اسلام به زن هویت داده است

به نظرم اسلام دینی کامل است که در آن عدالت، عشق، صلح و نزدیکی به تنها خدا وجود دارد. من به برکت عبادت به طور مستقیم با خدا ارتباط برقرار می‌کنم و احساس نزدیکی به خدا را دارم.

کد خبر: 37619
تاریخ انتشار : تیر ۲۸, ۱۳۹۵

تشکیل داعش و حمایت همه جانبه از آن به‌خصوص حمایت‌های رسانه‌ای غرب از این گروهک تروریستی به نظر بسیاری از کارشناسان آخرین راهکار غرب برای مقابله بااسلام‌گرایی است چراکه موج اسلام‌گرایی درغرب طی دهه اخیر آن‌قدر گسترده  و مشخص بوده است  که نمی‌توان به راحتی از کنار آن گذشت. دراین میان خواندن علل گرایش مردم اروپا آمریکای شمالی به‌خصوص زنان به اسلام با وجودهمه این اسلام‌هراسی‌های موجود خالی از لطف نیست. اریکا زن جوان اسپانیایی است که در خانواده‌ای مسیحی بزرگ شد اما به گفته خودش همیشه احساس خلاء و کمبود می‌کرد تا این‌که تصمیم گرفت مسیر زندگی‌اش را تغییر دهد و دین کاملتری را برگزیند.

 

قبل از تشرف به اسلام چه دینی داشتید؟

مسیحیت

 

آیا شما پایبند به دین مسیحیت بودید؟

بله؛ من در خانواده‌ای بزرگ شدم که متعهد و مقید به دین و مراسم دینی بودند و سعی می‌کردند تا ما هم رعایت کنیم.

 

به فرقه خاصی تعلق داشتید؟

بله ؛ وقتی به سن جوانی رسیدم به دلیل فضای دینی خانواده و فعالیت در کلیسا من مبلغ پروتستان بودم.

 

چطور شد که به این فکر افتادید تا دین خود را تغییر دهید؟

هرچند خانواده‌ای مذهبی بودیم اما  همیشه وقتی کتاب مقدس را می‌خواندم برایم ابهامات زیادی وجود داشت خیلی از مطالب آن را درک نمی‌کردم. غیر از آن کشیش‌ در کلیسا می‌گفت مسلمانان دشمنان عیسی مسیح و در نتیجه دشمنان خدا هستند که همین باعث کنجکاوی من می‌شد برای همین شروع به تحقیق درباره اسلام و مسلمانان کردم بعد از تحقیق با خودم گفتم چرا باید یک آدم نادانی با چنین تفکراتی آموزش دینی بدهد که شناختی روی ادیان ندارد او اصلا شایسته آموزش دینی و راهنمایی نبود زیرا بیشتر باعث گمراهی می‌شد تا هدایت به همین خاطرتصمیم گرفتم تا درباره اسلام بیشتر بدانم و در نتیجه به سمت اسلام  گرایش پیدا کردم ومسلمان شدم.

 

همسرتان هم مسلمان است؟

بله؛ قبل از ازدواج پیش او می‌رفتم تا سوالاتی که درباره اسلام دارم را بپرسم او در مسجد فعالیت می‌کرد و به من وب سایتی را معرفی کرد و کتاب‌هایی که مناسب بودند را برای مطالعه به من می‌داد تازه بعد از آن فهمیدم خیلی از مسیحیان چیزی از اسلام نمی‌دانند و یا اطلاعاتشان کم است که این باعث نگرانی من بوده است.

 

چه نگرانی؟

نگرانی من این است که کتاب مقدس امروز آن چیزی نیست که باید باشد و تناقضات زیادی دارد  خیلی از مطالب آن کلمات الهی نیست. بنیانگذار مسیحیت پل است کسی که اعتبار خود را بیشتر از حضرت عیسی می‌داند  و ادعای‌های دروغین زیادی دارد که قابل قبول نیستند. این یک واقعیت است که او یک یهودی بوده. این یک واقعیت است که پروتستان‌ها همیشه کاتولیک‌ها را انتقاد کرده‌اند. اما کاتولیک‌ها هم همان کارهای را انجام می‌دهند که پروتستان‌ها  دنبال می‌کنند مانند گوش دادن به موسیقی، آواز خواندن حتی در کلیسا، جشن می‌گیرند شیرینی تهیه می‌کنند الکل در مقادیر بسیار کم در کلیسا مصرف می‌کنند. بنابراین فکر کردم حب چه تفاوتی بین کاتولیک‌ها و پروتستانهاست کارهایشان مانند همدیگر است .

 

درباره ادیان دیگر هم شناخت دارید؟

بله؛ وقتی می‌خواستم دین کاملتری را برای خود برگزینم شروع به مطالعه وتحقیق درباره ادیان مختلف کردم برای همین کمی درباره یهودیت و بودیسم و ادیان شرقی شناخت دارم  همچنین برای کسب اطلاعات بیشترتحقیقاتی درباره اسلام انجام دادم.

 

چطور شد که در این سیرمطالعاتی پیرامون ادیان،  دین اسلام را انتخاب کردید؟

بله؛ دین یهودیت هم دینی آسمانی است که به پرستش خدا قائل است اما حجاب و پوشش در آن رعایت نمی‌شود که این نقطه ضعف است  درحالی‌که در دین اسلام حجاب هم  اهمیت دارد و دین کاملتری است.

 

معیار انتخاب و تصمیم شما چه بود ؟

همه چیز. به نظرم اسلام دینی کامل است که در آن عدالت، عشق، صلح و نزدیکی به تنها خدا وجود دارد. من به برکت عبادت به طور مستقیم با خدا ارتباط برقرار می‌کنم و احساس نزدیکی به خدا را دارم . می دانم که خداوند مهربان  گناهان دوران غیرمسلمانی‌ام را می‌بخشد و شیوه جدید زندگی، حس و حال خوبی به من می‌دهد در واقع  اسلام دینی است که فرصت نزدیک شدن به خدا را می‌دهد.

 

به عنوان یک زن مسلمان ، ‌نگاه اسلام را به زن چگونه می‌بینید؟

در  دورانی که زن همواره مورد بی‌مهری و بی‌احترامی است دین اسلام به زن به عنوان همسر، مادر و دختر ارج می‌دهد و نگاه ابزاری و جنسی به آن ندارد. در همه دنیا از زنان سوءاستفاده می‌شود تا به وسیله زنان محصولات کثیف خود را به فروش برسانند . روابط نامشروع و فرزندانی که پدر و مادرشان معلوم نیست  و یا خانواده‌هایی که ناقص هستند طلاق،‌ خودکشی، سوء استفاده از کودکان، خشونت خانگی و… همه اینها مصادیقی  است که در دنیا وجود دارد و در حق زنان ظلم می‌شود بدون این‌که مجازاتی در پی داشته باشد  ولی اسلام برخلاف اینهاست. اسلام به زن هویت و شخصیت برجسته‌ای داده است افراد مسلمان می‌دانند  که هرکس به خداایمان داشته باشد عاقبت کارهایش بهشت و جهنم دارد و هیچ کاری بدون نتیجه نخواهد بود  زیرا خداوند در راس همه چیز است .

 

پس از انتخابی که کرده‌اید رضایت دارید؟

بله الحمدالله بعد از تحقیق ومطالعه  زیاد اسلام را شناختم و به آن پیوستم  زیرا راه و روش درست زندگی را به من آموخته است  و علاوه براین به خدا نزدیکتر هستم ومی‌دانم بعد از این زندگی در دنیا،‌آخرتی هم وجود دارد که نتیجه کارهای خوب و بدم را می‌بینم . با ایمان به خدا اعتماد به خالقم بیشتر شده است چراکه خدا بهترین راهنما و هدایتگر من است. و همین زندگی‌ام را هدفمند و مشخص کرده است .

 

بعد از تشرف به اسلام با مشکلی مواجه نشده‌اید؟

الحمدالله با هیچ‌گونه مشکلی روبرو نشده‌ام و اگر مشکلی هم بوده است با امید و ارتباط با خدا برطرف گردیده زیرا به وجود خدا اعتقاد دارم و همین قدرت عمل من را بیشتر کرده است.

 

چطور دیگران را به مطالعه و تحقیق درباره اسلام تشویق می‌کنید؟

به آنها می‌گویم تا درباره اسلام مطالعه کنند زیرا با مطالعه، ذهن و دل باز می‌شود حقیقت را درمی‌یابند  و می‌توانند با درک و منطق بهتری فارغ از تبلیغات منفی و کلیشه‌ها  اسلام را بشناسند.

 

توصیه شما به افراد ی که می‌خواهند مسلمان شوند ولی تردید و نگرانی دارند چیست؟

این‌که خواننده عزیز نترسید و نگران نباشید درباره اسلام بیشتر بدانید ومطالعه کنید  از هیچ انتقادی هم واهمه نداشته باشید اگر خود شما حقیقت اسلام را درک کنید و به آن عمل داشته باشید می‌توانید دیگران را به احترام وادار کنید و در عمل شما را درک کنند. تنها به دنبال خقیقت باشید  و از خدا کمک ومدد بگیرید او هم شما را کمک خواهد کرد.

 

 

رهیافته

 

 

 

 

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.