گزارش مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم؛ سردار حمید طباطبایی

همسر شهید طباطبایی‌مهر، سرافرازتر از همیشه با وجود تمام رنج‌هایی که در دوران پاسداری شهید و پس از شهادت سردار شهید سید حمید طباطبایی مهر (آقا سید) کشید، با حفظ حجاب احسن، ایستاد و از شهادت و وظایف تک تک ما گفت و پیامی هم برای دشمنان داشت... در این مراسم جانشین کمیته دفاعی ستاد فرماندهی کل‌قوا از این همسر شهید با حضور همسران شهدای مدافع حرم تجلیل کرد و این بزرگداشت مدعو سرزده ویژه ای داشت...

کد خبر: 31976
تاریخ انتشار : اسفند ۸, ۱۳۹۴

به گزارش باحجاب، سومین سالگرد شهادت سردار شهید مدافع حرم، سرتیپ سید حمید طباطبایی مهر روز پنج شنبه در حالی برگزار شد که سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، حجت‌الاسلام شجونی، همسران معظم شهداء و مدافعین حرم و جمعی از همرزمان و مسئولین حضور پیدا کردند. در این مراسم با حضور فرمانده دلاور نیروی زمینی سپاه از مقام والای همسر شهید طباطبایی مهر تجلیل به عمل آمد.

 

بزرگداشت شهید طباطبایی

بزرگداشت شهید طباطبایی

 

 

خانم اسدی: من نیز به عنوان تکلیف با وجود مرارت‌ها از خون شهید طباطبایی مهر پاسداری می‌کنم

 

همسر شهید طباطبایی‌مهر، با استقامت فراوان بزرگداشت شهدا را در واقع همان ادامه راه شهادت دانست و به این نکته اشاره نمود که در بزرگداشت شهداء، جریان فکری، انقلابی و عملی شهید است که مورد تجلیل قرار می‌گیرد و برای آینده کشور حیاتی و ضروری است. ما باید با ارتباط و اتصال به مفهوم بلند و ماندگار شهید و شهادت برای خود و جامعه و کشورمان ماندگاری بدست آوریم. 

 

وی تأکید کرد: گاهی رنج و زحمت زنده نگه‌داشتن خون شهداء از خود شهادت کمتر نیست که رنج حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) از این نوع است و همسران و خانواده شهدا این را به خوبی در میابند. آنها رنج بردند تا توانستند این خون را نگه دارند. من نیز امروز به اذن الله چنین تکلیفی را احساس می‌کنم و در این جهت در حد توان متحمل رنج و مرارت شده و از خون شهید طباطبایی‌ها پاسداری می‌کنم و نمی‌گذارم فراموش شوند. 

 

بزرگداشت شهید طباطبایی

 

 

همسر شهید: طباطبایی مهر از جوانی برای رسیدن به کربلای حسین(ع) حضوری فعال در خط مقدم داشت

 

همسر شهید در پایان خاطر نشان کرد: شهید طباطبایی‌مهرها زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزی دریافت می‌کنند و این اشاره به ابرقدرت بودن و عظمت آن‌ها دارد. او که مرد روزهای دشوار حماسه و جهاد بود و از جوانی برای رسیدن به کربلای حسین(ع) حضوری فعال و موثر در خط مقدم جبهه‌ها داشت حبیب‌وار در دفاع از حریم حضرت زینب(س) جام شهادت را سرکشید. 

 

همسر شهید: طباطبایی مهر از جوانی برای رسیدن به کربلای حسین(ع) حضوری فعال ذر خط مقدم داشت همسرشهید طباطبایی‌مهر در پایان خاطرنشان کرد: شهید طباطبایی‌مهرها زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزی دریافت می‌کنند و این اشاره به ابرقدرت بودن و عظمت آن‌ها دارد. او که مرد روزهای دشوار حماسه و جهاد بود و از جوانی برای رسیدن به کربلای حسین(ع) حضوری فعال و موثر در خط مقدم جبهه‌ها داشت حبیب‌وار در دفاع از حریم حضرت زینب(س) جام شهادت را سرکشید.

 

 

جانشین کمیته دفاعی ستاد فرماندهی کل قوا: دشمن برای اسلام هراسی از همه ظرفیت ها بهره برد

 

در ادامه سردار عباسعلی فرزندی، جانشین کمیته دفاعی ستاد فرماندهی کل قوا، پشت تریبون رفت و نکاتی را بیان نمود: شهید طباطبایی مهر که بنده افتخار داشتم در یک دوره‌ای در محضر ایشان باشم، در میدانی از این دنیا رخت بربست که دنیای استکبار، علیه ما و امت اسلامی در بحران سوریه ایجاد کرده بود؛ او در دفاع از حرم بال کشید و پرواز کرد.

 

وی افزود: گفتمان انقلاب اسلامی که تداوم حرکت انبیاء و متصل به تعالیم آسمانی بود شرایطی ایجاد کرد که در یک وضعیت خاص جهان به عرصه‌ای سوق پیدا کند که اکنون ما در برابر، بستری را می‌بینیم که جبهه نظام سلطه با محوریت آمریکا در کنار این ضلع شوم دولت‌های غیرمردمی منطقه و ضلع سوم این مثلث جریان‌ها و گروه‌های فرصت طلبی هستند که این پازل را تکمیل کردند. 

 

سردار فرزندی تأکید کرد: اگر شما می‌بینید در سوریه۵ سال از ۲۵ سال بحرانی که این مثلث شوم در منطقه ایجاد کردند، با موفقیتمان سپری شد به این علت است که ملت ایران برای رسیدن به پیشرفت امت اسلامی تلاش کرده و سردارانی همچون شهید طباطبایی‌مهرها هم پرچمدار بوده‌اند.  برهمین اساس دشمنان ما با راه‌اندازی امواج اسلام هراسی و اسلام‌گریزی می‌کوشند روند شتابان پیشرفت امت‌ اسلامی را متوقف کنند؛ در این راستا از همه ظرفیت‌ها بهره‌برداری کرده‌اند.

 

سردار فرزندی: ما در یک جنگ هوشمند علیه دشمن قرار داریم

 

وی با اشاره به  فضا سازی امروز نظام سلطه و صهیونیزم و دولت های غیرمردمی منطقه، اظهار داشت: دشمنان جنگ درونی را راه انداخته‌اند. نگاه هوشمندانه با یک وضعیت بسیار شخصی به تعبیر ما در یک جنگ هوشمند علیه دشمن قرار داریم. قطعاً اگر این فضا را خوب نشناسیم نمی‌توانیم رهرو خوبی باشیم.

 

سردار فرزندی خاطرنشان کرد: آنچه اسلام امروز و امت اسلامی را تهدید می‌کند جریان و موضوع اسلام بدلی و انحرافی است و تکفیری نماینده چنین اسلامی است که حضرت امام(ره) آن را اسلام آمریکایی نامیدند. امروز راهبرد و جبهه استکبار و دشمنان امت اسلامی مسئله جنگ نیابتی است و باید در این راستا هوشیار باشیم.

 

بزرگداشت شهید طباطبایی

 

 

سردار طباطبایی الگویی برای دشمن شناسی

 

جانشین کمیته دفاعی ستادفرماندهی کل قوا افزود: شهید طباطبایی سعادت را در راهی می دانست که ولایت فقیه ترسیم می‌کند. او تلاش همه‌جانبه و مدبرانه را در جهت خدمت خالص برای ساختن آخرتی باشکوه به کار بست. شهید طباطبایی همواره می‌گفت حزب ما حزب الله است که حزب الله جز دین و رهبر چیز دیگری را نمی‌شناسد.

 

وی با اشاره به اینکه سردار طباطبایی دشمن‌شناسی بلامنازع بود، افزود: شهید طباطبایی حقیقتاً دشمن‌شناس خوبی بود. یادمان نمی‌رود که در جایی می‌گفت دشمنان این آرزو را به گور ببرند که ما نتوانیم در دفاع از حرم اهل بیت وارد میدان شویم. او تأکید می‌کرد ما در این عرصه پیش‌قدم خواهیم بود و دیدید که عمق بلند آرمانی و نگاه فراجغرافیایی او به انقلاب اسلامی ، شهادتش را در دفاع از حرم‌ آل‌الله رقم زد.

 

سردار فرزندی در ادامه اضافه کرد: شهید طباطبایی شهادت را گمشده خود می‌دانست و او بود که با درایت، تضرّع و تلاش گمشده خودش را در بهترین مکان و وضعیت پیدا کرد. واقعاً شهیدان از اینکه گسترش چتر مراکز استکبار علیه امت اسلامی دائمی باشد جلوگیری کردند. در واقع شهدای ما امروز وضعیتی را پدید آوردند که حتی خواخوام‌های یهودی می‌گویند زنده شدن ما از روح ایمانی شهدای ایران است.

 

بزرگداشت شهید طباطبایی

 

 

عربستان سعودی و دشمنان اگر وارد میدان شوند با روح و روحیه طباطبایی‌مهر روبه رو می‌شوند

 

وی در خاتمه افزود: امروز رزمندگان ما در جبهه‌های مقاومت تکفیری‌ها را به اضمحلال کشاندند. عربستان سعودی با نگاه غربی وارد میدان شده و ادعای لشکرکشی به سوریه دارد و ما هم تحلیل کردیم آنان در باتلاق یمن مانده‌اند. اگر وارد میدان هم شوند با روح شهدای بزرگی همچون شهید طباطبایی مهر روبرو می شوند. البته امروز کسانی را هم داریم در میدان که برای شهادت سر از پا نمی‌شناسند.

 

حضور خانواده شهدا و همسران مدافع حرم در مراسم بزرگداشت

 

در پایان از مجاهدت‌های همسر شهید طباطبایی مهر به عنوان الگویی برای بانوان توسط سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، سایر فرماندهان سپاه و حجت‌الاسلام شجونی تجلیل شد.

 

بزرگداشت شهید طباطبایی

 

 

حاج امیر عباسی در پایان مداحی کرد و مسئولین، همرزمان و خانواده‌های معظم شهداء خاصه همسران مدافعان حرم همچون بیضایی، سلطان مرادی، اسداللهی و قربانی بر سر مزار سردار مدافع حرم شهید طباطبایی‌مهر حضور پیدا کردند.

 

بزرگداشت شهید طباطبایی

 

 

دکتر رویمان ول: در این مراسم شرکت کردم تا در جریان اطلاعات بیشتری قرار بگیرم

 

یکی از شرکت کنندگان در این مراسم یک محقق و اقتصاد دان پرتغالی به نام ” دکتررویمان ول”  بود که در خصوص چگونگی شرکت در این مراسم، اظهار داشت: برای همه خصوصا محققان با وجود رسانه‌ها تشخیص درست وغلط سخت هست مگر آنکه خط فکری رسانه‌ها و سیاسیون را بدانی. من دریافتم که ایران و هر آنکس که طرفدار آن هست حق هست چه در جنگ ایران و عراق و چه در جنگ سوریه، ایران و حزب الله حق هستند که تا این حد اربابان رسانه‌ای مخالف آنها هستند و در عوض در دل مردم جهان تا این حد دوستدار دارند. این شهدا هم تنها برای مردم ایران نیستند که برای تمامی آزادگان جهانند.

 

وی افزود: من نخستین باری هست که به ایران سفر کردم و از این سفر خرسند چراکه بیش از پیش دروغ و جوسازی‌ها ضد ایران برایم آشکار شد. به مزار شهدا در اینجا آمدم و در این مراسم سرزده و بدون اطلاع دعوت شدم اما شرکت کردم تا در جریان اطلاعات بیشتری از نزدیک قرار بگیرم و اینجا حس خوبی دارد.

 

بزرگداشت شهید طباطبایی

 

 

بدانید که بلیط شانس با حق هست

 

این محقق و اقتصاد دان،  در ادامه پیامی به خانواده شهدا داد و اذعان داشت: بدانید که آینده جهان روشن است و بلیط شانس با حق خواهد بود و افراد خوابیده بیدار خواهند شد. این شهدا باعث پیروزی جهانی صداقت بر دروغ می‌شوند.

 

 

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.