گزارش اختصاصی از افتتاح فروشگاه پوشاک ایرانی «سپاس»

به‌تازگی فروشگاه پوشاک ایرانی «سپاس» با هدف ترویج استفاده از محصولات ایرانی عفاف و حجاب در میدان امام حسین (ع) افتتاح شد و مورد استقبال بی‌نظیر هم‌وطنان قرار گرفت.

کد خبر: 34942
تاریخ انتشار : اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۵

به گزارش باحجاب، به‌تازگی فروشگاه پوشاک ایرانی «سپاس» با هدف ترویج استفاده از محصولات ایرانی عفاف و حجاب در میدان امام حسین (ع) افتتاح شد و مورد استقبال بی‌نظیر هم‌وطنان قرار گرفت.

شاید کمتر کسی تصور این استقبال را در پیاده راه خیابان ۱۷ شهریور به میدان امام حسین با توجه به تازگی تأسیسش از سوی شهرداری تهران را داشت، اما این اتفاق افتاد.

جالب است بدانیم که علی رغم دکور زیبا اما حیا مدارانه این فروشگاه، مشتریانی  از تیپ‌های متفاوت هم دارند. جالب‌تر آنکه مدیران و ایده‌پردازان این فروشگاه همان مدیران وایده پردازان جشنواره‌های “بهار بانو” هستند که بخاطر تقاضای بالای تولیدکنندگان و مشتریان و نتیجه مثبتی که از جشنواره خود گرفتند، در راستای حمایت مردمی از تولید ملی این فروشگاه را راه‌اندازی کردند.

اکثریت این تیم‌های تولیدکننده با اینکه رشته‌های اصلی و تخصصیشان، متفاوت بود مانند رشته رسانه، جامعه شناسی و… وقتی درعرصه تولید ملی و حمایت از آن امر رهبر و حمایت از تولیدات ایرانی را شنیدند و زمانیکه این نیاز در کشور را دیدند، وارد عرصه تولید با کیفیت شدند ،یا خود شروع به تبلیغ و حمایت کردند یا تولیدکنندگان را به دور هم جمع کردند؛ یا خود ایده‌هایشان را تولید کردند و آنها را به این حرکت رساندند.

 

مدیر سپاس: مشاوره برای بهترین محصول با پایین‌ترین قیمت  ارائه می‌دهیم

 

در همین خصوص سایت باحجاب، با مدیران این فروشگاه وارد گفت و گو شد.

مریم شعبانی، مؤسس گروه هنرمقدس و مسئول فروشگاه سپاس، با بیان اینکه تلاش شد در اولین مرحله هنر بانوان دیده شده و وارد چرخه اقتصادی شود، اظهار داشت: ما تلاش کردیم که به اغلب تولید کنندگان مشاوره برای بهبود کیفیت کالا همراه با قیمت پایین دهیم و گاهی برای برخی از تولیدکنندگان تیم‌مان مواد اولیه را تهیه کرده که ضمن کیفیت بالا، پرداخت کمتری هم داشته باشد.

وی افزود: این مشاوره شامل راه‌های قیمت‌گذاری، تبلیغاتی با بیشترین عرضه هم می‌شود. تلاش کردیم در تمام محصولاتمان نکته‌ای متفاوت باشد.

 

ارائه مانتوهای زیبای کودکانه و برای بزرگسال تا حیا به زیبایی بر تن بنشیند

 

شعبانی در رابطه با تفاوت در ارائه محصولات، گفت: این که در تمامی بخش‌ها محصولی خاص داشته باشیم، برایمان مهم بود، مانند روسری با طرح‌های امروزی و اصطلاحا ترک که در واقع تولید ایران هستند و کیفیت بالایی دارندهمچنین قیمتی پایین‌تر، در مراحل بعدی مانتوهای با طرح‌های خاص هم که به افتتاحیه نرسید داریم که مانتوهای زیبای کودکانه و بزرگسالانه در راستای حیا ارائه می‌دهیم.

وی ادامه داد: از شال‌ها و کفش‌های دوستان بلوچستان‌مان که سوزن دوزی هست به شدت استقبال شد که ما باحداقل سود برای تشویق مردم برای خرید کالای ایرانی، این کارها را ارائه می‌دهیم. کیف‌های دست‌دوزی ابهری‌هایمان هم دیدن دارد.

 

در مزرعه برداشت، هر ایرانی با توجه به توانمندی هایش توان خود را به میدان آورد

 

این هنرمند و نویسنده به این سؤال که چرا انقدر بر روی تولید ملی وحمایت از کالای ایرانی، تمرکز کرده‌اید، پاسخ داد:چون پتانسیلی هست که وجود دارد و عدم استفاده از این توانایی‌های داخلی ناخودآگاه دیگران را به سمت بازار خارجی و خروج ارز سوق می‌دهد، همه ما اعم از مردم و دولت باید جدی بگیریم این موضوع را و نگذاریم که اتلاف انرژی شود چراکه در این مزرعه برداشت تمام ایرانیان هنرمند، خوش‌فکر و بدنبال اخلاقیات هستند فقط کافیست که خودشان را جدی بگیرند، متحد شوند و برنامه ریزی کنند.

وی تأکیدکرد: اکنون در این فروشگاه چندین گروه هنری با حفظ آرم‌هایشان در زیر لوگوی سپاس، با هم متحد شدند و چند تیم تبلیغ، طرح و اجرا را تشکیل داده‌اند. علت اینکه در صورت درخواست گروه ما نام گروه و ارمش را اجازه می‌دهیم که باشد این هست که آنها مبتکر و صاحب آن ایده‌اند. امیدوام که با هم یکی شویم و تمامی این تلاش‌ها، هدیه کوچکی هست از طرف همه تیم ما به رهبرعزیزمان سید علی خامنه ای!

 

ممتازان: الویت با تولیدکنندگان خانگی است که کمترین عرصه را برای فروش ندارند

 

 همچنین حمیدضا ممتازان، مدیر دیگر این فروشگاه وکافه کراسه، با اشاره به برگزاری افتتاحیه در روز میلاد امام حسینعلیه السلاماظهار داشت: چه روزی بهتر از میلاد امام حسین چراکه این کار در راستای آنهاست، اما در خصوص تولیدکنندگان باید بگویم که تاکنون بیش از ۲۰ گروه تولیدکننده مشغول همکاری با ما هستند اما در تولیدات الویت با تولیدکنندگان در منزل هست که واقعا محلی برای عرضه کالاهایشان ندارند.

وی ادامه داد: با حفظ قوانینمان در راستای کیفیت با محصول از عزیزان و بانوان سرپرست خانوار بیشتر حمایت می‌کنیم. اگر این گروه‌ها به موقع اجناس را به دست ما برسانند طبیعاتا بدنبال شرکت‌ها و گروه‌های بزرگ نخواهیم رفت و این سهم برای تولیدکنندگان خانگی که سفارش پذیرفته‌اند، باقی می‌ماند تا پا بگیرند و مشتریان هم تاکنون راضی بودند.

ممتازان با بیان اینکه در روز افتتاحیه برخی از مسئولین از جمله آقای “فاطمیان‌پور” رئیس فرهنگسرای شهر، حضور داشتند، خاطر نشان کرد: مسئولین فرهنگی نیز از این اتفاق خوش‌حال بودند و تأکید بر عدم استفاده از برندهای خارجی داشتند.

 

مشتریان ما خاص هستند پس در بسته‌بندی هم برای احترام زیباترین را تقدیم می‌کنیم

 

وی با تأکید بر لزوم ایجاد زیبایی بصری از طریق چیدمان و دکور، گفت: من احساس می‌کنم باید در بسته‌بندی وتقدیم کالا به مشتریان احترام گذاشته شود و زیبایی حفظ شود، خصوصا آنکه اکثریت مشتریان ما خانم های محجبه هستند و با توجه به دقتشان و شناختی که ما نسبت به مشتریمان داریم، این موضوع دوچندان مهم می‌شود و باید کار به شکلی پیش برود که شأنیت چادر حفظ شود.

این مدیر فروشگاه سپاس، به این سؤال که آیا راه‌اندازی این فروشگاه، تداخلی با جشنواره بهاربانو پیدا نمی‌کند، گفت: اتفاقا ما از احساس نیاز و استقبال از آن جشنواره به ایده این فروشگاه و همکاری با همسوهایمان افتادیم که علاوه بر بهاربانو، فروشگاه ثابت هم داشته باشیم و تولید ملی عقب نماند.

 

پوشاک مردانه حیامدارانه هم در راهاست                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

وی خاطرنشان کرد: وقتی که موضوع عفاف و حجاب مطرح می‌شود اولین‌ چیزی که به ذهن‌ها خطور می‌کند موضوع چادر است در صورتی که بحث حجاب مربوط به آقایان نیز می‌شود و ما تلاش می‌کنیم در فروشگاه‌های آینده خود به موضوع پوشاک آقایان نیز بپردازیم.

در اخر از چند تن از مشتریان کهدر مجموعه حضور داشتند، نظرخواهی کردیم و پاسخ‌ها این گونه بود:

زینب، ۲۸ ساله: هر کسی که عرق ملی داشته باشد از این مجموعه ها بازدید می‌کند و این فروشگاه‌ها هم پاسخگوی نیاز ما هستند.

زهرا، ۲۵ ساله: به نظرم این فروشگاه نمونه موفق‌تری از مجموعه بهار بانو هست البته خریدهای باکیفیتی از بها بانو داشتم و امیدوارم مانتوهای محجوبانه واقعی و درخور برای یک خانم چادری هم بیشتر بیاورند.

راه ارتباطی با فروشگاه بهار بانو: فروشگاه پوشاک ایرانی بانوان سپاس در محل میدان امام حسین (ع) خیابان ۱۷ شهریور بین خشکبارچی و اعرابی همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۹ شب پذیرای علاقه‌مندان است.

 

 

سپاس برای حمایت از تولید ایرانی
@seepas ادمین سفارش
@maryamshaebanii مدیر تولید کنندگان
@sepasstoreکانال تلگرام سپاس

 

 

ارسال
چاپ
0 نظر
  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.