی حاجت روام کن و بختمو باز کن . الهی آمین

    Thumb up 0 Thumb down 0

  12. خادم الشهدا گفت:

    سپاس فراوان….خیلی استفاده کردم.اجرتون با ارباب

    Thumb up 0 Thumb down 0

  13. گلناز گفت:

    سلام
    درسته که تا خالا هرچی از خدا خواستم رو بهم داده،اما از این خاسته ای دارم خیلی ناامیدم که بر اورده شه یا نه
    ازتون میخام دعام کنین بابای عشقم راضی شه و بهمون یه فرصت دیگه بده تا باهم باشیم.
    خواهش میکنم دعامون کنین?

    Thumb up 0 Thumb down 0

  14. محمد گفت:

    شمارابه حق امام حسین قسمتون میدم برام دعا کنین

    Thumb up 0 Thumb down 0

  15. پریسا گفت:

    سلام…منم دلم خیلی گرفته..ما کلا ۴ تا بچه هستیم همه ازدواج کردن فقط من موندم و مامان بابا..متولد ۶۵ هستم.خیلی احساس تنهایی میکنم. خیلی تنهایی اذیتم میکنم.خداروشکر سرکارمیرم.اما واقعا شبا یا وقتایی ک تعطیلی هستش خییییییلی بغض میکنم.دلم میخواست کسی رو داشته باشم ک واقعا مرد باشه،پاک باشه نجیب باشه بتونم بهش تکیه کنم وووووووووو…اما دریغ و افسوس ک کسی و ندارم..خدایا تورو قسمت میدم به حق امام هادی بخت منو باز کن..نزار من تنها بمونم…من از تنها موندن میترسم..یا امام حسین تو رو ب عابروی حضرت فاطمه زهرا حاجت بده…آمین..چشام پراشکه ک دارم مینویسم

    Thumb up 0 Thumb down 0

  16. فاطی گفت:

    سلام دوستان…یاامام هادی بخت خوب نصیب دوستان کن و حاجت منم براورده کن…التماس دعادارم دوستان

    Thumb up 0 Thumb down 0

  17. العبد گفت:

    سلام به همه دوستان.
    میدانم که اکثر شما ارزوی ازدواج دارید و دوست دارید خود را در لباس دامادی یا عروسی ببینید. کمتر کسی هست که به سن ازدواج برسد و شرایط زندگی مشترک را پیدا کند اما آرزوی ازدواج در دل نپروراند. تقریبا همه جوان ها دوست دارند به موقعیت مطلوبی در زندگی برسند و در کنار همسر دلخواهشان, با هدف و با انگیزه زندگی کنند.
    حال من میخواهم نکته ای را خدمت شما دوستان عزیز و همدردم عرض کنم و امیدوارم برای همگی شما چاره ساز و گره گشا باشد. این امر, نه تنها گره ازدواج, بلکه گره از تمام مشکلات زندگی می گشاید.
    عزیزان من, ریشه همه گرفتاری ها و مشکلات انسانها به گناهانشان برمیگردد. اگرنه چرا نباید خداوند کریم با این همه قدرت و بخشندگی که از فکر ما خارج است, حاجت ما را براورده کند؟؟؟ ما اگر همه دنیا را هم از خدا بخواهیم برای او هیچ است. و او اگر همه دنیا را به ما بدهد, هیچ از عزت و جلالش کم نمیشود. چرا ما برای حاجت روایی به ائمه معصوم متوسل میشویم؟ واضح است که آنان گناهی نکرده اند که مانع از استجابت دعایشان شود. چرا در روایت داریم که برای یکدیگر دعا کنید تا حاجت روا شوید؟ پرواضح است که ما با زبان و جوارح خود بجای دیگران گناه نکرده ایم.
    با این توضیحات, چاره کار فقط دو چیز است:
    اول ترک گناه
    دوم ذکر استغفار
    در هر حال که هستید, استغفار بگویید. هر چقدر که میتوانید بگویید. با روح و جانتان از گناهان دانسته و ندانسته ای که در گذشته داشتید در پیشگاه خداوند غفور, اظهار ندامت کنید و تمام سعی خود را بکنید تا گناه نکنید. نمیگویم یک روز صبح بلند شوید و معصومانه زندگی کنید. همین که در روز اول, میان انبوه گناهان ریز و درشت, یک دروغ را بر زبان جاری نکنید, روز دوم در کنار آن, یک غیبت کمتر کنید و به همین ترتیب ادامه دهید, مطمئن باشید این ترک گناه در پیشگاه خداوند صدها برابر ارزش دارد.
    آن وقت خواهید دید که بدون آن که بگویید و بخواهید, راه رزق و رحمت و فراوانی نعمت, همواره به سوی شما گشوده خواهد بود. چه رسد به آن که بخواهید تا چند برابر به شما داده شود. به حرف خدا گوش کنید تا به حرفتان گوش دهد. به خدا اعتماد کنید تا نشان دهد چقدر معتمد است. به او توکل کنید تا ببینید چقدر وکیل کاربلدی است.
    ان شاء الله به یاری خداوند و دعای صاحب الزمان عجل الله فرجه, همگی موفق به ترک گناه و توبه واقعی شده و عاقبت بخیر شویم.
    اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا.
    اللهم صل علی محمد و آل محمد وعجل فرجهم.

    Thumb up 0 Thumb down 0

  18. ثمره گفت:

    دوستان برام دعا کنید من خواستگار برام اومده مردم در مورد من و خانوادم بد گفتن .چقدر ما آدم ها زود قضاوت میکنیم و چقدر راحت با آبروی جوونامون بازی میکنیم .ان شاالله صاحب الزمان دستمونو به حق پدر و مادرش بگیر صلوات.

    Thumb up 0 Thumb down 0

  19. به امید همسری نیکوسرشت گفت:

    سلام دوستان امیدوارم به حق امام هادی علیه السلام وبه حق پنج تن آل عبا هر کسی
    دوست داره ازدواج کنه بختی نیکو براش رقم بخوره آنچنان که در دنیا و اخرت رستگار بشه
    واسه ازدواج من هم دعا کنید نمیدونم دیگه واسم شده یک معما دیگه سنم خیلی رفته بالا
    اگه میشه ۲ تا صلوات برای باز شدن گره ازدواج من بفرستین شاید به خاطر نفس پاک شما
    گره از بخت من هم باز بشه…آمین یا رب العامین

    Thumb up 0 Thumb down 0

  20. ناشناس گفت:

    السلام علیک یا امام هادى خودت میدونى کیو میخام کارامو هم دیدى اما میدونى اقاجون ما هم شهرى نیستیم اما شما همونى هستى که بانو نرجس رو از روم عروس عربستان کردین فاصله ماها که سیصد جار صد کیلو متر بیشتر نیس یا زهراس

    Thumb up 0 Thumb down 0

  21. سیده گفت:

    سلام.منم ۳۴ سالمه.مجرد.از ساداتم و از نوادگان امام رضا ع. امشب هم شب تولد جدم هست..
    ناامید نیستم ..چون خدای توانا و بزرگ و بسیار مهربانی دارم…
    لطفا منم دعا کنین.
    بیاین برای هم دعا کنیم و هیچوقت از مهربانی خدا ناانید نشیم..
    ناامیدی کفره….امیدوار باشیم.امید امید امید..
    دوستای خوب اینجا بدونین خزانه ی خداوند هیچوقت خالی نمیشه..همیشه پره پره…
    کار خدا فقط معجزست و به انجام همه چیز تواناست…بیشتر صداش میزنیم و فقط از خود خودش میخواییم…
    توکل به خداا

    Thumb up 0 Thumb down 0

  22. دل شکسته گفت:

    حالم خیلی بده برام دعاکنین.همه کس دارم و انگار هیچ کس.تنهام ..درد دلمو ب کی بگم ؟چقددعاکنم چقد گریه کنم؟مصلحت و قسمت من تنهاییه؟؟؟؟؟

    Thumb up 0 Thumb down 0

  23. مسعود گفت:

    سلام دوستان انشالله حاجت همه براورده بشه و دعا کنید حاجت منم براورده بشه و کسیکه منتظرشم برگرده انشالله

    Thumb up 0 Thumb down 0

  24. حسن گفت:

    السلام یا امام هادی دوستان برا منم دعا کنید همسر خوبی پیدا کنم.
    من یه پسر ۲۷ ساله افغانستانی ام ولی به دنیا اومده همینجام ،هر جا میرم خواستگاری دخترهای خوبی هستن تفاهم میرسیم ولی بعدش با پدرش برا بقیه کارا ،،اداب و رسوم غلط گذشتگان،،، به تفاهم نمیرسیم.

    Thumb up 0 Thumb down 0

  25. ناشناس گفت:

    سلام امام هادی خودت میدونی کیو میخام جان حضرت زهرا دعا کن بشه. برا خواهرامو داداشم برا همه جوونا دعا کن. دیگه داره خیلی دیرمیشه ناامیدمون نکن

    Thumb up 0 Thumb down 0

  26. سحر گفت:

    سلام من ۲۶ سالمه تا الان یه دونه خواستگار نداشتم پا بزاره خونمون شاید تلفنی اینا گفتن رد کردم چون نمیخوردیم خیلی ناراحتم واقعا چرا. دختر بدی که نیستم خانواده محترمی دارم وضع مالی ضعیفی داریم ولی بازم خدارو شکر میکنم. همه خواهرام ازداوج کردن فقط من موندم خیلی تنهام هیشکی هم ندارم نمیخام وارد گناه بشم خواهش میکنم ازتون برام دعا کنید ازدواج کنم یه پسر خوب باشه.همش میگن خواستگار نداری الکی میگم پسر خوب نیست قسمت نشده. حکمت خدا نمیدونم چیه. خدایا شکرت

    Thumb up 0 Thumb down 0

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

  1. علیرضا گفت:

    چه جالب .حضرت به ما هم نظر بندازن .ما به فدای امام هادی

    Thumb up 0 Thumb down 0

  2. ناشناس گفت:

    خدا یا قسمت میدم به تمام پیامبرانت حاجت همه رو بده حاجت من بنده حقیر و هم بده آمین .التماس دعا.

    Thumb up 0 Thumb down 0

  3. شاپرک گفت:

    من دو سال پیش از امام زمان خواستم بخت باز بشه به ماه نگذشته بود بعد ماه رمضان برام خواستار امد من همان سال حاجت گرفتم

    Thumb up 0 Thumb down 0

  4. ناشناس گفت:

    تو را خدا دعا کنین برام مصطفی برگرده بیاد خواستگاریم
    مشکلم خیلی بزرگه برام دعا کنین

    Thumb up 0 Thumb down 0

  5. فاطمه گفت:

    تورو امام حسین دعا کنین تااخردی یه خواستگار خوب واسم بیاد وازدواج کنم خسته شدم از بس همه دلمو شکستن وگفتن خواستگار نداری

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • محب الحسين گفت:

      خواهران و برادران دینی
      من با ۴۸ سال سن در حالیکه مجرد هستم همچنان به لطف و کرم خدای مهربان امید دارم.تعجب می کنم که تعدادی از هموطنان مجرد با سنینی به مراتب کمتر از من نا امید هستند.نا امیدی منشاء بسیاری از گرفتاری های ماست.

      Thumb up 0 Thumb down 0

  6. ناشناس گفت:

    میشه برای منم دعا کنید

    Thumb up 0 Thumb down 0

  7. زهرا گفت:

    سلام من که ناامید ناامید شدم از بس نذر کردم و خواستم ولی نشد. اینم اخرین باره اما اینجا هم امید زیادی ندارم. اگه شما هنوز ایمان دارید برای منم بخواهید. من ایمان داشتم اما چون خواستم ولی جواب نگرفتم الان هم امید و ایمانی ندارم.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • علی گفت:

      اگه با برآورده نشدن حاجتی دین و ایمان آدم به باد بره چه فایده. طلبکار خدا نیستیم. پس کی میخوایم بندگی کنیم. خدا که خدمتکار ما نیست.

      Thumb up 0 Thumb down 0

  8. زهرا بنت اسدالله گفت:

    پروردگار مهربان و بخشنده به حرمت محمد و آل احمد صلی اله علیه و آل احمد آنچه باعث خشنودیت و رضایتت بهر بنده گانت میشود و باعث تقرب فزونتر به مصلحت و حکمت الهی خویش رقم بزن . خدایا دمی و آنی مرا به حال خود وامگذار.

    Thumb up 0 Thumb down 0

  9. احمد گفت:

    سلام وعرض ادب به همه خواهر برادران ،توروخدا برامنم دعا کنید آخه میگن دعا دیگران درحق کسی بهتر اجابت میشه، دعا کنید برام من عاشق یک دخترخانمی هستم خیلی دوستش دارم قبلا میشه گفت دوستم داشت تا براش خاستگار آمده پسره وضع مالیش خوب هست ولی راستش من ی استا گچ کارم ، من فرستادم خاستگاریش جواب نه داد بهم هنوز جواب به اون طرف هم نداده که بنظر خودم جوابش بله باشه تو خدا دعاکنید بگه ن و با من ازدواج کنه الان چندماه هست ن شب دارم ن روز، تورو خدا فراموش نکنیدم دعاکنید برام سپاسگذارم از همه وسلام

    Thumb up 0 Thumb down 0

  10. زهراهستم ازاهواز گفت:

    باسلام.دوستان عزیزم خداهمیشه هست وباقی میماندوچترخدابزرگترین چتردنیاست امیدوارم درسایه چترخداهمگی عاقبت بخیروخوشبخت بشیم.من تاحالانشنیده بودم که برای امرازدواج به امام هادی(ع)توسل کنید.منم ی خواستگاردارم که هیچ مشکلی ازنظرهمه نداره ولی داداشم اون روبه دامادی قبول نمیکنه چون پدرم فوت شده تمام اموردست داداشمه برام دعاکنیدقبولش کنه.خدایاتورابه بانوی دوعالمت تورابه فرق بریده امام علی تورابه سربریده امام حسین وتورابه مضلومیت اهل بیتت قسم همه ماروعاقبت بخیرکن ولباس عروس ودامادی روباب میل هردختروپسری تنشون کن.اللهی امین

    Thumb up 0 Thumb down 0

  11. سکینه گفت:

    سلام تو رو خدا برای منم دعا کنین من ۳۵ سالم خدایا تو رو به جان امام هادی حاجت روام کن و بختمو باز کن . الهی آمین

    Thumb up 0 Thumb down 0

  12. خادم الشهدا گفت:

    سپاس فراوان….خیلی استفاده کردم.اجرتون با ارباب

    Thumb up 0 Thumb down 0

  13. گلناز گفت:

    سلام
    درسته که تا خالا هرچی از خدا خواستم رو بهم داده،اما از این خاسته ای دارم خیلی ناامیدم که بر اورده شه یا نه
    ازتون میخام دعام کنین بابای عشقم راضی شه و بهمون یه فرصت دیگه بده تا باهم باشیم.
    خواهش میکنم دعامون کنین?

    Thumb up 0 Thumb down 0

  14. محمد گفت:

    شمارابه حق امام حسین قسمتون میدم برام دعا کنین

    Thumb up 0 Thumb down 0

  15. پریسا گفت:

    سلام…منم دلم خیلی گرفته..ما کلا ۴ تا بچه هستیم همه ازدواج کردن فقط من موندم و مامان بابا..متولد ۶۵ هستم.خیلی احساس تنهایی میکنم. خیلی تنهایی اذیتم میکنم.خداروشکر سرکارمیرم.اما واقعا شبا یا وقتایی ک تعطیلی هستش خییییییلی بغض میکنم.دلم میخواست کسی رو داشته باشم ک واقعا مرد باشه،پاک باشه نجیب باشه بتونم بهش تکیه کنم وووووووووو…اما دریغ و افسوس ک کسی و ندارم..خدایا تورو قسمت میدم به حق امام هادی بخت منو باز کن..نزار من تنها بمونم…من از تنها موندن میترسم..یا امام حسین تو رو ب عابروی حضرت فاطمه زهرا حاجت بده…آمین..چشام پراشکه ک دارم مینویسم

    Thumb up 0 Thumb down 0

  16. فاطی گفت:

    سلام دوستان…یاامام هادی بخت خوب نصیب دوستان کن و حاجت منم براورده کن…التماس دعادارم دوستان

    Thumb up 0 Thumb down 0

  17. العبد گفت:

    سلام به همه دوستان.
    میدانم که اکثر شما ارزوی ازدواج دارید و دوست دارید خود را در لباس دامادی یا عروسی ببینید. کمتر کسی هست که به سن ازدواج برسد و شرایط زندگی مشترک را پیدا کند اما آرزوی ازدواج در دل نپروراند. تقریبا همه جوان ها دوست دارند به موقعیت مطلوبی در زندگی برسند و در کنار همسر دلخواهشان, با هدف و با انگیزه زندگی کنند.
    حال من میخواهم نکته ای را خدمت شما دوستان عزیز و همدردم عرض کنم و امیدوارم برای همگی شما چاره ساز و گره گشا باشد. این امر, نه تنها گره ازدواج, بلکه گره از تمام مشکلات زندگی می گشاید.
    عزیزان من, ریشه همه گرفتاری ها و مشکلات انسانها به گناهانشان برمیگردد. اگرنه چرا نباید خداوند کریم با این همه قدرت و بخشندگی که از فکر ما خارج است, حاجت ما را براورده کند؟؟؟ ما اگر همه دنیا را هم از خدا بخواهیم برای او هیچ است. و او اگر همه دنیا را به ما بدهد, هیچ از عزت و جلالش کم نمیشود. چرا ما برای حاجت روایی به ائمه معصوم متوسل میشویم؟ واضح است که آنان گناهی نکرده اند که مانع از استجابت دعایشان شود. چرا در روایت داریم که برای یکدیگر دعا کنید تا حاجت روا شوید؟ پرواضح است که ما با زبان و جوارح خود بجای دیگران گناه نکرده ایم.
    با این توضیحات, چاره کار فقط دو چیز است:
    اول ترک گناه
    دوم ذکر استغفار
    در هر حال که هستید, استغفار بگویید. هر چقدر که میتوانید بگویید. با روح و جانتان از گناهان دانسته و ندانسته ای که در گذشته داشتید در پیشگاه خداوند غفور, اظهار ندامت کنید و تمام سعی خود را بکنید تا گناه نکنید. نمیگویم یک روز صبح بلند شوید و معصومانه زندگی کنید. همین که در روز اول, میان انبوه گناهان ریز و درشت, یک دروغ را بر زبان جاری نکنید, روز دوم در کنار آن, یک غیبت کمتر کنید و به همین ترتیب ادامه دهید, مطمئن باشید این ترک گناه در پیشگاه خداوند صدها برابر ارزش دارد.
    آن وقت خواهید دید که بدون آن که بگویید و بخواهید, راه رزق و رحمت و فراوانی نعمت, همواره به سوی شما گشوده خواهد بود. چه رسد به آن که بخواهید تا چند برابر به شما داده شود. به حرف خدا گوش کنید تا به حرفتان گوش دهد. به خدا اعتماد کنید تا نشان دهد چقدر معتمد است. به او توکل کنید تا ببینید چقدر وکیل کاربلدی است.
    ان شاء الله به یاری خداوند و دعای صاحب الزمان عجل الله فرجه, همگی موفق به ترک گناه و توبه واقعی شده و عاقبت بخیر شویم.
    اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا.
    اللهم صل علی محمد و آل محمد وعجل فرجهم.

    Thumb up 0 Thumb down 0

  18. ثمره گفت:

    دوستان برام دعا کنید من خواستگار برام اومده مردم در مورد من و خانوادم بد گفتن .چقدر ما آدم ها زود قضاوت میکنیم و چقدر راحت با آبروی جوونامون بازی میکنیم .ان شاالله صاحب الزمان دستمونو به حق پدر و مادرش بگیر صلوات.

    Thumb up 0 Thumb down 0

  19. به امید همسری نیکوسرشت گفت:

    سلام دوستان امیدوارم به حق امام هادی علیه السلام وبه حق پنج تن آل عبا هر کسی
    دوست داره ازدواج کنه بختی نیکو براش رقم بخوره آنچنان که در دنیا و اخرت رستگار بشه
    واسه ازدواج من هم دعا کنید نمیدونم دیگه واسم شده یک معما دیگه سنم خیلی رفته بالا
    اگه میشه ۲ تا صلوات برای باز شدن گره ازدواج من بفرستین شاید به خاطر نفس پاک شما
    گره از بخت من هم باز بشه…آمین یا رب العامین

    Thumb up 0 Thumb down 0

  20. ناشناس گفت:

    السلام علیک یا امام هادى خودت میدونى کیو میخام کارامو هم دیدى اما میدونى اقاجون ما هم شهرى نیستیم اما شما همونى هستى که بانو نرجس رو از روم عروس عربستان کردین فاصله ماها که سیصد جار صد کیلو متر بیشتر نیس یا زهراس

    Thumb up 0 Thumb down 0

  21. سیده گفت:

    سلام.منم ۳۴ سالمه.مجرد.از ساداتم و از نوادگان امام رضا ع. امشب هم شب تولد جدم هست..
    ناامید نیستم ..چون خدای توانا و بزرگ و بسیار مهربانی دارم…
    لطفا منم دعا کنین.
    بیاین برای هم دعا کنیم و هیچوقت از مهربانی خدا ناانید نشیم..
    ناامیدی کفره….امیدوار باشیم.امید امید امید..
    دوستای خوب اینجا بدونین خزانه ی خداوند هیچوقت خالی نمیشه..همیشه پره پره…
    کار خدا فقط معجزست و به انجام همه چیز تواناست…بیشتر صداش میزنیم و فقط از خود خودش میخواییم…
    توکل به خداا

    Thumb up 0 Thumb down 0

  22. دل شکسته گفت:

    حالم خیلی بده برام دعاکنین.همه کس دارم و انگار هیچ کس.تنهام ..درد دلمو ب کی بگم ؟چقددعاکنم چقد گریه کنم؟مصلحت و قسمت من تنهاییه؟؟؟؟؟

    Thumb up 0 Thumb down 0

  23. مسعود گفت:

    سلام دوستان انشالله حاجت همه براورده بشه و دعا کنید حاجت منم براورده بشه و کسیکه منتظرشم برگرده انشالله

    Thumb up 0 Thumb down 0

  24. حسن گفت:

    السلام یا امام هادی دوستان برا منم دعا کنید همسر خوبی پیدا کنم.
    من یه پسر ۲۷ ساله افغانستانی ام ولی به دنیا اومده همینجام ،هر جا میرم خواستگاری دخترهای خوبی هستن تفاهم میرسیم ولی بعدش با پدرش برا بقیه کارا ،،اداب و رسوم غلط گذشتگان،،، به تفاهم نمیرسیم.

    Thumb up 0 Thumb down 0

  25. ناشناس گفت:

    سلام امام هادی خودت میدونی کیو میخام جان حضرت زهرا دعا کن بشه. برا خواهرامو داداشم برا همه جوونا دعا کن. دیگه داره خیلی دیرمیشه ناامیدمون نکن

    Thumb up 0 Thumb down 0

  26. سحر گفت:

    سلام من ۲۶ سالمه تا الان یه دونه خواستگار نداشتم پا بزاره خونمون شاید تلفنی اینا گفتن رد کردم چون نمیخوردیم خیلی ناراحتم واقعا چرا. دختر بدی که نیستم خانواده محترمی دارم وضع مالی ضعیفی داریم ولی بازم خدارو شکر میکنم. همه خواهرام ازداوج کردن فقط من موندم خیلی تنهام هیشکی هم ندارم نمیخام وارد گناه بشم خواهش میکنم ازتون برام دعا کنید ازدواج کنم یه پسر خوب باشه.همش میگن خواستگار نداری الکی میگم پسر خوب نیست قسمت نشده. حکمت خدا نمیدونم چیه. خدایا شکرت

    Thumb up 0 Thumb down 0

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.