بدحجاب تر از من هم هست، دیگر کسی به من نگاه نمی کند!!!

آیا چون دزدان میلیاردی در جامعه وجود دارند پس کیف قاپ ها را رهایشان کنیم؟ یا چون در جامعه قاتل وجود دارد، ما مجاز هستیم که مثلا دست یک نفر را بشکنیم؟ شاید یک کیف قاپی، در کل جامعه تأثیری نداشته باشد اما برای همان یک نفری که مالش را از دست داده بسیار رنج آور خواهد بود.

کد خبر: 28106
تاریخ انتشار : آبان ۱۶, ۱۳۹۵

برخی از بانوان، شل حجابی خود را اینطور توجیه می کنند که چون بسیاری از زنان، بدحجاب تر از ما هستند؛ بنابراین پوشش و آرایش ما که چند درجه از بدحجاب ها کمتر است اصلاً به چشم مردان نمی آید و آن ها را تحت تأثیر قرار نمی دهد. آن ها معتقدند این سطح پوشش و آرایش در جامعه ما عادی شده است، بنابراین این موضوع مجوزی شده است تا برخی بانوان علی رغم اعتقاداتی که دارند از آرایش و پوشش های نادرست استفاده کنند.

 

فرض کنید بدحجابی گناه کوچکی باشد…

 

بیرون بودن چند سانتی متر از موهای رنگ کرده، پیدا بودن ساق دست ها، لاک زدن، پوشیدن مانتوی تنگ و استفاده از شلوارهای چسبان، با توجه به وضعیت پوشش امروز، در نظر بسیاری از بانوان شاید چندان قبحی نداشته باشد. شاید همه ی این ها به نظر شخصی ما گناهی نباشد و تأثیر منفی بر مردان نداشته باشد. اما هر یک به تنهایی بخشی از دستور الهی را زمین می گذارد، در واقع با کوچک دانستن هر یک از این امور، یک امر الهی را سبک انگاشته ایم.

گناه به معنی خلاف است و در اسلام هر کاری که بر خلاف فرمان خدا باشد، گناه است. سرپیچی از فرمان خداوند هر اندازه در ظاهر کوچک باشد؛ ولی چون در پیشگاه عظمت الهی واقع می شود، بزرگ است. از پیامبر اکرم (صلوات الله علیه و آله) روایت شده که فرمودند: «به کوچکی گناه منگرید، بلکه به بزرگی کسی بنگرید که نسبت به او گستاخی کرده اید. (بحارالانوار، ج ۷۷، س ۱۶۸)

 

از مصادیقی که گناه صغیره را به کبیره تبدیل می کند عبارتند از:

 

*اصرار بر گناهان کوچک

از حضرت صادق علیه السّلام چنین رسیده است: «گناه صغیره‌اى که بر آن اصرار شود، دیگر صغیره نیست بلکه کبیره است. چنانچه گناه کبیره‌اى که از آن پشیمانى حاصل شود و عزم بر ترک آن داشته باشد، دیگر کبیره نیست. یعنى عقاب از آن ساقط مى‌شود.» (کافى، ج  ٢،  ص  ٢٨٨ )

 

*کوچک شمردن گناه

«اصرار بر گناهان صغیره نیز جزو گناهان کبیره است، مقصود از اصرار بر گناه صغیره آن است که انسان پس از انجام گناه کوچک پشیمان نشود و قصد انجام آن را کماکان داشته باشد، و یا این که گناه صغیره را کوچک بشمارد، و یا بر انجام آن خوشحالی نماید و یا آن را به صورت آشکار انجام دهد.» (دستغیب، گناهان کبیره، ج۲، ص۲۶۲-۲۶۴)

 

*آشکار نمودن گناه

آشکار نمودن گناه نیز، گناه صغیره را تبدیل به گناه کبیره مى کند. شاید از این نظر که آشکار نمودن گناه حاکى از تکبر و بى باکى بیشتر گنهکار است، و موجب آلوده کردن جامعه، و عادى نمودن گناه مى گردد؛ امیرمؤمنان على (علیه السلام) فرمودند: از آشکار نمودن گناهان بپرهیز، که آن از سخت ترین گناهان است. (عیون الحکم والمواعظ، ص۹۵)

فراموش نکنیم که گناهان کوچک سرانجام آدمی را به مهلکه ارتکاب گناهان بزرگ خواهد کشاند و انسان را دچار لغزش خواهد کرد. بسیاری از زنانی که در منجلاب روابط نامشروع گرفتار شده اند در ابتدا با بدحجابی و بدپوششی که به گمان خود اهمیتی نداشت، شروع کرده اند و به تدریج که قبح و زشتی گناه در نظرشان ریخت به راه های نامشروع کشیده شدند. پس هرچه می توانیم از مرزهای گناه فاصله بگیریم و به کوچکی ظاهری آن فریفته نشویم.

 

خداوند طرف حساب همه ی ماست …!

 

اگر حقیقتاً به حساب و کتاب پروردگار و عدالت او اعتقاد داشته باشیم، در می یابیم که برای خداوند، بزرگ و کوچکی یک گناه فرقی ندارد، طبق دستورات دین چه گناهان کبیره و چه صغیره مجازات های خود را دارد و هیچ جای دین ذکر نشده است که گناهان کوچک تر مجازات ندارند.

خداوند در قرآن فرموده است: «و من یعمل مثقال ذره خیرا یره و من یعمل مثقال ذره شره یره»، اتفاقاً طبق آموزه های قرآن کریم، خداوند کوچکترین اعمال و نیات را از خیر و شر جزا می دهد. هیچ گاه نفرمود فقط گناهان بزرگ عقوبت دارد و کوچک ندارد.

پیامبر اکرم (صلوات الله علیه) فرمودند:

ایّاکم و الُمحقّرات من الذّنوب از گناهان کوچک بپرهیزید که همه آنها جمع و ثبت مى گردد.(اصول کافی، ج۲، ص ۲۸۸)

 

آیا معقول است که قانون، کیف قاپ ها را آزاد بگذارد؟

 

آیا این منطقی است که وقتی خطایی مرتکب می شویم آن را با گناهان دیگران مقایسه کنیم و خیال خود را راحت کنیم؟ آیا نیروی منطق و استدلال انسان می پذیرد که بگوید چون دیگری گناه بزرگتری مرتکب شده است پس خطای من چندان مهم نیست.(خطایی که در نظر خود شخص کوچک است؟)

 آیا اگر یک نفر زباله کوچکی در خیابان بریزد منطقی است که بگوید چون دیگری یک کیسه زباله در خیابان می ریزد پس کار من قبح و زشتی ندارد؟! اگر همه ی مردم اینگونه استدلال کنند به نظر شما در خیابان با چه صحنه هایی از زباله های انباشته شده مواجه خواهیم شد؟

آیا چون دزدان میلیاردی در جامعه وجود دارند پس کیف قاپ ها را رهایشان کنیم؟ یا چون در جامعه قاتل وجود دارد، ما مجاز هستیم که مثلاً دست یک نفر را بشکنیم؟ شاید یک کیف قاپی، در کل جامعه تأثیری نداشته باشد اما برای همان یک نفری که مالش را از دست داده بسیار رنج آور خواهد بود.

هر نوع آرایش و زیبا جلوه کردن زنان هرچند کم، اگر در کل جامعه مورد پسند حداقل یک نفر هم قرار بگیرد می تواند اثرات زیان باری برای هر یک از طرفین داشته باشد.

 

شل حجابی، بر روی روابط اجتماعی تأثیرگزار خواهد بود

 

هر گناه یا خطایی که انجام می دهیم چه فردی و چه اجتماعی اثرات مستقیمی بر روی روابط انسانی ما خواهد داشت. به تجربه دیده شده است که این زنان هستند که نوع رابطه مردان را با خود شکل می دهند، بدین معنی که اگر زن با حجب و حیا رفتار کند، مرد را وادار می کند که با او با وقار و متانت و حفظ حریم محرم و نامحرم برخورد کند. از طرف دیگر هرچه زن از حریم های خود از جمله پوشش و رفتار های حیامدارانه می کاهد، در واقع راه را برای جلو آمدن مردان هوسباز هموار کرده است.

همچنین نداشتن حجاب مناسب، نه تنها مرد را به سوء تفاهم نسبت به زنان وادار می کند بلکه اغلب قبح روابط راحت و ناسالم را در نظر زنان به شدت پایین می آورد و آن ها را در معرض آسیب های جدی قرار می دهد. بطور کلی می توان گفت بین بدحجابی و روابط آزاد زن و مرد یک رابطه دوسویه وجود دارد، بدین معنی که داشتن روابط راحت با نامحرم به تدریج زن را به بدحجابی سوق می دهد و همینطور بدحجابی می تواند زن را  در روابط با نامحرم بی مبالات کند.

 

آیا خطای کوچک همسرتان را نیز می پذیرید؟

 

اگر بپذیرید که بدحجاب تر از شما هم هست پس شما می توانید کمی بدحجاب باشید، آیا همینطور می پذیرید که چون در جامعه مردان خیانتکار وجود دارند که با چند زن در ارتباط هستند پس همسر شما هم مجاز باشد اندکی به زن دیگری فکر کند؟

فرض کنید همسر شما علی رغم علاقه زیادی که به شما دارد، فقط برای لحظه ای از یک نوع آرایش و زیبایی خاص یک خانم خوشش بیاید و برای چند لحظه ذهنش درگیر شود، آیا این کم برای شما قابل قبول است؟ آیا همانطور که بدپوششی هرچند اندک خود را توجیه می کنید می توانید این توجه هرچند اندک همسرتان را به زنان دیگر بپذیرید؟ آیا هر دو عمل را به یک اندازه زشت می پندارید؟

هنگامی که زنی بدپوشش باشد حتی اگر فقط یک جوان که شرایط ازدواج ندارد با دیدن او تحت تأثیر قرار گیرد، یا برای لحظه ای دل مرد متأهلی بلرزد و آن زن را با همسر خود مقایسه کند، کافیست تا زشتی عمل برای آن زن باقی بماند.

 

خیلی ها از همین کم شروع کرده اند

 

زمانی ناخن های بلند و لاک زده آن هم با رنگ های مهیج، مخصوص زنان خاص و بدنام بود، اما امروزه با شکسته شدن قبح این کار بسیاری از زنان و دختران عادی حتی با داشتن اعتقاد به دین، از لاک ناخن با رنگ های جلب توجه کننده استفاده می کنند.

شاید در نگاه اول این طور به نظر بیاید که در شرایط کنونی لاک زدن عادی شده است، بطوریکه حتی برخی زنان لاک ناخن را نوعی آرایش رسمی محسوب می کنند. اما واقعیت این است که علی رغم فضایی که امروز در جامعه وجود دارد، نه تنها لاک ناخن حتی با رنگ های معمولی عادی نشده است بلکه همواره اثرات روانی این آرایش، بر مردان به ویژه مردان جوان همچنان پابرجاست و این ناشی از ارگانیسم طبیعی آنان است.

همین گناه کوچک هم می تواند به گناه کبیره تبدیل شود و عقوبت های سنگین را در پی داشته باشد. از ویژگی هایی که در روایات برای گناه کبیره ذکر شده است عبارت است از:

 

*گناهی که بیانگر بی اعتنایی و بی حرمتی به دین و مقدّسات دینی است.

*گناهی که از طرف شرع مقدّس، با شدت و تهدید از آن نهی شده باشد.

 

لذا واضح است که بدپوششی و شل حجابی، امر دین مبنی بر پوشش زن و مرد و رعایت حریم محرم و نامحرم را به شدت بی اهمیت جلوه می دهد. در حالیکه در روایات بسیار به حفظ پوشش زن مسلمان تأکید شده است، خود می تواند از مصادیق گناهان کبیره باشد.

اغلب کسانی که امروز با پوشش های ناهنجار دیده می شوند، از یک بدحجابی کمتر، شروع کرده اند. شاید اگر در گذشته پوشش امروز خود را می دیدند خودشان هم باور نمی کردند که به این اندازه در بدحجابی پیش بروند. کمترین اثر بدحجابی آن است که به تدریج همین کم، در نظر خود شخص قبحش ریخته می شود و او را به سوی بدحجابی های بیشتر سوق می دهد. گواه این ادعا وضعیت سیر پوشش زنان جامعه از ۳۰ سال قبل تاکنون است. ۳۰سال قبل بدحجابی زنان محدود می شد به مقدار کمی از موی جلو و کمی آرایش در حالیکه در آن زمان مانتوها هم پوشیدگی بیشتری داشتند اما در حال حاضر بدحجابی زنان طوری شده است که حتی خود زنان شل حجاب هم از پوشش همجنسان خود متعجب می شوند.

 

 

 • ارسال نظرات
 • نظرات بینندگان

دیدگاه

 1. یه دوست گفت:

  سلام بسیار زیبا و روان بیان شده.ممنون

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. رضا شیرازی گفت:

  عالیه

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. ساحل گفت:

  من مدتی است که به فکر این هستم که چادر سر کنم اما میترسم وقتی من چادری شدم همسرم تو بیرون به زنان بدحجاب نگاه کند همسر من خیلی مذهبی نیست و از اینکه من لباسی بپوشم که جلب توجه کنه خوشش نمیاد ووقتی نظرشو درباره چادر میپرسم میگه هرجور که خودت دوست داری

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ددیده بان گفت:

   سلام بر ساحل
   بنده به شما توصیه میکنم بخاطر دنیای دیگران یا رضایت دیگران در مسائل شرع کوتاه نیایید
   دوما مردها همیشه پوشیدگی همسرانشان را دوست دارند
   سوم این تصور غلط است که اگر شما چادری شوید او به زنان دیگر نگاه میکند اگر مرد هوس باز نشده باشد این اتفاق نمی افتد اما اگر هوس باز شده باشد چه چادری باشید و چه نباشید او کارش را می کند

   Thumb up 0 Thumb down 0

 4. منتظر گفت:

  سلام…سایت بسیار عالی دارید…من سایت شما رو لینک کردم.اگر ممکن است از وبلاگ من دیدن فرمائید و در صورت تمایل وب من رو لینک کنید.ممنون،التماس دعای فرج
  http://www.mahdaviyyat.blog.ir

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. ناشناس گفت:

  خیلی سعی کردم نگم,, اما,, از نگاههای چپ چپه خدا وخط ابرو وانه اخم شده اش به رویم ترسیدم اصل اینه که ما حجاب را نشناخته ایم مصیبت این نیس که پارچه بخود نمیپیچیم مصیبت اینه که ما حجاب را نشناخته ایم وازگستره آن را بیخبریم,,حجاب مانند سیاره ای در دور دستها که فقط نامش را شنیده ایم احوال جامعه ما همین است فقط نامی از حجاب شنیده اند که آن را هم اغلب پارچه تفسیر کرده اند وحالکه حجاب پارچه نیس حجاب در اصل همان طراز آب واحد است که خودتان حساب کنید آب واحد چه گستره ای از وجود را به عرصه حیات پدیدار ساخته وتامین میدهد ,,حجاب پارچه نیست حسیست ,تعلقیست ,بنیانی وقانونیست در سیره وجودیه ما هرکه تبعه ومقیمه ملک و ملکوته آن باشد محفوظ است و سلامت ,که بی موافقت ورأی ما ,,مارا در عالمی آورده اند که خطراتش لا تحساهاست از عهده مغز ما ,بس در قانون اساسیه این ملکه خلقت حاکمش برا حمایت از ساکنینه افرینشش اورد قانونی به اسم حجاب که تامین میدهد در کل امور از هر بخش وزاویه ونگاهی تمام مخلوقین را,,,وحجاب مختص روح است که هرانچه روح در طلب است جسم در مهیای اوست ,بس جسم مامور استو معذور ,,روح بخاهد چشم خاهد دید گوش خاهد شنید وزبان خاهد گفت دست خاهد گرفت وپا خاهد رفت ,,تا روح حجاب را نفهمیده پارچه پیچاندن جسم اجباریس باطل ,,الان جامعه ما دقیقا همان است,, حجاب بخشی شاخه ای در بطن گستره خود دارد که جوینده وتابعش را به ذی القیمتی یعنی به جواهری گزافی میرساند ان بخش وشاخه جواهر ساز حجاب خصوصی سازیه اوست که تبعه اش را مختص میسازد که احوال همه عمومیها برایمان کاملا اشکار است ماشین عمومی توالت عمومی سطل اشغال عمومی ما رسانده ایم به همدمهای عمومی و الی جاهای باریک عمومی ومسعلها وتسلط های عمومی ودسترسیهای عمومی,, آیامسواکتان را حاضرید دو یا سه نفر مصرف کنند ویا حاضرید مسواکی عمومی باشد که شماهم از همان استفاده کنید , مسواک را حجابی از اشخاره حجاب خصوصی ومختصه تو کرده است ,همین مسواک را سرآغاز ورود به گستره حجاب بگیریم به تعقل ,,نهایته عمومی بودن در انان که نهی شده است برایمان خودش اشکار خاهد شد که عمومی بودن نه از عقل زیاد بلکه از حمقاته زیاد هست وحالکه صاحبان منافع وامیال عمومی بودن را برایمان نشانه عقل کامل وزیاد داشتن تفسیر کرده و زینت داده اند مارا پیرو مهیا می یابند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. با مومنان گفت:

  حجاب در نظر تازه مسلمانان
  withnelievers.net

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • shia گفت:

   «احکام تصویری پوشش بانوان»

   این کتاب، کوششی است در راه تحوّل و ارتقای آموزش احکامِ دین، با هدف آسان‌سازی یادگیری و عمل به این احکام.

   در نگارش این کتاب، از کلی‌گویی‌های رایج در موضوع حجاب پرهیز شده است. مثلاً حکمی مانند: «بانوان باید بدن خود را _‌غیر از وجه و کفین_ از نامحرم بپوشانند» با متنی روان، همراه با تصاویری گویا نشان داده شده است.

   پرسش‌ها و موضوعاتی هم که در کتاب به آنها پرداخته شده، مسائل فراگیر جامعه است؛ مسائلی که بسیاری از بانوان هر روز با آن مواجه‌اند. به‌کارگیری مصادیق به‌روز برای توضیح احکام، موجب کاربردی‌تر شدن کتاب شده است.

   در بیشتر صفحات، در کنار بیان احکام، نکات مهمی که ممکن است نادیده بماند، با عناوینی مانند: توجه، نکته، پرسش و بیاموزیم مطرح شده، که باعث تنوع مطالب کتاب و تشویق بیشتر خواننده به اجرای احکام الهی می‌شود.

   این کتاب، فتاوای بیشتر مراجع معظم تقلید را بازگو کرده است. جذابیت چشم‌گیر کتاب، موجب رغبت نوتکلیفان و آشنایی آنان با تکالیف شرعی می‌باشد. همچنین افزون بر بیان شیوا و روان، توانسته در قالبی جذاب و سبکی متفاوت و با رویکرد آموزشی، با استفاده از تصویر، جدول و اینفوگرافیک، کمک بسیاری به فهم و یادسپاری احکامِ نوتکلیفان نماید.

   شما می‌توانید جهت مشاهده و دانلود مجموعه پوسترها و کتاب‌های این موسسه از طریق شبکه‌های زیر اقدام نمایید:
   https://www.instagram.com/atlasshia/
   https://telegram.me/atlasshia
   http://www.wisgoon.com/joopari/
   http://www.lenzor.com/ajoopari

   Thumb up 0 Thumb down 0

 7. مهدی گفت:

  حجاب یعنی حقیر کردن زنان(که البته بی بند وباری هم همینطوره!) حجاب یعنی من بعنوان زن یه ملعبه ی جنسی هستم در نظر مردان و بخاطر آرامش اونها باید همه جامو بپوشونم و راحتی رو از خودم سلب کنم! حجاب یعنی من بعنوان یک زن در دستگاه آفرینش جنس دوم و پایینتر از مردان هستم و حتی باید نوع پوششم نیز مطابق آرامش روح و روان اونها باشه! حجاب یعنی کل وجود زن رو حتی مو هاش رو بنوعی شرمگاه جنسی دیدن و این نوع نگاه انتهای رذالت و پستی ست در حق مادر جامعه ی بشری ! به عقل و اخلاق رجوع کنید نه به قوانین خشن و غیر انسانیه بیابانهای اعراب بدوی و شهوت پرست!

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • قاصد روزان ابری گفت:

   چرا و چطور بعضی از شما آقایون فکر می کنید یک زن محجبه حجابش را به خاطر شما مرد ها حفظ میکنه؟

   اگر این طرز فکر شماست واقعا در اشتباهید
   من اگر حجابم رو رعایت میکنم به خاطر خودم و آرامشیه که به من میده

   و این که بد حجابی عادی شده یک فاجعه است برای زن ها !!! زنی که روزی یک موجود دست نیافتی و خواستنی بود الان انقدر زیبایی ش عادی شده که که حتی با بهترین لباس ها و بهترین آرایش به چشم مردها زیبا نیست

   و در آخر گفتید عرب بدوی !!!! اگر ما خودمون رو از دنیای متمدن میدونیم باید یک حرف را فرای اینکه آن فرد از چه زمانی و چه نژادی ست نگاه کنیم
   متاسفانه این حرف شما بوی نژاد پرستی میده و اگر از این جهت بهش نگاه کنیم حرف های شما بسیار شبیه حرف های اعراب جاهلی نژاد
   پرسته همین افرادی که به ظاهر ازشون ابراز نفرت میکنید

   Thumb up 0 Thumb down 0

 8. بانو گفت:

  خیلی مطلب جالبی بود
  باید خود ما به این درک برسیم که حجاب اصلا برای چی هست، راستش من تا قبل از بیست سالگی خیلی پوشیده و محجبه بودم ولی به واسطه ی پوشش خانواده، ولی از بیست تا سی سالگی خیلی شل حجاب بودم، طوری که دوسال آخر کلا به حجاب اعتقادی نداشتم
  تا همین چند سال قبل که با همسرم آشنا شدم، براش جالب بودم که نماز میخوندم و روزه میگرفتمولی بی حجاب بودم، انقدر این آدم منو شیفته ی خودشو حرفاش و رفتاراش کرد که یهو تغییر اساسی تو زندگیم کردم، جالب بود که همه دوستانم چه تو دانشگاه و محیط کار و اقوام معتقد بودن که چقدر حجاب به من میاد و خیلی خیلی خانوم تر از قبل شدم، بخاطر این راهنمایی بزرگی که همسرم بهم کرد همیشه مدیوونشم، واقعا منو از یه باتلاق نجات داد، برام اصلا مهم نیست دیگران پشتم چی بگن فقط مهم اینه که خدام ازم راضیه و راهی رو دارم میرم که تهش بی راهه نیست، گاهی وقتا آدم از راه اصلی زندگیش دور میشه واقعا نیاز به یه دستی داره که بکشونتش به مسیر درست زندگیش

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. sm گفت:

  سلام
  کار دوستان به دادسرا نکشیده
  خر تو خری هستش نگو
  سر یه پیاله مشروب و بی حجابی در جا حکم میدم کلاه برداره راست راست میگرده

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. #اشكان_شهنان گفت:

  حجاب به نظرم اجباری نیست داخل جامعه ی ما… حالا شاید بدلیل بدحجابی و لوندی با بعضیا برخورد شود، اما آزادی حجاب در راستای قانون جمهوری اسلامی ایران داریم…
  دوستی میگه مثل تفکرات اعراب، دوست من داخل فرهنگ ما ایرانی ها از زمان کورش کبیر بدحجابی و لوندی هیچ موقع مُد نبوده! حالا شما دارید مسیر نژاد پرستها حرف میزنی!
  حالا برو ﺗﻮ جمع جوانان پسر مشروب خوار سوال کن ببین با کدام تیپ از دخترها ازدواج میکنه!
  تا بیشتر مسائل به دستتون بیاد
  تشکر ?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. زهرا ترابی گفت:

  در این فساد سیاسی هیچ گناهی برای یه زن بالاتر از داشتن حجاب نیست.حجاب یعنی طرفداری از فساد طرفداری ظلم و شکنجه و قتل و کشتار .طرفداری از دزدی اموال مردم .الان دیگه حجاب نشانه ی دین نیست بلکه نشانه ی طرفداری از دولتمردان فاسده .و زن با حجاب در تمام گناهان اونا شریکه.

  Thumb up 0 Thumb down 0

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

 1. یه دوست گفت:

  سلام بسیار زیبا و روان بیان شده.ممنون

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. رضا شیرازی گفت:

  عالیه

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. ساحل گفت:

  من مدتی است که به فکر این هستم که چادر سر کنم اما میترسم وقتی من چادری شدم همسرم تو بیرون به زنان بدحجاب نگاه کند همسر من خیلی مذهبی نیست و از اینکه من لباسی بپوشم که جلب توجه کنه خوشش نمیاد ووقتی نظرشو درباره چادر میپرسم میگه هرجور که خودت دوست داری

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ددیده بان گفت:

   سلام بر ساحل
   بنده به شما توصیه میکنم بخاطر دنیای دیگران یا رضایت دیگران در مسائل شرع کوتاه نیایید
   دوما مردها همیشه پوشیدگی همسرانشان را دوست دارند
   سوم این تصور غلط است که اگر شما چادری شوید او به زنان دیگر نگاه میکند اگر مرد هوس باز نشده باشد این اتفاق نمی افتد اما اگر هوس باز شده باشد چه چادری باشید و چه نباشید او کارش را می کند

   Thumb up 0 Thumb down 0

 4. منتظر گفت:

  سلام…سایت بسیار عالی دارید…من سایت شما رو لینک کردم.اگر ممکن است از وبلاگ من دیدن فرمائید و در صورت تمایل وب من رو لینک کنید.ممنون،التماس دعای فرج
  http://www.mahdaviyyat.blog.ir

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. ناشناس گفت:

  خیلی سعی کردم نگم,, اما,, از نگاههای چپ چپه خدا وخط ابرو وانه اخم شده اش به رویم ترسیدم اصل اینه که ما حجاب را نشناخته ایم مصیبت این نیس که پارچه بخود نمیپیچیم مصیبت اینه که ما حجاب را نشناخته ایم وازگستره آن را بیخبریم,,حجاب مانند سیاره ای در دور دستها که فقط نامش را شنیده ایم احوال جامعه ما همین است فقط نامی از حجاب شنیده اند که آن را هم اغلب پارچه تفسیر کرده اند وحالکه حجاب پارچه نیس حجاب در اصل همان طراز آب واحد است که خودتان حساب کنید آب واحد چه گستره ای از وجود را به عرصه حیات پدیدار ساخته وتامین میدهد ,,حجاب پارچه نیست حسیست ,تعلقیست ,بنیانی وقانونیست در سیره وجودیه ما هرکه تبعه ومقیمه ملک و ملکوته آن باشد محفوظ است و سلامت ,که بی موافقت ورأی ما ,,مارا در عالمی آورده اند که خطراتش لا تحساهاست از عهده مغز ما ,بس در قانون اساسیه این ملکه خلقت حاکمش برا حمایت از ساکنینه افرینشش اورد قانونی به اسم حجاب که تامین میدهد در کل امور از هر بخش وزاویه ونگاهی تمام مخلوقین را,,,وحجاب مختص روح است که هرانچه روح در طلب است جسم در مهیای اوست ,بس جسم مامور استو معذور ,,روح بخاهد چشم خاهد دید گوش خاهد شنید وزبان خاهد گفت دست خاهد گرفت وپا خاهد رفت ,,تا روح حجاب را نفهمیده پارچه پیچاندن جسم اجباریس باطل ,,الان جامعه ما دقیقا همان است,, حجاب بخشی شاخه ای در بطن گستره خود دارد که جوینده وتابعش را به ذی القیمتی یعنی به جواهری گزافی میرساند ان بخش وشاخه جواهر ساز حجاب خصوصی سازیه اوست که تبعه اش را مختص میسازد که احوال همه عمومیها برایمان کاملا اشکار است ماشین عمومی توالت عمومی سطل اشغال عمومی ما رسانده ایم به همدمهای عمومی و الی جاهای باریک عمومی ومسعلها وتسلط های عمومی ودسترسیهای عمومی,, آیامسواکتان را حاضرید دو یا سه نفر مصرف کنند ویا حاضرید مسواکی عمومی باشد که شماهم از همان استفاده کنید , مسواک را حجابی از اشخاره حجاب خصوصی ومختصه تو کرده است ,همین مسواک را سرآغاز ورود به گستره حجاب بگیریم به تعقل ,,نهایته عمومی بودن در انان که نهی شده است برایمان خودش اشکار خاهد شد که عمومی بودن نه از عقل زیاد بلکه از حمقاته زیاد هست وحالکه صاحبان منافع وامیال عمومی بودن را برایمان نشانه عقل کامل وزیاد داشتن تفسیر کرده و زینت داده اند مارا پیرو مهیا می یابند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. با مومنان گفت:

  حجاب در نظر تازه مسلمانان
  withnelievers.net

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • shia گفت:

   «احکام تصویری پوشش بانوان»

   این کتاب، کوششی است در راه تحوّل و ارتقای آموزش احکامِ دین، با هدف آسان‌سازی یادگیری و عمل به این احکام.

   در نگارش این کتاب، از کلی‌گویی‌های رایج در موضوع حجاب پرهیز شده است. مثلاً حکمی مانند: «بانوان باید بدن خود را _‌غیر از وجه و کفین_ از نامحرم بپوشانند» با متنی روان، همراه با تصاویری گویا نشان داده شده است.

   پرسش‌ها و موضوعاتی هم که در کتاب به آنها پرداخته شده، مسائل فراگیر جامعه است؛ مسائلی که بسیاری از بانوان هر روز با آن مواجه‌اند. به‌کارگیری مصادیق به‌روز برای توضیح احکام، موجب کاربردی‌تر شدن کتاب شده است.

   در بیشتر صفحات، در کنار بیان احکام، نکات مهمی که ممکن است نادیده بماند، با عناوینی مانند: توجه، نکته، پرسش و بیاموزیم مطرح شده، که باعث تنوع مطالب کتاب و تشویق بیشتر خواننده به اجرای احکام الهی می‌شود.

   این کتاب، فتاوای بیشتر مراجع معظم تقلید را بازگو کرده است. جذابیت چشم‌گیر کتاب، موجب رغبت نوتکلیفان و آشنایی آنان با تکالیف شرعی می‌باشد. همچنین افزون بر بیان شیوا و روان، توانسته در قالبی جذاب و سبکی متفاوت و با رویکرد آموزشی، با استفاده از تصویر، جدول و اینفوگرافیک، کمک بسیاری به فهم و یادسپاری احکامِ نوتکلیفان نماید.

   شما می‌توانید جهت مشاهده و دانلود مجموعه پوسترها و کتاب‌های این موسسه از طریق شبکه‌های زیر اقدام نمایید:
   https://www.instagram.com/atlasshia/
   https://telegram.me/atlasshia
   http://www.wisgoon.com/joopari/
   http://www.lenzor.com/ajoopari

   Thumb up 0 Thumb down 0

 7. مهدی گفت:

  حجاب یعنی حقیر کردن زنان(که البته بی بند وباری هم همینطوره!) حجاب یعنی من بعنوان زن یه ملعبه ی جنسی هستم در نظر مردان و بخاطر آرامش اونها باید همه جامو بپوشونم و راحتی رو از خودم سلب کنم! حجاب یعنی من بعنوان یک زن در دستگاه آفرینش جنس دوم و پایینتر از مردان هستم و حتی باید نوع پوششم نیز مطابق آرامش روح و روان اونها باشه! حجاب یعنی کل وجود زن رو حتی مو هاش رو بنوعی شرمگاه جنسی دیدن و این نوع نگاه انتهای رذالت و پستی ست در حق مادر جامعه ی بشری ! به عقل و اخلاق رجوع کنید نه به قوانین خشن و غیر انسانیه بیابانهای اعراب بدوی و شهوت پرست!

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • قاصد روزان ابری گفت:

   چرا و چطور بعضی از شما آقایون فکر می کنید یک زن محجبه حجابش را به خاطر شما مرد ها حفظ میکنه؟

   اگر این طرز فکر شماست واقعا در اشتباهید
   من اگر حجابم رو رعایت میکنم به خاطر خودم و آرامشیه که به من میده

   و این که بد حجابی عادی شده یک فاجعه است برای زن ها !!! زنی که روزی یک موجود دست نیافتی و خواستنی بود الان انقدر زیبایی ش عادی شده که که حتی با بهترین لباس ها و بهترین آرایش به چشم مردها زیبا نیست

   و در آخر گفتید عرب بدوی !!!! اگر ما خودمون رو از دنیای متمدن میدونیم باید یک حرف را فرای اینکه آن فرد از چه زمانی و چه نژادی ست نگاه کنیم
   متاسفانه این حرف شما بوی نژاد پرستی میده و اگر از این جهت بهش نگاه کنیم حرف های شما بسیار شبیه حرف های اعراب جاهلی نژاد
   پرسته همین افرادی که به ظاهر ازشون ابراز نفرت میکنید

   Thumb up 0 Thumb down 0

 8. بانو گفت:

  خیلی مطلب جالبی بود
  باید خود ما به این درک برسیم که حجاب اصلا برای چی هست، راستش من تا قبل از بیست سالگی خیلی پوشیده و محجبه بودم ولی به واسطه ی پوشش خانواده، ولی از بیست تا سی سالگی خیلی شل حجاب بودم، طوری که دوسال آخر کلا به حجاب اعتقادی نداشتم
  تا همین چند سال قبل که با همسرم آشنا شدم، براش جالب بودم که نماز میخوندم و روزه میگرفتمولی بی حجاب بودم، انقدر این آدم منو شیفته ی خودشو حرفاش و رفتاراش کرد که یهو تغییر اساسی تو زندگیم کردم، جالب بود که همه دوستانم چه تو دانشگاه و محیط کار و اقوام معتقد بودن که چقدر حجاب به من میاد و خیلی خیلی خانوم تر از قبل شدم، بخاطر این راهنمایی بزرگی که همسرم بهم کرد همیشه مدیوونشم، واقعا منو از یه باتلاق نجات داد، برام اصلا مهم نیست دیگران پشتم چی بگن فقط مهم اینه که خدام ازم راضیه و راهی رو دارم میرم که تهش بی راهه نیست، گاهی وقتا آدم از راه اصلی زندگیش دور میشه واقعا نیاز به یه دستی داره که بکشونتش به مسیر درست زندگیش

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. sm گفت:

  سلام
  کار دوستان به دادسرا نکشیده
  خر تو خری هستش نگو
  سر یه پیاله مشروب و بی حجابی در جا حکم میدم کلاه برداره راست راست میگرده

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. #اشكان_شهنان گفت:

  حجاب به نظرم اجباری نیست داخل جامعه ی ما… حالا شاید بدلیل بدحجابی و لوندی با بعضیا برخورد شود، اما آزادی حجاب در راستای قانون جمهوری اسلامی ایران داریم…
  دوستی میگه مثل تفکرات اعراب، دوست من داخل فرهنگ ما ایرانی ها از زمان کورش کبیر بدحجابی و لوندی هیچ موقع مُد نبوده! حالا شما دارید مسیر نژاد پرستها حرف میزنی!
  حالا برو ﺗﻮ جمع جوانان پسر مشروب خوار سوال کن ببین با کدام تیپ از دخترها ازدواج میکنه!
  تا بیشتر مسائل به دستتون بیاد
  تشکر ?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. زهرا ترابی گفت:

  در این فساد سیاسی هیچ گناهی برای یه زن بالاتر از داشتن حجاب نیست.حجاب یعنی طرفداری از فساد طرفداری ظلم و شکنجه و قتل و کشتار .طرفداری از دزدی اموال مردم .الان دیگه حجاب نشانه ی دین نیست بلکه نشانه ی طرفداری از دولتمردان فاسده .و زن با حجاب در تمام گناهان اونا شریکه.

  Thumb up 0 Thumb down 0

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.