بازار مهرگان ایده ای از بانوان

بازار مهرگان با همفکری گروهی از بانوان دغدغه‌مند از 17 تا 21 اسفند ماه در حال برگزاری است و استقبال چشمگیری را تاکنون داشته است. محصولات بهاره در این بازار با قیمت تولیدی به مخاطبان عرضه می‌شود.

کد خبر: 32635
تاریخ انتشار : اسفند ۱۸, ۱۳۹۴

به گزارش باحجاب، نزدیک به سال نو که می‌شویم، بازارها پر می‌شود از هیاهو اما هم‌وطنان بدنبال خرید بهترین، باکیفیت‌ترین، شیک ترین و در عین حال ارزان قیمت ترین اجناس هستند اما برای برخی از شهروندان که با مشکلات اقتصادی، فرهنگی و نیاز کشور به حمایت همه جانبه، آشنا هستند؛ تولید ملی  و رفع تقاضا از محصولات هموطنان برای آنها با اهمیت می شود.

فروشگاه‌های بهاره که در اسفندماه در مناطق مختلف با حمایت شهرداری‌ها راه اندازی می‌شوند پاسخ مناسبی است به این نیاز، نمایشگاه‌های مهرگان و بازار سفید نیز در سطحی متفاوت از همین دست بازارچه ها هستند که با استقبال بی‌نظیر مردم روبه‌رو شدند.

در همین راستا باحجاب، با بانوی محجبه  ایده‌پرداز خانم “رضوانه مجلسی راد” از مسئولین شرکت “اکسپوز” وازفعالین فرهنگی، مصاحبه ای ترتیب داده است.

مجلسی راد، مدیریت نمایشگاه مهرگان و بازار سفید در خصوص ایده و هدف این دو نمایشگاه، اظهار داشت: با توجه به سخنان مقام معظم رهبری(مد ظله) مبنی بر کمک همگانی در مقوله اقتصاد مقاومتی، ما تلاش کردیم که در این راه قدمی برداریم  و برای شروع از راه‌اندازی بازارچه شروع کردیم.

وی ادامه داد: در همین راستا از تولیدکنندگان داخلی و حتی از مشاغل خانگی که به دنبال عرضه محصولات خود هستند، دعوت کردیم و فضایی برای ارائه کالاها در اختیارشان قرار دادیم.

 

 

مهرگان 3

 

 

بازار سفید حامی تولیدکنندگان داخلی و بازار مهرگان حامی مشتریان است

 

 

مدیر نمایشگاه مهرگان با تأکید بر استقبال خوب تولیدکنندگان از این گونه طرح‌ها، گفت: این طرح با وسعت زیاد از سوی سازمان شهرداری، شورای شهر، مجلس شورای اسلامی  و از همه بیستر  سایت فتن مورد استقبال و حمایت قرار گرفت.

وی باتشکر از بخش امور بانوان شهرداری منطقه ۵ و سایت فتن،در خصوص تفاوت نمایشگاه‌های بازار سفید و مهرگان، اذعان داشت: بازار سفید را که به تازگی پشت سر گذاشتیم، به طور کل حامی تولیدکنندگان ایرانی و تولیدات ملی است و قصد دارد در مقابل بازار سیاه قد علم کند اما بازار مهرگان نمایشگاهی بهاره هست که محصولات ایرانی و خارجی را در اختیار مخاطب برای جلوگیری از اتلاف وقت و خرید صحیح قرار می دهد.

 

 

بازار سفید

 

 

این بازارچه بانوان با قیمت تولیدی، عرضه محصولات را دارد

 

مجلسی راد از مزایای بازارچه مهرگان، گفت و تصریح کرد: نکته جالب این است که محصولات با قیمت تولیدی و حداقل قیمت عرضه می شود و نظارت زیادی بر قیمت‌ها شده است.

وی ادامه‌ داد:  در خصوص مکان برگزاری این نمایشگاه‌ها باید گفت که محل بازارچه را شهرداری تعیین کرد و در اختیارمان گذاشت فعلا این نمایشگاه در منطقه  محدوده میدان شهر زیبا، خیابان آشوری به سمت شهران است که در محل فرهنگی ورزشی این عرضه مستقیم را داریم.

مدیر نمایشگاه بازار سفید، ضمن دعوت از تمامی تولیدکنندگان داخلی از طراحان و هنرمندان صنایع دستی و هنری هم دعوت به عمل‌آورد و گفت: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی اکسپوز برگزار کننده نمایشگاه بازار سفید بود و به اتفاق سه نفر از همکاران دیگر، تجربه خوبی را در راه اقتصاد مقاومتی بدست آوردیم.

 

۴خیریه کشوری در نمایشگاه مهرگان آمدند

 

وی اما برگزاری بازارچه مهرگان را شامل همکاری خود با گروهی دیگر دانست و استقبال مردمی را بسیار چشمگیر دانست و اظهار داشت: در حدود سه هفته گذشته بازار سفید برگزار شد و فروشی در حدود ۳۰ میلیون را برای عرضه کنندگان در۴۰غرفه داشت و در خدمت ۴ خیریه بزرگ از شهرهای مختلف بودیم.

مجلسی راد در خصوص شیوه چرخش این بازارچه‌ها، بیان داشت: هر ماه در یکی از مناطق تهران یک نمایشگاه برگزار می‌شود، یک ماه بازار سفید و ماه دیگر مهرگان. بازار سفید در اردیبهشت ماه و یا خرداد سال ۹۵ برگزار خواهد شد و هر ماه غرفه داران منتظرند که ماه بعد نمایشگاه برپا شود.

 

 

مهرگان

 

 

حذف دلالان صنایع دستی ایران برابر است با کاهش ۱۰ برابری قیمت

 

وی با بیان اینکه امید داریم که با حذف واسطه بین کالاهای ایرانی، این اجناس با قیمت مناسب بدست مشتری برسد و استفاده از این محصولات در کشور رونق بگیرد، گفت: صنایع دستی ایران با وجود واسطه ها با ۱۰ برابر قیمت به دست مشتری می‌رسد و این هنر ایرانی به همین خاطر با استقبال کمتری مواجه شده و دارد به دست فراموشی سپرده می‌شود.

 

در عرصه فرهنگی زن و خانواده هم ورود پیدا می‌کنیم

 

این هنرمند معمار، ادامه داد: امید داریم و تلاش می‌کنیم که صنایع دستی به منازلمان، محل کارمان، هتل‌ها و… بازگردد و فضای ما را با انرژی بهتر بهبود بخشد همچنین ما در زیر ساخت این کار تلاش می کنیم که علاوه بر رونق اقتصادی در عرصه فرهنگی هم خصوصا در حوزه زن و خانواده فعالیت‌هایی داشته باشیم که این برنامه ریزی در حال تکمیل است.

 

 

بازارچه مهرگان

 

 

مهرگان کی و کجا برگزار می شود؟

 

نمایشگاه مهرگان از تاریخ ۱۷ الی ۲۱ اسفند ماه سال ۹۴ در منطقه ۵ در مجموعه فرهنگی ورزشی شهربانو واقع در میدان شهر زیبا، خیابان آشوری، خیابان آزادی کوچه اسلامی برگزار می شود که در واقع نمایشگاهی بهاره هست و بازدیدکنندگان و مشتریان عزیز می‌توانند حجم زیادی از نیاز خود را در این نمایشگاه‌ها با توجه به تجمیع انواع محصولات مختلف رفع کنند.

 

 

نمایشگاه مهرگان

 

 

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.