مردان و زنانی که پرده های حیا را می درند

مورخان نوشته‌اند: در جنگ صفین آن گاه که شدت نبرد و فشار جنگ، عرصه را بر شامیان تنگ ساخته بود، آتش افروزان براى ساکت کردن دیگران ناچار شدند خود نیز به میدان گام نهند تا زبان مخالفان را کوتاه سازند. در همین راستا عمروعاص وارد میدان نبرد شد و امام علی (علیه السلام) بر او حمله کرد. وقتى عمر با امام مواجه شد، حضرت به او مهلت نداد و با فشار نیزه او را نقش زمین کرد. عمرو که از جوانمردى امام آگاه بود، فوراً با کشف عورت، حضرت را از تعقیب خود منصرف کرد و امام چشم خود را فرو بست و از او روى برگردانید چون حیا و عفت حضرت اجازه نمی داد به عورت دیگران نگاه کند، و همین حالت گویای اهتمام حضرت به امور ارزشی و اخلاقی است.   

کد خبر: 274
تاریخ انتشار : تیر ۱۷, ۱۳۹۲

امام حاضر نشد دست‌هاى خود را به خون پیاده ی بى سلاح افتاده‌اى بیالاید و از روى کرامت و عفت او را رها کرد. بنابراین جوانمردی، بزرگوارى، عفت چشم و مراعات اخلاق ابرمرد تاریخ امیرمؤمنان علی(ع) ایشان را از قتل عمروعاص منصرف ساخت؛ دشمنى که در نهایت ذلت از برابر رقیبش فرار کرد و حاضر شد با کمال بدبختى، شرمگاه خود را عریان سازد. این عمل به مراتب از کشتن او تاریخ‌سازتر است.و این تصویری زیبا از اسلام در رعایت مکارم اخلاق و عفاف حتی در هنگامه جنگ است. ولی آنچه که امروزه ما در معرکه سوریه می بینیم حکایت از امر دیگری دارد. امروزه چالشهای سیاسی سوریه که با عنوان دفاع از حقوق و آزادی مردم سوریه شروع شد تبدیل به یک جنگ تمام عیار داخلی با حضور گسترده تروریست های خارجی شده، هماکنون با گذشت دو سال به اوج رسیده، کار فراتر از این حرفها رفته و تجاوز و خشنونت و بی حیایی جزو لاینفک اقدامات این روزهای تروریستها شده است. و همه در برابر هم پرده عفت و حیا را از چشم ها و زبان ها و کردارشان برچیدند.

روزی نیست که خبری از تجاوز و هنجار شنکنی در رسانه ها پخش نشود. خشونتی بی حد و حصر علیه زنان، دختران، کودکان و گاها مردان سوری، مجاز شمردن اسارت بانوان سوری و مالک شدن و تجاوزات مکرر به آنها، انتشار گسترده اخبار برگزاری مجالس عیش و نوش و خوشگذارانی در میان سران برخی از گروهک های معارض و سوء استفاده جنسی و غیر اخلاقی از دختران و زنانی که در راستای مبارزه قدم در میدان گذاشته اند سببب شده که چهره و ماهیت غیر اخلاقی این افراد بیشتر نمایان شود. به گزارش  کمیته های بین المللی دفاع از حقوق بشر، دختران و زنان سوری قربانی تجاوزات فردی و گروهی توسط تروریست در اماکن انظار عمومی و تحت تسلط خود هستند که گاه با ورود به منازل و تجاوز به آنها در برابر نگاه خانواده ها و در برخی مواقع به صورت ربایش صورت می گیرد.bfb

به گفته منابع سوری، برخی از دختران و زنان که از سوی تروریستها مورد تجاوز گروهی قرار گرفته اند، اعتراف کرده اند که در نتیجه تهدید و فشار و باج خواهی افراد مسلح، تن به این کار غیراخلاقی داده اند، چرا که تروریستها، آنها را تهدید کرده اند در صورتی که به خواسته کثیف آنها تن ندهند، آنها را خواهند کشت، تروریستها با شستشوی مغزی این دختران و زنان، به آنها القا می کنند که با این کارهای کثیف و غیراخلاقی به انقلاب سوریه به زعم آنها به  این مبارزه خدمت می کنند و وارد بهشت می شوند.

خرید و فروش دختران سوری و قیمت گذاری بر روی این دختران و زنان  بر اساس منطقه زندگی، رنگ مو و چشمان و موارد دیگر امروزه یکی از کارهای شایع میان تروریست های مرد در این کشور شده است کسانی که بهانه تشکیل کشور اسلامی و حکومت اسلامی با هر وسیله ممکن حیای مردان وزنان مسلمان را لگد مال کنند.

حضور زنان بدکاره و رقاصه معروف عرب در این گروه ها و انتشار تصاویر آن ها در شبکه های اجتماعی مجازی و تجاهر و علنی سازی رهبران و فرماندهان در انتشار این اعمال غیر اخلاقی و شنیع، میگساری و فحشای جمعی  در میان آنها و برقراری روابط نامشروع و تقدیم قربانیان جنسی خود از زنان گرفته تا کودکان به دوستان و سربازان دیگر همگی نمادی است که نشان میدهد پایه فکری این گرو هها در رعایت ارزش های اخلاقی و حیای موکد دین به چه میزان است. افراد مجهول الحالی که برخی دارای سبقه بی بندی و باری هستند. از خواننده و هنرمند گرفته تا…… اینها افرادی هستند که عموما از طریق آگهی های روزنامه های عربی و شبکه های اجتماعی جذب  و به مناطق مختلف سوریه اعزام می شوند.

dgs

 به طور قطع افرادی هم که به جهت سیاسی ونظامی وارد معرکه  شده اند به مرور آلوده شده و روحیه بی حیایی بر آنها حاکم می شود. کار تا جایی بالا گرفته که در برخی از مناضعات بین گروهی خود، اقدام به ربایش و اسیر گرفتن زنان ، دختران و کودکان گروه مقابل می کنند. در میان این گروههای به ظاهر مسلمان تنها چیزی که کوچترین ارزشی ندارد تاثیرات این گونه رفتارها در جامعه اسلامی و حافظه تاریخی و تبلیغی اسلام است. آموخته ها و تجربیات تلخ قربانیان از این اتفاقات که حتی در دراز مدت هم آثار آن از زندگی آنها محو نمی شود، جبران ناپذیر است.

موارد فوق تنها نمونه ای از معضلات رفتاری و اخلاقی در جنگ است. از انتشار تصاویر شکنجه مردان و سربازان دولتی گرفته تا مردم کوچه بازار و کشتن آنها همراه با فحاشی و آوردن الفاظ رکیک بر زبان و سپس نام خدا را بر زبان آوردن نشان از خوی ضد دینیشان دارد .جاییکه در مذهب ما در خطابه حضرت امیر آمده که ما به دشمن دشنام نمی دهیم و یا در آنجا که حضرت در مقابل بی احترامی عمرو بن عبدود هلاکت وی صرف نظر کرده و قدری تامل می کند تا عملش از روی خشم نباشد، این افراد به راحتی مرتکب قتل شده و با تجاهر و خوشحالی آن هم زمانیکه که فرد در دستانشان اسیر است دم از پیروزی می زنند. نکته دیگر آنجاست که مردان و جوانانی که دست به این اقدامات می زنند با پشت سر گذشتن مراحل بی عفتی چطور می توانند در آینده یک زندگی اخلاق مدار را در پیش گیرند. قطعا مشکلات و بیماری های جسمی و روحی حاصل از این اعمال حتی در زندگی خانوادگی آینده آنها هم اثر خواهد گذاشت. مردان و زنانی که پرده های حیا را به هر بهایی می درند.

Untitled-1

کاری از گروه بین الملل باحجاب

ارسال
چاپ
0 نظر
  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.