یک مصاحبه، یک جواب واضح

  در اینجا دیدگاه یک روانشناس را درارتباط با موضوع پوشش های تنگ، چسبان و بدن نما یا همان برهنگان پوشیده از منظر ارتباطات اجتماعی مورد بازنگری قرار می دهیم. به نظر شما مردان درمورد زنانی که لباس تنگ و بدن نما و باز می‌پوشند چطور فکر می‌کنند؟ وقتی زنی لباس تنگ، باز و برانگیزاننده […]

کد خبر: 371
تاریخ انتشار : تیر ۱۹, ۱۳۹۲

 

در اینجا دیدگاه یک روانشناس را درارتباط با موضوع پوشش های تنگ، چسبان و بدن نما یا همان برهنگان پوشیده از منظر ارتباطات اجتماعی مورد بازنگری قرار می دهیم.صص

به نظر شما مردان درمورد زنانی که لباس تنگ و بدن نما و باز می‌پوشند چطور فکر می‌کنند؟

وقتی زنی لباس تنگ، باز و برانگیزاننده می‌پوشد، اولین پیامی که مرد دریافت می‌کند این است که او دنبال یک نمایش جنسیتی است. البته دلایلی که ممکن است یک زن لباس جذب بپوشد می‌تواند کاملاً متفاوت باشد. ممکن است فقط به این دلیل چنین لباسی پوشیده است که تصور می‌کند بسیار روی مُد و زیبا است.

اما برای یک مرد، وقتی زن را در لباس‌ تنگ و محرک می‌بیند، به‌طور اتوماتیک ‌وار تصویر زنی برایش نمودار می‌شود که دوست دارد ‌جنسیتش را به نمایش بگذارد. به همین دلیل بعنوان یک ابزار جنسی به او نگاه می‌کند و دیگر قادر نخواهد بود به عنوانی دیگر با او رابطه برقرار کند.

درواقع، زنانی که مردها را بخاطر چشم‌چرانی متهم می‌کنند با پوشیدن لباس‌های تنگ پیامی کاملاً متفاوت می‌فرستند. یک مرد هرچقدر هم که قوی و مقاوم باشد، نمی‌تواند دربرابر تن برهنه بدون عکس العمل باشد. هیچ مردی در ذهنش استدلال نمی‌کند که ممکن است دلیل پوشیدن چنین لباسی این باشد که به نظر آن زن آن لباس زیبا و مُد روز است.

آیا واقعا ذهن مردم جامعه این چنین گرایشاتی دارد؟

ذهن مرد اینطور کار می‌کند که اگر زنی به دنبال این است که احترام مردان را جلب کند، باید طوری خود را به آنها نشان دهد که آنها با شخصیت او ارتباط برقرار کنند نه بدن او. زنی که لباس‌های باز و محرک می‌پوشد غیرمستقیم به مردان می‌فهماند که به او بعنوان یک ابزار جنسی نگاه کنند، نه چیز دیگر. مردان هم اینجا مقصر نیستند، آنها مخلوقاتی شدیداً دیداری هستند که فقط به دنبال کوچکترین محرک در جوانب مختلف هستند.

واقعیت در مورد نوع انتخاب و نگرش مردان به همسرانشان هم چنین است؟

واقعیت این است که اکثریت مردان به دنبال زنی هستند که شخصیتی قوی با سیستم ارزشی خوب باشند.

البته ممکن است زنانی که لباس‌های باز و برانگیزاننده می‌پوشند را هم گاهی نگاه کنند اما هیچوقت همچنین زنی را بعنوان شریک زندگی خود انتخاب نمی‌کنند، آن زن برای آنها فقط یک ابزار برای تخیلات جنسی است.

زنی که متین و موقر لباس می‌پوشد و سعی نمی‌کند توجه مردی را به بدن خود جلب کند، اتوماتیک‌ وار احترام شگرفی برای خود بین مردان ایجاد می‌کند. برای مردان بودن در کنار چنین زنی همواره توام با آرامش و بدون تنش است.

بیشتر مردان حداقل در ذهن خود ارزش‌های عمیقی دارند و سعی می‌کنند همان‌ها را در زنان خود پیدا کنند. وقار مایه جذابیت زنان است و بیشتر مردان این خصوصیت را در زن رویاهایشان می‌بینند. اما سکس و بدن گرایی فقط یک جنبه کوچک از زندگی یک انسان است ، همه انسان‌ها خیلی بیشتر از تمایلات و تحریکات جسمی به دنبال احترام، عشق و درک هستند.

مردان احترام عمیقی برای زنان قائل هستند، بالاخره همه آنها با مادر و خواهر خود حس پیوستگی عمیقی دارند. همه مردان به طور ذاتی به دنبال یک زن ساده، بی‌آلایش، موقر و محترم هستند که بتواند همراه زندگی آنها باشد. و درست نیست که بگوییم همه مردها زنان را ابزارهای جنسی می‌بینند.

در مورد لباس پوشیدن مردان چطور آیا نوع لباس های تنگ مورد استفاده آنان از شلوارهای تنگ و چسب گرفته تا تی شرت های چسب و بدن نما که به خوبی عضلات بدن را به نمایش می گذارد نیز این اثرات وجود دارد؟

ببینید در این مساله فرقی نیست، لباس زینت است و زیبایی می بخشد شما می توانید لباسی بپوشید که شما را برهنه تر از حالت بدون لباس نمایش دهد. بحث اصلی مدل لباس و تاثیر گذاری آن است . قطعا وقتی یک مرد نیز چنین لباس بپوشید همان جلوه گری را در منظر جنس مخالف خود دارد.و برقراری رابطه اینجا مشکل می شود چون طرفین با این نوع لباس پوشیدن درصدد به رخ کشیدن جنسیتشان به یکدیگر می شوند.

هرچند که افراد خود را جدا و مبری از این موارد بدانند چون انسان موجودی بصری است و از دیدن، پیامهای بسیاری می گیرد و ارتباط برقرار می کند قطعا اثرات زیادی را در لایه های نهان خود به جای می گذارد. به نظر من این همان مطلبی است که از دیدگاه علمی می توان از یک بعد در ارتباط با موضوع شما که برهنگان پوشیده ست مطرح کرد.از نظر شرع هم که مطلب کاملا مشخص و واضح است.

کاری از گروه دین و فرهنگ باحجاب

ارسال
چاپ
0 نظر
  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.