گزارش اختصاصی باحجاب از اختتامیه سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب

به گزارش باحجاب در مراسم اختتامیه سومین جشنواره رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی از برگزیدگان این جشنواره و نخبگان تقدیر شد. حجت الاسلام رئیسی، سردار نجات و رئیس سازمان سراج همگی از فعالین فضای مجازی برای نشر حقایق و پیروزی در جنگ نرم دعوت کردند.

کد خبر: 34837
تاریخ انتشار : اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۵

به گزارش باحجاب، آیین اختتامیه سومین جشنواره رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی در سالن دعای ندبه قطعه شهدا با استقبال کثیری از رسانه‌های بر خط برگزار شد و چهره‌های سرشناسی از حوزه دیجیتال در این اختتامیه در جشن میلاد حضرت اباعبدالله (ع) به چشم می آمدند.

 

 

گزارش اختصاصی باحجاب از اختتامیه سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب

 

در این مراسم که خانواده‌های شهدای هسته‌ای، مدافع حرم و منا حضور داشتند، نمایشی از دلاوری‌های مدافعان حرم اجرا شد و مستندی از ماحصل و مطالبات این جشنواره  به نمایش در آمد که اگر این مطالبات مورد توجه مسئولین دولتی قرار گیرد دیگر کمتر شاهد ناهنجاری‌های اجتماعی و قتل ستایش قریشی خواهیم بود.

 

 

گزارش اختصاصی باحجاب از اختتامیه سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب

 

 

امینی: هم صدایی جبهه انقلابی برای نشان دادن توانمندی‌ها

 

در بخش اول سخنرانی منصور امینی، رئیس سازمان فضای مجازی سراج، با ابراز امیدواری از برگزاری این نمایشگاه در سال‌‌های آینده،در تقدیر از آثار و محصولات برتر جبهه انقلاب اسلامی، اظهار داشت:  جناح فرهنگی مومن و انقلابی که ۲ سالی است حضرت آقا به صورت ویژه به آن تاکید دارند، برگزار کنندگان نمایشگاه بودند و این اتفاق مبارک در سال ۹۴ و سال‌های قبل از آن با هدف حفظ انسجام و هم افزایی فعالین دغدغه‌مند و انقلابی فضای مجازی و همچنین ارائه محصولات و دستاوردها به عموم جامعه شکل گرفت. جبهه فرهنگی انقلاب در این نمایشگاه همصدا شدند تا شعارهای انقلاب اسلامی را در این فضا طنین انداز کنند.

 

 

گزارش اختصاصی باحجاب از اختتامیه سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب

 

 

رئیس سازمان سراج: کشور ما در دوران پسابرجام نیازی به به استفاده از کارشناسان خارجی در فضای مجازی ندارد

 

وی استفاده از ظرفیت‌های مجموعه‌های مردم نهاد و فعال در حوزه فضای مجازی را مورد تآکید قرار داد و گفت: این قابلیت وجود دارد که تمام زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری و موضوع تولید محتوا و نشر توسط مجموعه های خودجوش مردمی و متخصص، اجرا گردد.

امینی با بیان اینکه واقعا کشور ما نیازی ندارد تا در دوران پسابرجام از شرکت ها و متخصصان خارجی در حوزه فضای مجازی  استفاده کند، اعلام کرد:  علت این است که آنها نخواهند آمد مگر با شروطی که برجام ۲و۳ را برای ما در پی داشته باشند. آنها بیشتر به دنبال واردات خودروهای پرمصرف آمریکایی، نمایندگی مک‌دونالد و واردات لوازم آرایشی هستند و ثابت شده که پیشرفتی برای ما نمی‌خواهند.

 

امینی: دریغ از یک گام از سوی شورای عالی فضای مجازی

 

رئیس سازمان فضای مجازی سراج، در پایان وظیفه حاکمیت و دستگاه های اجرایی را انجام  دغدغه‌ها و تدابیر مقام معظم رهبری دانست و گفت: حدود۵ سال از ایجاد شورای عالی فضای مجازی می‌گذرد اما هیچ اتفاق مشهودی نیفتاده است و حتی یک گام عملی و جامع برای محقق شدن فرامین ایشان برداشته نشده است واصلا مدیریت هوشمند و جامعی از سمت دستگاه‌های مسئول  بر وضعیت فضای مجازی وجود ندارد، فیلتر کردن سایت ها و بستن این فضا به تنهایی چاره کار نیست، به جای فیلتر کردن صرف باید فضای مجازی را مدیریت کرد و بهره برد.

 

وی ادامه داد: از روز برگزاری این جشنواره که اعلام کردیم نخبگانی در مجموعه داریم که گوگل و سایر شرکت‌ها خواستار آنها هستند، حتی یک مسئول نام آنها را برای به‌کارگیری و… از ما نخواست.اگر برای فن آوریهای نوین آینده پژوهی نکنیم در آینده ای نه چندان دور و در مقابل پدیده ای متنوع در این حوزه کاملا منفعل و آشفته عمل خواهیم کرد. غفلت ما به حدی بود که حضرت آقا خودشان وارد ماجرا شده و  دو نامه به جوانان غربی نوشتند که بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

 

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی: بیداری اسلامی قدرت‌های استکباری را به چالش کشیده

 

سردار حسین نجات، معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در دومین سخنرانی با بیان اینکه ما در مقابل جبهه‌ای داریم که یک سمتش از سوی آمریکا و یک سوی دیگر آن جریان‌های غرب‌زده و فریب‌خورده هستند که همه آنها مقصد مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران را دنبال می‌کنند، اظهار داشت: علت این مقابله با نظام جمهوری اسلامی این است که در خاورمیانه و غرب آسیا جریان بیداری اسلامی به تأثیرگذاری ایران اسلامی ایجاد شده که تمامی قدرت‌های استکباری را به چالش کشیده است. امروز اگر ایران نبود داعش عراق را در اختیار می‌گرفت و اگر کار مستشاری ایران در سوریه نبود داعش و امثال النصره کل سوریه را در اختیار می‌گرفتند.

 

 

گزارش اختصاصی باحجاب از اختتامیه سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب

 

سردار نجات ادامه داد: دقت کنید که بخشی از نطق‌های انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا درباره ایران است و طبیعی است که جبهه فرهنگی‌شان به‌دنبال نابودی ایران است و مقابله آنان با کشورمان در همین فضای مجازی و ماهواره‌ها خواهد بود.

 

سردار نجات: هدف تحریم هسته‌ای نیست، هدف تغییر رفتار است

 

وی با تأکید بر این موضوع که هدف تحریم برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی نیست بلکه هدف این است که ایران از سیاست‌های منطقه‌ای، آرمان‌ها و اهداف انقلابی دست بردارد،گفت: آنها نیز گفته‌اند که موضوع هسته‌ای گام اول است و باطن توافقنامه تغییرات رفتار ایران است.
معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، افزود: تحریم به‌دنبال این است که  از آرمان‌ها، انقلابیگری و اهداف دست برداریم و بعد بحث نفوذ در مراکز تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی است. البته در کشورهای آمریکایی و اروپایی برای دانش‌آموزان سیم‌کارت دانش‌آموزی ارائه می‌شود و اجازه ورود به هر شبکه‌ای را به آنان نمی‌دهند اما در ایران علی‌رغم تأکید رهبر معظم انقلاب چرا اجازه داده می‌شود شبکه‌های مجازی محل جولان و حمله به ناموس و اعتقادات و مردم باشد؟ دانش‌آموز ۱۵ساله چه گناهی دارد که هر جای تلگرام وارد می‌شود حمله به اخلاق است؟

 

چرا از ۴۵ میلیون کاربر تلگرام در جهان، ۲۵ میلیون ایرانی‌اند؟

 

وی گفت: یعنی به‌طوری در دستگاه‌ها و دستگاه‌های تصمیم‌گیری نفوذ کرده‌اند که وزیرمان نمی‌تواند دستورات را اجرایی کند و معاون نمی‌تواند برنامه‌ریزی کند؟!چرا تلگرام باید از ۴۵ میلیون کاربرش، بیش از ۲۵ میلیون نفر در ایران مشتری داشته باشد؟
معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: آدم از برخی شبکه‌های فضای مجازی گریه‌اش می‌گیرد و دلش برای جوانان می‌سوزد که چرا دستگاه‌های فرهنگی در این هجمه به ناموس و اخلاق مردم نباید مقابله کنند؛ آیا جز این است که دستگاه‌ها منفعل شده‌اند؟

 

امروز می‌گوییم اول فضای مجازی و بعد ماهواره

 

وی با بیان اینکه دشمن در فضای محازی بدنبال آن است که باوری که انقلاب کارآمد است و می‌تواند در دنیا تأثیرگذار باشد باید بمیرد، تصریح کرد: یک روز می‌گفتیم اول ماهواره و بعد فضای مجازی،‌ ولی امروز می‌گوییم اول فضای مجازی و بعد ماهواره‌ است که فضای فکری را تغییر داده.

 

حضور در فضای مجازی باید با هنر باشد

 

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از فعالان رسانه‌ای جبهه انقلاب در خواست کرد تا اپلیکیشن‌های مناسبی را طراحی‌ کنندکه جوانان به‌سراغ تلگرام نروند و یا اینترانت ملی طراحی شود تا در مدارس به کار بیاید.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: حضورمان در فضای مجازی باید با ابتکار و هنر باشد، اگر دنبال این باشیم مخاطبان ما فقط بسیجی‌ها باشند معلوم می‌شود که رسالت را انجام نداده‌ایم، باید هنر این باشد که تمامی افراد اعم از کاسب، کارمند و کارگر را درک و ارتباط برقرار کنیم البته با ابزار هنر!
وی افزود: گفتمان انقلاب را گسترش دهید چرا که امروز جریان اسلام آمریکایی متحجر و واداده وجود دارد و در مقابل آن اسلام انقلابی است که باید بدان توجه داشته باشیم. هر جا کوتاه آمدیم سوارمان شدند اما با ایستادن مرزها را حفظ کردیم.

 

اجرای “ارغوان” تقدیم به مدافعان

 

در این بین شعر ارغوان با اجرای بیش از ۱۰۰ دانش‌اموز تقدیم مدافعان حرم شد که اشک مخاطبان را ناخودآگاه جاری کرد.

 

 

گزارش اختصاصی باحجاب از اختتامیه سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب

 

 

حجت الاسلام رئیسی: سیره امام حسین اوج دگر خواهیست

 

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی، به عنوان آخرین سخنران، با بیان اینکه شناخت و معرفت نسبت به امام به ویژه امام حسین (ع)  لازم است، تصریح کرد: آنچه می‌تواند فکر، اندیشه و اخلاق را برای انسان رقم بزند اسوه‌ها و الگوها هستند که سیدالشهداء (ع) تأکید کردند «من اسوه هستم».ما در سیره امام حسین (ع) اوج دگرخواهی در پرتو خداخواهی را می‌بینیم با این تفاوت که دگرخواهی‌های موجود در عالم برای اهدافی غیر از خدا ترسیم شده است ولی اکنون عده‌ای به ناحق داعیه حقوق بشری دارند.

 

 

گزارش اختصاصی باحجاب از اختتامیه سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب

 

 

تولیت آستان قدس رضوی: دشمن به دلیل شکست سخت در مواجهه با انقلاب، بدنبال جنگ نرم و افکار است

 

وی ادامه داد: توابین با شهدای کربلا در نوع زمان‌شناسی و اقدام زمان‌شناسانه تفاوت داشتند. امام حسین آنگاه که از مدینه به سمت کوفه حرکت کردند به یاران خود گفتند کسانی با ما هستند که خون قلب خود را بدهند و بدانند که فرودگاه این کاروان لقا پروردگار است. این حرکت یک حرکت برنامه‌ریزی شده و دقیق برای انسان معاصر است. چرا که به عقیده ما پیام مهم میلاد امام حسین (ع) این است که دشمن به دلیل شکست سختی که در مواجهه با نظام انقلاب و ریشه‌دار شدن پایه‌های انقلاب متحمل شده به دنبال پیروزی در جنگ نرم و افکار است پس خانواده‌ها و سبک زندگی را مورد هدف قرار می‌دهد.

 

در فضای مجازی برتری ذاتی فرهنگ‌مان را به دیگران ثابت کنیم

 

حجت الاسلام رئیسی بر استفاده معاندان از محتواهای مکتوب، فیلم، انیمیشن و سایت برای نشر دروغ‌هایشان، تأکید کرد و اظهار داشت: افراد با بصیرت و دیده‌بان تیزبین جنگ نرم به عنوان یک استراتژی و نه تاکتیک، جنگ نرم و مفهوم ارتباطات را مورد توجه قرار دهند. فرهنگ ما نسبت به فرهنگ دیگر ملت‌ها برتری ذاتی دارد و باید نشان دهیم که منطق و سخن ما تأثیرگذاری در دنیای دیجیتال دارد.

 

۴۰۰ میلیون پیام برای اظهار نگرانی در خصوص سلامت رهبری

 

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه لازم است که عزیزان بدانند با وجود همه آنچه در اختیار دشمن است سرمایه مهمی که مهم‌ترین سرمایه بشر است و همانا نفس الهام‌بخش حسن و قبح است زمینه ساز جامعه بشریست، گفت: از این طریق می‌توانیم مخاطبان را انقلابی کنیم.

تولیت آستان قدس رضوی در ادامه به  بیش از ۴۰۰ میلیون پیام به مقام معظم رهبری در فضای مجازی اشاره کرد و بیان داشت: مخاطبان جهانی و فرارتر از ۷۰ میلیون ایرانی جویای احوال ایشان در دوران نقاحت، شده ضمن دعا نسبت به ایشان ابراز محبت کنند این دلدادگی‌ها به پیام انقلاب و رهبری است که دل‌ها را تسخیر کرده.

 

زیارت، عاملی برای مصون سازی و مقابله با جنگ نرم

 

وی افزود: امروز زیارت اهل بیت (ع) به عنوان یک مزیت بسیار مهم برای مصون‌سازی در مقابل جنگ نرم به شمار می‌رود. دلیل هجمه‌های بسیار دشمن به موضوع زیارت اهل بیت همین تأثیرگذاری و نقش زیارت در مصون‌سازی مقابل جنگ نرم است.آنها می‌خواهند در مورد زیارت تردید ایجاد کنند که یکی از جلوه‌های زیارت اربعین است کجای دنیا این حجم از انسان‌ها عاشقانه برای یک مراسم در یک مکان گردهم می‌آیند؟ اربعین و عاشورا ایام عادی نیستند و بنای هستی بر این است که هر روز بر اهمیت آنها افزوده شود. ملاحظه کنید که مقاومت یمن بیش از یک سال است که آمریکا و سعودی‌ها را پشیمان کرده و استکبار را دچار استیصال کرده است که اینها همه به نام حسین بن علی (ع) است.

 رئیسی، افزود: فعالان فضای مجازی هر شبی که بیخوابی بکشند و مفاهیمی از امام حسین (ع) را منتقل ‌کنند، ثواب کثیری را از آن خود کرده‌اند.

 

فعالان فضای مجازی بدانید حرکتتان موج آفرین است

 

تولیت آستان قدس رضوی خطاب به فعالان در جبهه انقلاب اسلامی خصوصا در فضای مجازی، اعلام کرد: شما بدانید که حرکت‌تان مؤثر و موج‌آفرین در جامعه بشری است و با این نگاه مصمم حرکت خود را با یک خصوصیت جزمیت، عزم ملی و نگاه به آینده ادامه دهید که این سه ویژگی بسیار مهم است.

 

تقدیر از برترین‌ها

 

در پایان با حضور خانواده شهدا و تقدیم یاد بودی به اسطوره‌های دفاع از حرم، از برترین‌های رسانه‌های بر خط، خبرگزاری ها و تولیدکنندگان نرم‌افزار تقدیر شد و خاتمه این مراسم که با حضور مسئولین بود با نام شهید مرادی و تقدیر از ایشان صورت گرفت.

 

 

گزارش اختصاصی باحجاب از اختتامیه سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب

 

 

بخش رسانه‌های برخط:

در بخش رسانه‌های برخط و آنلاین، بهترین بخش مؤسسه شهید فکه،  بهترین تولید محتوای تصویری با محوریت فیلم و کلیپ؛ پایگاه نصر تی‌وی، بهترین تولید محتوا در حوزه‌های دینی، فرهنگی و سبک زندگی، مؤسسه تبیان، بهترین محموعه خبری استانی سایت گلستان ۲۴، بهترین مجموعه تولیدکننده محتوای رسانه‌ای مرکز رسانه‌ای متمن، بهترین مجموعه با محتوای مذهبی مؤسسه عقیق و  بهترین غرفه‌آرایی سایبربان و بهترین تولید محتوای متنی و عکس در رسانه‌های جبهه انقلاب خبرگزاری فارس و تسنیم به عنوان برگزیدگان بخش رسانه‌های برخط شناخته شدند.

 

بخش بازی و پویایی‌نمایی:

بهترین بازی در سبک زندگی و خانواده مؤسسه موج حامی رسانه، بازی محله باصفا توسط مؤسسه محاد رسانه، بهترین بازی در سبک بازی کارتی؛ آنلاین گمانه، مؤسسه چوبین و بهترین غرفه‌آرایی غرفه آسیب‌شناسی بازی‌های رایانه‌ای به «ضابط» اهدا شد.

 

بخش نشر دیجیتال و تلفن همراه:

بهترین نرم افزار با موضوع سبک زندگی مجموعه نرم‌افزارهای فلش کارت سبک زندگی شهدا؛ مؤسسه مطاف عشق، بهترین نرم‌افزار با موضوع کودک موسوم به دختران بهشتی از گروه فرهنگی برهان، بهترین نرم افزار با موضوع دفاع مقدس و انقلاب مجاهد بدون مرز به مؤسسه رستاک هنر، بهترین نرم افزار کاربردی تقویم اذان‌گوی باد صبا به مؤسسه موج همراه، نرم‌افزار ویژه تقدیم شمیم یاس شرکت شمیم سافت و بهترین غرفه‌آرایی در بخش نشر دیجیتال و تلفن همراه به مؤسسه آفرینش‌های هنری زمانه اهدا شد.

 

بخش فناوری اطلاعات:

منتخب حوزه امنیت: تیم برگزاری مسابقات تیم امنیت نمایشگاه گروه(ISIS)، منتخب حوزه تحقیقات و پژوهش شرکت مشاورافزار پردیس، بهترین غرفه آرایی به شرکت مهرپارس اهد شد.

همچنین به همه برگزیدگان بخش‌های مختلف علاوه بر جوایز نقدی و اهدای لوح، سفر کربلا تعلق گرفت.

این مراسم با اجرای بی‌نظیر علی فانی به پایان رسید و ترانه زیبای امام زمانی‌اش در گلزار شهدا طنین انداز شد.

 

 

گزارش اختصاصی باحجاب از اختتامیه سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب

 

 

 

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه