لاک های جیغی که هوش از سر مردان می برد!!!

بسیاری از بانوان مسلمان ما تصور می کنند که لاک ناخن بر روی غریزه مردان تأثیری نمی گذارد و این آرایش نمی تواند یک آرایش مهیج باشد و اکثر این بانوان هیچ گاه به نیت جلب توجه جنس مخالف از لاک ناخن استفاده نمی کنند.

کد خبر: 30000
تاریخ انتشار : دی ۲۹, ۱۳۹۴

 

وقتی لاک می زنید چه حسی دارید؟

آیا تاکنون به خود دقت کرده اید و از خود پرسیده اید که وقتی لاک می زنید چه احساسی به شما دست می دهد؟

آیا بعد از لاک زدن احساس زیبایی می کنید؟! یا نوعی احساس تشخص؟!

البته احساس با کلاس بودن و با فرهنگ بودن را نیز می توان به آن اضافه کرد!

شاید برخی ها هم احساس مرتب بودن می کنند، یعنی با لاک زدن به ناخن ها و البته هماهنگ کردن رنگ آن با نوع آرایش و پوشش خود احساس منظم و مرتب بودن به آن ها دست می دهد!

برخی دیگر هم لاک ناخن با رنگ های خاص را یک آرایش رسمی برای محیط کار می دانند.

در این بین قطعاً زنانی هستند که لاک ناخن با رنگ های مهیج را برای جلب نظر جنس مخالف استفاده می کنند، مخصوصاً زمانی که مجموع رفتار فرد و رنگ پوشش و آرایش او گویای این هدف او باشد. برخی هم ناخواسته با لاک ناخن مردان را تحت تأثیر قرار می دهند.

 

لاک ناخن

 

امروزه در سطح جامعه شاهدیم که استفاده از لاک ناخن به یک آرایش بسیار رایج در بین زنان و به ویژه دختران جوان تبدیل شده است. شاید یکی از مهمترین دلایل آن ورود انواع لاک ناخن های جدید در انواع و طرح های مختلف به بازار لوازم آرایش است. جالب است بدانیم در سال گذشته ۵ میلیارد دلار ارز برای واردات مواد بهداشتی – آرایشی از کشور خارج شده و فقط ۵٫۵ میلیون دلار صرف وارادات لاک ناخن شده است.

جدا از اینکه این جریان از کجا آب می خورد و دست های پشت پرده رواج این فرهنگ از کدام آستین بیرون آمده است، نکته جالب توجه این است که بسیاری از بانوان مسلمان ما تصور می کنند که لاک ناخن بر روی غریزه مردان تأثیری نمی گذارد و این آرایش نمی تواند یک آرایش مهیج باشد و اکثر این بانوان هیچ گاه به نیت جلب توجه جنس مخالف از لاک ناخن استفاده نمی کنند اما حقیقت این است که دست های لاک زده یک زن برای اکثر مردان تحریک کننده است و این چیزی نیست که بشود انکار کرد.

 

آیا لاک ناخن مردان را تحریک نمی کند؟

 

به نظر شما کسی که در نظر اول زنی را که ناخن های بلند و زیبا و لاک زده دارد، می بیند، چه پیامی دریافت می کند؟ علی الخصوص مردان، با دیدن چنین زنی چه پیامی را از ظاهر او دریافت می کنند؟

برخی معتقدند لاک ناخن جزو آرایش های زننده محسوب نمی شود و به گمان خود این آرایش بر روی مردان تأثیر نمی گذارد. البته بدیهی است که این ادعا یک ادعای سطحی است چرا که همه ی زنان به جاذبه های زنانه کاملاً واقفند.

 

لاک ناخن

 

ویژگی های یک زن بیش از آنکه خود تصور می کند، حتی بدون هیچ آرایش و زینتی برای مرد جذابیت دارد و این از ویژگی های خلقت زن و مرد است تا به یکدیگر انس پیدا کرده و باعث استحکام خانواده باشد. در واقع هر زنی در درون خود به این حقیقت آگاه است اما متأسفانه در جایی که زنان می خواهند به امیال خود دست پیدا کنند و سلامت جامعه برای آنان بی اهمیت می شود به چنین ادعاهایی متوسل می شوند و انواع و اقسام آرایش های زنانه را بی تأثیر می دانند.

در اینجا سؤال این است که اگر برخی معتقدند لاک ناخن، زینت نیست و برای مردان تحریک کننده نیست، پس چرا لاک ناخن جزو آرایش های ضروری برای عروس ها در شب عروسی محسوب می شود؟ چرا بخش مهمی از آرایش خانم ها مربوط به دست و ناخن می شود، آیا همین زنان حاضرند با یک ناخن ساده در یک مجلس عروسی شرکت کنند؟ چرا وقتی به عرصه جامعه کشیده می شود دیگر زینت محسوب نمی شود؟! یا شاید حس زیبایی شناختی مردان از بین رفته است؟! واضح است که همه ی زنانی که از لاک ناخن استفاده می کنند آن را برای زیباتر شدن بکار می برند و این قابل کتمان نیست.

 

اسلام نیز به زیبایی ناخن زنان اهمیت می دهد!

 

آیا تاکنون به این فکر کرده اید که نظر خالق شما درباره لاک زدن و استفاده از زینت ناخن ها چیست؟ جالب است که در اسلام برای آرایش دست ها و ناخن ها با آموزه هایی روبرو می شویم که حکایت از اهمیت آن در زندگی انسان ها دارد.

 

لاک ناخن

 

پیامبراعظم(ص) درباره زینت و آرایش، به تفاوت میان زن و مرد توجه ویژه ای داشتند؛ ایشان به مردان توصیه می کرد ناخن خود را کوتاه کنید و به زنان می فرمود که ناخن خود را کوتاه نکنید و برای زینت، کمی ناخن خود را بلند نگه دارید. (وسائل الشیعه، ج ۱، باب ۸۱ ، ح ۱)

امام باقر علیه السلام فرمودند: «سزاوار نیست … حتی زن سالخورده دست هایش را خضاب (رنگ) نکند و لو دست هایش را به حنا بمالد.» (اصول کافی، ج ۵، ص ۵۰۹)

در کنار احادیث بیشمار که درباره زینت و آراستگی زن و مرد در دین اسلام وجود دارد، احادیث زیادی نیز درباره حدود و چگونگی استفاده از زینت ها وجود دارد.

 

از زینت های خود بجا استفاده کنید!!!

 

بارها و بارها شنیده ایم که اسلام با زیبا بودن نه تنها مخالفتی ندارد بلکه در مواردی حتی زیبایی و آرایش زنان برای همسرانشان سبب کسب ثواب و تقرب به پیشگاه الهی می شود، ولی آن ها را از اینکه برای غیر همسر خود زینت کنند، منع کرده است.

 رسول خدا(ص) در فرازی از روایتی می فرماید: «بهترین زنان شما، زنی است که… برای شوهرش آرایش و خودنمایی کند، ولی خود را از نامحرمان بپوشاند.» (بحارالانوار، ج ۱۰۳، ص ۲۳۵)

خداوند به زنان متأهل این فرصت را داده است تا با آرایش کردن برای همسر که یک نیاز فطری در نهان زنان است، در مسیر بندگی رشد کنند و به پروردگارشان تقرب پیدا کنند و چه فرصتی از این زیباتر! پس زنانی که علاقمند به استفاده از لاک ناخن هستند می توانند این نیاز و علاقه خود را در محیط خانه و در نظر همسر خود برآورده سازند. دختران جوان نیز می توانند در محیط خانه و در مجالسی که نامحرم وجود ندارد از لاک ناخن استفاده کنند.

لذا با توجه به احادیث فوق، نظر اسلام نیز بر این است که زنان از زیبایی ها بهره بیشتری ببرند و از آن ها استفاده کنند اما بدیهی است که باید در چهارچوب و حدود خاصی باشد. اگر چه امروزه با رواج لاک ناخن، در ظاهر استفاده از آن عادی شده است، اما قبح و زشتی اسفاده از آن در برابر نامحرمان، همچنان باقی است و هر کس خود در این زمینه مسئول است.

 

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه