حضور همسر سردار مدافع حرم در نمایشگاه دیجیتال انقلاب؛عالم گنجینه خود را پنهان می کند

 به گزارش باحجاب، معصومه اسدی، همسر سومین شهید مدافع حرم، سید حمید طباطبایی مهر، با دعوت غرفه باحجاب در سومین دوره نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی حضور پیدا کرد و مصاحبه ای بسیار خواندنی و اختصاصی با غرفه باحجاب داشت.

کد خبر: 31530
تاریخ انتشار : بهمن ۲۸, ۱۳۹۴

به گزارش باحجاب، معصومه اسدی، همسر سومین شهید مدافع حرم، سید حمید طباطبایی مهر، با دعوت غرفه باحجاب در سومین دوره نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی حضور پیدا کرد و از سایر غرفه‌ها نیز بازدید کرد.

وی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی و حضور یک جای افراد دغدغه‌مند، گفت: باید جلوتر از دشمن دوید و تلاش کرد.

 

عالم هستی باحیاست و گنج خود را پنهان می کند

 

معصومه اسدی این مدرس و همسر شهید در خصوص سایت باحجاب، در مصاحبه با باحجاب، اظهار داشت: این سایت هم با وجود تلاش ها و مطالب نویی که دارد در غربت است و از این نظر شبیه به شهید طباطبایی مهر است و باید هر دو برای جامعه معرفی  شوند. حرکت در مسیر حجاب لازم است و باید هرچه  بیشتر برای معرفی و همه گیر شدنش تلاش شود. روح زن سرشار از موهبت‌های الهی است و باید از این عظمت روحی‌اش برای تعالی  بهره برد و در برابر این بزرگی دیگر زیبایی ظاهری چیزی نیست.

وی ادامه داد: یکی از موهبت‌های الهی برای خانم لطافت زنانه‌اش هست، روح، صدا، عشوه‌ها و اندام لطیفش برای مردهای خیابانی نیست و باید پاک نگه داشته شود و یک زن برای شخصیت و حریم خودش احترام قائل باشد. عالم هستی نشانه های فراوانی برای تدبر دارد و بسیار باحیاست و تمام گنجینه‌های خود را پنهان می‌کند و هر قدر گران تر دستیابی به ظاهر و باطنش سخت‌تر هست، اگر گنج وجود خود را دریابیم اجازه نمی دهیم دزدان راهزنان از هر لباسی ار ما استفاده ابزاری کنند.

 

خداوند حجاب را برای زن قرار داد تا دیده شود اما عظمت شخصیتش نه اندامش

 

این همسر اولین گروه مدافعین حرم، با تشریح اینکه خداوند حجاب را برای انسان بالاخص زن قرار داد تا دیده شود و شناخته شود عظمتش اما نه از بیرون که این شناخت از ظاهر فرسودنی به درون و روح واقف شود.

وی افزود: خداوند تعالی در ضیافت خود لباس محرم و مهمان خود را سفید قرار داد چراکه آنکس متعال تر است که ارزش‌های وجودی‌اش بیشتر است نه آنکه ظاهر و لباسی شیک‌تردارد.

 

پوشش حیا مدار نشانه تشخص است

 

خانم اسدی که در میان قشر جوان خود و شهیدش طرفدار بسیار دارد، با بیان اینکه سوره نور سراسر تظهیر وجود و حجاب است، گفت: حیا در پوشش نماد عینی دارد و آنچه که باید به همگان برای نشان داد تشخص، نمایش داده شود، حیا است که بخش عظیمی از آن با پوشش مشخص می‌شود. باید آنگونه پوشید که با رفتارمان کمک به رشد خود و جامعه کنیم. برای آنکه مورد تعدی و آزار قرار نگیریم بهتر از آن آنگونه بپوشیم که حیا را جلوه گر سازیم.

وی ادامه داد: ما برای خانه مان درب می‌گذاریم تا از ورود بیگانه و اشرار جلوگیری کنیم تا درب پنجره‌ای که ارزشی ندارد توری دارد تا در منزل حضرات موذی نفوذ نکنند بعد برای خودمان چه طور می شود که حرمتی قائل نباشیم؟!

 

باید حیا و غیرت در مدارس پسرانه تدریس شود و متولیان فرهنگ تا ابد مسئولند

 

همسر سردار شهید طباطبایی مهر، با اشاره به  اینکه حیا در نگاه برای مرد و زن به ویژه مردان، برای رشد امری حیاتی است، اذعان داشت: هر چیزی ارزش دیدن ندارد. باید حیا و غیرت در مدارس پسرانه آموزش داده شود و تمامی متولیان فرهنگی مسئولند تا به فطرت و نیاز انسان ها پاسخی صحیح دهند. آنچه شایستگی دیدن دارد که سبب قوت قلب‌ما و محکم قدم برداشتنمان شود. نباید بگذاریم با هر قلمی روی لوح دلمان نقش زده شود و بهترین نقش را باید در روحمان نقاشی کنیم. حواس و قدرت انتخاب ما از موهبت‌های الهی است و با حواسمان برای خود توشه برگزینیم.

وی در پایان گفت: می شود چادری بود و با رفتار و پوشش های دیگر بدحجاب بود، می شود ریش داشته باشد یک مرد و مؤمن نباشد و می شود فردی چادر نداشته باشد اما حجاب کامل داشته باشد اما به هر حال چادر حجاب برتر است.

 

 

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.