روح الله یگانه نوبخت خبر از چرایی تجمع مدافعان حریم خانواده می دهد

همزمان با 21 تیر ماه ،روزحجاب و عفاف،تجمع ملی مدافعان حریم خانواده در تهران و سراسر کشور برگزار می شود. در همین خصوص با روح الله یگانه نوبخت مصاحبه ای انجام شده تا بفهمیم تفاوت این تجمع با سایر تجمع ها چیست و چرا شعار آن " من خانواده‌ام را دوست دارم هست؟

کد خبر: 37249
تاریخ انتشار : تیر ۲۱, ۱۳۹۵

 

 

به گزارش باحجاب، با توجه به برگزاری تجمع ملی مدافعان حریم خانواده  در روز دوشنبه، خبرنگار ما جهت اطلاع بیشتر از چرایی برگزاری این تجمع و شکل گیری ستاد مردمی”عفاف و حجاب” در روز ملی عفاف و حجاب با روح الله یگانه نوبخت، مسئول کمیته فرهنگی این ستاد در استان تهران، به گفت وگو پرداخت.

لازم بذکر است که ستاد مردمی عفاف و حجاب دارای کمیته های روابط عمومی، محتوایی و… نیز هست و در روز دوشنبه ۲۱ تیرماه ساعت ۱۷:۰۰ در ۲۵ نقطه از میادین اصلی شهر اقدام بر برگزاری برنامه برای خانواده‌های ایرانی می کند و از تمامی خانواده ها برای شرکت در این تجمع دعوت به عمل می‌آورد.

 

خبرنگار: لطفا در خصوص ستاد مردمی عفاف و حجاب و چگونگی شکل‌گیری آن، برای مخاطبان توضیح دهید!

 

*مسئول کمیته فرهنگی ستاد مردمی عفاف و حجاب: اساس شکل گیری این ستاد به اهمیت روز ملی عفاف و حجاب بر می‌گردد و می‌خواهیم به اهمیت نهاد خانواده بپردازیم. به نوعی دلسوزان فرهنگی و اجتماعی جامعه بر آن شدند که متناسب با اقتضائات زمانی که پیش رو داریم اقدامی جهت کمک به حفظ هرچه بیشتر نهاد مقدس خانواده کنند. چراکه رسانه‌های بیگانه و دشمن تمرکز خود را از سال ۲۰۱۰ بر روی فروپاشی خانواده با توجه به اهداف خودش قرار داده تا جاییکه از ماهواره آن را به انیمیشن، رایانه، اینترنت کشانده و به دنبال تخریب حداکثری خانواده است.

شاهد اظهارات رابرت مرداخ(رابرت مرداک) رهبر جریان رسانه‌ای غرب در خصوص به لجن کشاندن خانواده ایرانی هستیم که اگر بخواهیم جامعه ایرانی را نابود کنیم باید خانواده ایرانی را به لجن بکشیم و اگر خانواده ایرانی را بخواهیم تخریب کنیم باید زن و مادر ایرانی را به فساد بکشیم! و شاهد موفقیت نسبی آنها در برخی از خانواده‌ها هستیم و این دغدغه‌مندان فرهنگی بر اساس احساس مسئولیت و آموزه‌های دینی بر آن شدند تا برای تقویت هویت ایرانی-اسلامی قدمی بردارند و نقطه آغاز این کار روز ملی عفاف و حجاب هست.

 

چرا روز ملی عفاف و حجاب را انتخاب کردید در حالی که ایامی مانند هفته خانواده، سلامت و… را داشتیم؟ 

 

*این روز را برای تبیین نقش حیا در خانواده مداری و اهمیت آن انتخاب کردیم تا همگی بدانیم که بر پای این اخلاق، خون‌هایی در عرصه ملی و بین المللی داده شده! در ۲۱ تیرماه در ایران جنایت پهلوی بدنبال پروژه کشف حجاب اتفاق افتاد و مردم در مسجد گوهرشاد جهت اعتراض جمع می‌شوند و بدست شاه و ارتش وی شهید شده و به قتل می‌رسند.

همچنین به این علت که انسان عاقل انسان باحیاست، خود حیا و حجاب زیباییست، انسان باحجاب زیباست و انسان ها با روح دست نخورده او را به عنوان انسانی سالم دوست دارند. از بزرگان دینی وعلم روایات فراوانی داریم از جمله روایت مولا علی علیه السلام که ثمره عقل ایمان هست و ثمره ایمان حیاست و ثمره حیا عفت هست و میوه عفت حجاب است!یا فردی که عقل ندارد، حیا ندارد.

 این مهم هست که بدانیم در کدام محیط‌ها حاضر بشویم و در کدام محیط‌ها چه لباسی بپوشیم، جامعه که محل عقل گرایی و البته گذر هست، لباس مخصوص خودش و عفت را برای مرد و زن می‌طلبد مانند اینکه آتش نشان برای انجام مأموریتش برای جلوگیری از آسیب پیرامونش لباس ضد حریق می‌پوشد و هر جایی حتی در اعماق دریا برای بهتر عمل کردن لباس مخصوص داریم. در حالیکه در جامعه بحث جمع‌گرایی و احترام مطرح هست که ما برای رعایت و احترام به حریم یکدیگر لباس حجاب و حیا را برتن می‌کنیم و آزادی تا جاییکه به حریم دیگری وارد نشویم.

امروز بخاطر عدم رعایت حریم ها بحث هووهای اجتماعی و خیابانی زن ومرد مطرح هست که  نیازمند کمک خانواده ها برای نجات جامعه هست.

 

چه شد که این ستاد به طرح ملی «تجمع مدافعان حریم خانواده» خانواده در میادین صلی شهر رسید؟ و مزیت‌های این طرح را لطفا بیان کنید!

 

* به این علت که بحث ما خانواده هست و جامعه آینه تمام نمای جامعه است و خانواده فعال یعنی داشتن جامعه‌ای پویا! و در میادین اصلی جهت دسترسی آسان تر خانواده‌ها برگزار می‌شود و نقاط مدنظر در نقشه پیداست. تمامی ملت ایران و مردم مسلمان علاقه خاصی به خانواده خودشان دارند و ما بدنبال تحکیم خانواده و علایق هستیم که در شعار این تجمع هم موج می زند و در این تجمع یکی از اهداف که اشاره خواهد شد آشنایی خانواده‌ها با خانواده های موفق هست و تبادل کمک با یکدیگر! است و بدنبال این هستیم که منتقل کنیم این حقیقت را که برای حفظ خانواده خود به خیلی از مسائل باید نه بگوییم! جامعه شناسان ثابت کرده اند که میان بدحجابی در جامعه و سست شدن خانواده‌ها رابطه مستقیم هست و یکی از متغیرهای وابسته در بحث انواع طلاق عاطقی و قانونی بحث بی حیایی و بدحجابی است.

مطلب دیگر اینکه ثابت شده با بالا رفتن شکست هنجارهای اجتماعی، خشونت خانوادگی اوج می گیرد! و وقتی غرب با نگاه روانشناختی بدنبال بالا بردن فراوانی تجمعی ناهنجاری اجتماعی است به این معنا که با استخدام ابزارهای خود رفتار مشخصی را در جامعه‌ای مشخص و در یک زمان و مکان مشخص شکل می دهد با پدیده windowing، پاساژگردی، خیابان گردی و…! تا روی نگرش و رفتار آحاد جامعه و مردم عادی اثر بگذارد لذا ما از همه هم وطنانی که به خانواده خودشان احترام می گذارند دعوت می‌کنیم که در این اجتماع ها حضور پیدا کنند.

هیچ انسان حتی بزهکاری نیست که خانواده‌اش را دوست نداشته باشد مگر در فرآیندی خاص قرار گرفته باشد.

 

شعار این تجمع چیست؟

 

*شعار آن با توجه به میزان علاقه مندی مردم ایران به خانواده هایشان این است: «من خانواده‌ام را دوست دارم» و ما آنچه کیان خانواده را مورد هدف قرار داده جهت مقابله مدنظر داریم.

این اجتماع موضوعش صرفا عفاف و حجاب نیست و یکی از موضوعات محوری اش عفاف و حجاب هست و این تجمع در روز عفاف و حجاب هست اما برنامه‌ها و تجمع‌های بعدی با همین شعار و با محوریت سایر موضوعات هست.

 

چه برنامه‌هایی برای تجمع در نظر گرفته شده ؟

 

*برنامه‌هایی مانند تجلیل از فعالان، مدال آفرینان و خانواده های موفق شناسایی شده در برخی مناطق، خواندن بیانیه در حمایت از خانواده، اجرای تواشیح، گروه سرود حرفه ای، تئاتر، پرده خوانی، برگزاری نمایشگاه محیطی عکس، پوستر و… دعوت از کارشناسان همچنین در اختیار گذاشتن مشاوره‌های رایگان، بازی برای کودکان و ارتباط گیری با خانواده‌هایی که برایشان موضوع خانواده مهم هست و از همه دستگاه‌های فرهنگی برای این کار دعوت شده و همچنان هم دعوت می شود تا به این ستاد مردمی کمک کنند.

علاوه بر موضوعات بیان شده این ستاد بدنبال آگاهی دهی در خصوص مقابله با تهدیدات پیش‌روی خانواده، مهارت تربیت فرزند،سالم سازی روابط میان والدین، سواد رسانه‌ای و … هست که در قالب کارگاه قرار هست در سطح مساجد، سراهای محله و… برگزار شود.

همچنین بالا بردن تولیدات رسانه‌ای، انیمیشن، بازی، کلیپ و … در دستور کار هست که این موضوعات در یک افق ۵ ساله جای دارد.

اردوهای زیارتی وآموزشی در سطح مدارس وبرگزاری نمایشگاه ها در پارک‌ها و بوستانا نیز در حال برگزاری است و پررنگ تر هم می‌شود.

فعالان فرهنگی و مردم طرح‌ها و ایده های خود را از چه طریقی می توانند بدست ستاد عفاف و حجاب برسانند تا با بررسی اجرا شود؟

*از طریق دبیرخانه ستاد ملی عفاف و حجاب و سایت باحجاب با ذکر سر فصل «ستاد ملی عفاف و حجاب» به آدرس ایمیل info@bahejab ارسال نمایند تا به‌دست ما برسد.

 

مطالبات این ستاد مردمی از نهادها و سازمان های متولی در ورود فرهنگ و کالاهای مخرب، چیست؟

 

*از سوی دیگر این ستاد مردمی بدنبال مطالبه جدی از اصناف، اتحادیه‌ها، اماکن، ناجا، سازمان ها برای داشتن برنامه عملیاتی و جلوگیری از ورود این هجمه هست تا دست مخربان و سودجویان را قطع کرد. به صورت مقابله با مافیا و سازمان‌دهی ها و ارشاد خورده عرضه کنندگان!

از سوی دیگر ما هم باید نسبت به این کالاها به خانواده آگاهی دهیم تا تقاضایی برای خرید آنها نداشته باشند و خانواده خود را تخریب نرم نکنند.

از مردم در بحث امر به معروف و نهی از  منکر صحیح که واجب دینی است دعوت می شود تا نسبت به جامعه خود بی تفاوت نباشد چرا که این بی تفاوتی دامن خودش را می گیرد و امر به معروف بر نهی از منکر پیشی دارد و تقاضا می شود در تمامی حوزه ها با مطالعه و مطالبه درست انجام شود.

 

 

 

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.