اظهارات غافلگیر کننده داریوش ارجمند درباره رهبری و حجاب بازیگران

بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون گفت: کشور ما امروز بیشتر از هر روزی برای هنر ارزش قائل است و دلیل آن توجه مسئولین عالی رتبه نظام، مخصوصا رهبر معظم انقلاب است.

کد خبر: 31562
تاریخ انتشار : اسفند ۱, ۱۳۹۴

«داریوش ارجمند» بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون، با اشاره به تمرکز رسانه‌های معاند نظام در جهت بد پوشش کردن بازیگران سینما گفت: حجاب یک مسئله ذاتی و درونی است. هیچ رسانه‌ای نمی‌تواند به زور حجاب را از کسی بگیرد. ما باید هنرمندی تربیت کنیم که ارزش، علت و چرایی حجاب را بداند.

 

وی با تاکید بر نهادینه کردن پوشش اسلامی در جامعه اظهار داشت: پوشش و حجاب مسئله بسیار مهمی است که باید ما آن را در دیگران به وجود بیاوریم. جمهوری اسلامی کسی را به زور محجبه نکرده است که بخواهد به زور حجاب را از کسی بگیرد.

 

ارجمند درباره تبلیغات رسانه‌های معاند برای جذب بازیگران تصریح کرد: هنرمندانی که حجابشان را به عشق بازی در سینما کنار می‌گذارند، بهتر است که بروند. تعلق خاطری درباره موضوعاتی در  انسان‌ها وجود دارد که با آن انسان معنی خیلی چیزها را می‌فهمد، وقتی این تعلق نیست، درک و فهم هم نیست.

 

بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون خاطرنشان کرد: بازیگرانی که برای حضور در سینما بی حجاب و بد حجاب شده‌اند زیاد هستند. آن‌ها به کجا رسیده‌ا‌ند و در آخر راه می‌خواهند چکار کنند. اگر پای حرف همین‌ها بنشینیم متوجه می شویم چقدر از گذشته خودشان دلخور و پشیمان هستند. حتماً خواهند گفت: غرب و اروپا خبری نیست و اشتباه کردیم.

 

وی مشکل امروز سینمای ایران را عدم دلبستگی به مبانی دینی دانست و گفت: وقتی ایمان در دل کسی ضعیف می‌شود و از دل رخت برمی‌کشد مشکلات مختلفی به وجود می‌آید. مردم دوست دارند اعتقادات دینی را در سینما ببینند.

 

ارجمند با اشاره به شعری از فروغ فرخزاد گفت: شاعری مانند فروغ فرخزاد دهه چهل و پنجاه به مسئله دین در هنر اذعان دارد. فرخزاد در شعرش می‌گوید «و هیچ کس نمی دانست که نام آن کبوتر غمگین کز قلب‌ها گریخته، ایمان است.»

 

بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون تاکید کرد: ایمان، آدم را نگه می‌دارد، نگهدارنده انسان در برابر لغزش‌ها ایمان است. آقایان و خانم‌های هنرمند فکر می‌کنند خارج از ایران چه خبر است، می‌توانند بروند و خودشان امتحان کنند تا بفهمند غرب هیچ خبری نیست.

 

وی در پاسخ به اینکه چه حرفی برای هنرمندان جوان کشورمان دراین رابطه دارید، گفت: هیچ حرف و نصیحتی به هنرمندانی که ایمان و تعصب به کشور ندارند، ندارم. زیرا نرود میخ آهنین در سنگ. هنرمند باید خودش فکر کند و تصمیم بگیرد.

 

ارجمند درباره علت عدم حضور در سینما و تلویزیون گفت: اگر پیشنهاد فیلم خوبی باشد که بپسندم و دوست داشته باشم و در شان سینمای ایران و اعتقادم باشد بازی می‌کنم و در غیر این صورت به بازی در هر فیلمی علاقه ندارم. ابدا از مبانی اعتقادیم پایین نمی‌آیم، من معتاد به اعتقاداتم هستم.

 

بازیگر پیشکسوت سینما در پایان، ایران را مهد هنر و علم دانست و گفت: کشور ما امروز بیشتر از هر روزی برای هنر ارزش قائل است و دلیل آن توجه مسئولین عالی رتبه نظام است که نمونه آن رهبری است، شخصیتی که به نظرم بسیار فرهنگی است. مقاومتی‌ترین رهبری که دیده‌ام آیت الله خامنه‌ای است.

منبع: جام نیوز

 

 

ارسال
چاپ
5 نظر
  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه