مصاحبه با مدیران کافه کراسه و بهار بانو: بانوان برای خرید در صف می‌ایستادند

ما در نظر داریم تا این برنامه فستیوالی خود را ادامه دهیم، در حال حاضر در حال تعبیه کانالی تلگرامی هستیم که خرید غیر حضوری و ارتباط با تولدیکنندگان را برای خریداران و تولیدکنندگان سهل می‌کند.

کد خبر: 32802
تاریخ انتشار : اسفند ۲۷, ۱۳۹۴

حمیدرضا ممتازان، مدیر کافه کراسه(کافه کتاب)  در مصاحبه اختصاصی با باحجاب، در خصوص علت قبول برگزاری فستیوال ایرانی- اسلامی بهار بانو، اظهار داشت: همان‌طور که بسیاری از طرفداران کافه کراسه می‌دانند روزهای پنج شنبه کافه کتاب، مخصوص بانوان و دخترانه هست به همین خاطر دوست داشتیم در این روز برنامه‌های متنوعی را داشته باشیم تا بانوان از اوقات خودشان حداکثر لذت را برده و آرامشی را کسب کنند.

 وی ادامه دارد: با توجه به اهمیت حمایت از کالای ایرانی و البته توجه به ذائقه مشتریان و کیفیت اجناس، تصمیم گرفته شد تا فستیوال بهار بانو در روز پنج‌شنبه برگزار شود تا محیطی امن را برای بانوان فراهم آوریم و این برای مشتریان و تولیدکنندگان یکسان بود که با آرامش خاطر به اهداف خودشان برسند.

 

اهداف گروه هنر مقدس با ما مشترک بود

 

 

مدیر کافه کراسه با بیان اینکه برای برگزاری بهتر این طرح و فراگیر شدن آن نیاز به همکاری با یک تیم حرفه‌ای داشتیم، اذعان داشت:  خوب بهترین گروهی که دغدغه بانوان را داشت، گروه هنر مقدس بود چراکه آنها هم این شعار را داشتند و در کارهایشان ورود اقایان ممنوع بود. با توجه به شناختی که حاصل شده بود، اهداف این گروه با ما مشترک بود که باعث شد این همکاری موفق بین دو مجموعه شکل بگیرد.

وی افزود: هدف دیگر ما جامه‌عمل پوشاندن به صحبت حضرت آقا (مد ظله العالی) به سهم خودمان بود که به اقتصاد داخلی رونق دهیم و استعدادها را که کم هم نیستند، شناسایی کنیم.

گزارش تصویری از دومین فستیوال زنانه ایرانی اسلامی

 

 

 ایرانی، ایرانی بخر!

 

 

ممتازان با تأکید بر شعار ایرانی، ایرانی بخر، گفت: ما با این شعار پیش می‌رویم و امید داریم که موفق باشیم و توانسته باشیم که بخشی از دغدغه‌های فرهنگی را در این کافه تفکر عملیاتی کرده باشیم.

 

استقبال بی نظیری که همه را غافلگیر کرد

 

وی با توجه به استقبال بی‌نظیری که از این طرح شد و مردم برای خرید محصولات فرهنگی و تزیینی در صف می‌ایستادند، تصریح کرد: اگر بگوییم که پیش‌بینی این استقبال پرشکوه مردم را می‌کردیم، دروغ است و این با نظر لطف خدا، همکاری مجموعه‌های موفق و آمادگی مردم برای پیش‌رفتن در مسیر اقتصاد مقاومتی بود. جا دارد از افرادی که تبلیغ این اقدام را کردند تشکر کنم و مردم ما به این دیدگاه حمایتی رسیده اند.

این فعال فرهنگی و طراح دکوراسیون در پاسخ به این سوال که نحوه همکاری آینده‌یتان با گروه هنر مقدس را بیان کنید، گفت: ما در نظر داریم تا این برنامه فستیوالی خود را ادامه دهیم، در حال حاضر در حال تعبیه کانالی تلگرامی هستیم که خرید غیر حضوری و ارتباط با تولدیکنندگان را برای خریداران و تولیدکنندگان سهل می‌کند.

 

بانوی ایرانی سرشار از روح تولید است

 

 

همچنین خانم مریم شعبانی، مسئول گروه هنر مقدس و فستیوال بهار بانو در مصاحبه با با حجاب، در رابطه با نحوه جذب تولیدکنندگان، بیان داشت: جذب تولیدکنندگان سخت نبود. ایرانی توانا و هنرآفرین است، خصوصا بانوی ایرانی که سرشار از لطافت روح تولید است. کما بیش با دانشجویان و بانوان مستعد روبه رو می شدم که توان تولید و فروش محصولاتشان را داشتند اما در عرصه تبلیغ و حمایت دچار مشکل بودند. به همین خاطر با یک فراخوان در فضای مجازی حدود۶۰ نفر تولیدکننده داخلی بانو اعلام آمادگی کردند.

 

اجرای جشنواره کاملا حمایتی است

 

 

وی در خصوص اینکه برای پذیرش محصولات چه ملاک‌هایی را در نظر داشت، گفت: اول ایرانی بودن کالا و سطح کیفیت و بعد قیمت مناسب جهت خریداری مد نظر بود که البته برخی کالاها بودند که بدلیل بالا بودن کیفیت و قیمت مواد اولیه، گران‌تر به نظر می‌رسیدند. تلاش داریم که موانع روبه‌رو را برداریم تا تولیدکننده مواد اولیه را با کمترین قیمت تهیه نماید.

مسئول فستیوال بهار بانو با بیان اینکه گاها آثار هنرمندان و تولیدکنندگان صنایع دستی را به کافه کراسه معرفی می کردم،  گفت: از این طریق همکاری خوبی صورت گرفت و وقتی با حجم بالای تولیدات مواجه شدم، طرح فستیوال فجر تولید ایرانی را به کافه کراسه دادم و وقتی موفقیت کار را دیدیم تصمیم بر تداوم آن گرفتیم.  البته در نظر گرفته شد که اجرای این جشنواره کاملا حمایتی باشد و هیچ‌گونه اجاره غرفه و میز از فروشندگان گرفته نشود که این نوع مساعدت کافه کراسه به برگزاری این حرکت خوش یمن، کمک بسیاری کرد.

 

پس از فستیوال نوبت مشاوره و بررسی است

 

 

 وی ادامه داد: تلاش کردیم کیفیت و چینش محصولات از نظم اجرایی و روانی خوبی برخوردار باشد. در خصوص کالاهای انگشت‌شماری هم که قیمت بالایی به علت گرانی مواد اولیه داشتند، باید گفت که پس از فستیوال اول به تولیدکنندگان مشاوره‌هایی داده شد تا امکان کاهش قیمت و ارتقا کیفیت صورت پذیرد. برخی از محصولات نیاز به حمایت جدی دستگاه های دولتی دارد.

 

اقتصاد جامعه جان بگیرد، فرهنگ هم احیا می‌شود

 

 

شعبانی توصیه‌های رهبری را راهگشا دانست و تصریح کرد: همیشه سخنان ایشان ارزشمند و به‌هنگام است، این کلام باید عملی شود که اگر اقتصاد جامعه جان بگیرد، فرهنگ هم جان می گیرد. مردم ایران بدلیل بحران اقتصاد جهانی مثل بسیاری از کشورهای دیگر دچار رکود اقتصاد داخلی شده اند.

وی افزود: از طرفی واردان بی‌رویه ارزان قیمت و کم کیفیت هم ذائقه مخاطب را دچار تنزل کرده و هم تولیدکنندگان داخلی را فلج کرده، در عین اینکه تولید داخلی ایران بر اساس سبقه‌ای که دارد هم اقلیم‌شناسی شده و هم متناسب با فرهنگ کشور سالم و ماندگار بوده. باید در نظر گرفت که کالای ماندگار قیمتش از کالای وارداتی یک بار مصرف بیشتر است و این مسئله برای مشتریان نیازمند فرهنگ‌سازی است.

مدیر گروه هنر مقدس، گفت:  بانوی دانشجو و خانه‌دار اگر بداند که ایده و نوآوری‌اش خریدار دارد و در چرخه اقتصادی کشور و خانواده مثمر ثمر خواهد بود،  روح تازه‌ای می‌گیرد و این روح به خانواده و جامعه دمیده می‌شود. بانوی ایرانی توان تولید محصولی را دارد که از هنر مقدس و اندیشه معنوی نشأت می‌گیرد و این روح معنویت در ایران اسلامی توسعه می‌یابد و مخاطبان با صف خود این را ثابت کردند که ما طرفدار جنس خوب هستیم.

 

 

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.