رواج خوش پوشی میان زنان از ایران تا آمریکا!!!

با مراجعه به صفحه شخصی ایشان در می یابید که او در کورانِ اظهاراتِ مسلمان ستیزِ ترامپ، به میشل اوباما درس شمشیربازی می دهد، وی را در آغوش می گیرد وهمچنین با شادی مضاعف در کناراوباما ایستاده و با او عکس می اندازد همچنین اگر فیلم های صفحه اورا مشاهده کنید متوجه خواهید شد که از دست دادن با مردان هیچ ابایی ندارد و به قول یکی ازدوستان ما را به یاد دخترِ سیاه پوستِ محجبه‌ای می اندازدکه در مقابل سندرز راجع به اسلام ‌هراسی صحبت می کرد و بعد احساساتی شد و به آغوش سندرز پناه برد.

کد خبر: 38999
تاریخ انتشار : مرداد ۲۶, ۱۳۹۵

برنامه خندوانه این روز ها به یکی از پر طرفدارترین برنامه های تلویزیون تبدیل شده و بحق توانسته به مدد اتاق فکری خود  سلیقه طیف عظیمی از مخاطبان از کودک تا افراد میان سال را با تنوع در سوژه ها و مهمانان به خود جلب کند و ضمن سر گرمی و نشاندن لبخند بر لبان مخاطب، مفاهیم ارزشمند ملی مذهبی را به مخاطب بیاموزد. اما این برنامه نیز مانند بسیاری از برنامه ها گاهی دچار حاشیه می شود. مانند گزارش خانم ایرانی  طراح لباس ساکن در ایتالیا که با پخش در این برنامه  حواشی به دنبال داشت.

 

خانم خوش پوش ایرانی

 

نعیمه.ق دختری ایرانی از خانواده ثروتمند که با همسر خود در کشور ایتالیا زندگی می کند و با طراحی لباس های خود به عنوان یک خانم محجبه و شیک پوش از سوی مخاطبان ایرانی توانسته دنبال کنندگان بسیاری در صفحه شخصی خود در اینستاگرام داشته باشد. اگر نگاهی به صفحه ایشان بیندازیم با تصاویر مختلف در موقعیت های مکانی متفاوت و با لباس های متنوع مواجه می شویم که نشان از بیان یک زندگی رومزه مصور از سوی ایشان دارد.

 

 

گسترش حجاب سر از ایران تا آمریکا

 

خانم نعیمه در یادداشت های مختلف، بیان می کند که به حجاب و پوشیدن لباس های شیک و متنوع علاقه بسیاری دارد، با حجاب به مهمانی می رود، ورزش می کند و حتی در آکادمی فشن دیزاین حاضر می شود؛ اما با این وجود هیچ گاه خود را الگویی برای جوانان نمی داند تا پاسخگوی سوال های متنوع مخاطبان از نپوشیدن جوراب و زدن لاک و… باشد.

برنامه خندوانه در طی هفته گذشته گزارشی از این خانم طراح لباس ساکن در ایتالیا منتشر کرد که در طول سال، روزهایی به تهران می آید و دورهمی با دوستان غالبا محجبه بر گزار می کند و در این گزارش ایشان به عنوان الگوی مناسبی در رعایت حجاب در عین خوش پوش بودن معرفی شد.

 

 

گسترش حجاب سر از ایران تا آمریکا

 

اما ساعتی بعد، مخاطبان خندوانه با مراجعه به پیج اینستاگرامی او، با دعوت عجیب او برای کلاس های آموزش رقص توسط خودش در یکی از تالارهای تهران مواجه شدند. دعوتی که برای ورودیه ۸۰ هزار تومان دریافت می کند و یکساعت رقص با دی جی و یک ساعت هم رقص تک نفره خانم طراح را دارد.

 

 

گسترش حجاب سر از ایران تا آمریکا

 

همین آگهی باعث حمله بسیاری از طرفداران خندوانه به تهیه کننده این برنامه شد و بسیاری این سوال برایشان پیش آمده که چطور تلویزیون از چنین فردی گزارش تهیه کرده است و تبلیغ او را به عنوان یک فرد با حجاب و طراح انجام داده است البته ایشان ظاهرا بعد از افزایش اعتراض ها، پست تبلیغی برای آموزش رقص را حذف کرده اما همچنان کامنت ها حکایت از عصبانیت متدینین دارد. البته در این میان نیز بسیاری از کاربران با حمایت از ایشان این نوع پوشش را سبب علاقه مندی دختران جوان به حجاب دانستند.

 

رواج حجاب سر در میان مسلمانان دنیا

 

هدف ما نقد و یا تعریف از شخص ایشان به عنوان الگوی پوشش مورد پسند جوانان نیست ،چرا که خودبارها از این که به عنوان الگو، پاسخ گوی تک تک اعمالش به مخاطبان باشد گلایه داشته و تنها به قول خودشان دوست دارد محجبه وخوش پوش باشد وروزمرگی خودرا در صفحه شخصیش انعکاس دهد. در واقع در تعریف  شخصی ایشان محجبه بودن ظاهرا فقط حجاب سر و بیرون نبودن مو مد نظر است و این مسئله با لاک زدن و جوراب به پا نداشتن  و لباس کوتاه در باشگاه به تن داشتن و حتی بر گزاری کلاس رقص تعارضی ندارد. مسئله ای که در کامنت های بیشتر مخاطبان ایشان به چشم می خورد. اما این تعریف تنها یک تفکر شخصی است و قطعا با تعریف جامعه متدین در مورد حجاب بسیار متفاوت چرا که در تعریف ایشان حجاب داشتنٌ، در پوشاندن مو ها خلاصه نمی شود.

 

 

گسترش حجاب سر از ایران تا آمریکا

 

آن چه امروز باید مورد نقد و واکاوی قرار بگیرد؛گسترش این طرز تفکر و نگاه به حجاب است چرا که  این نوع نگاه نسبت به حجاب در سال های اخیر نه تنها در ایران بلکه در کشور های غربی و گاها با حمایت پنهان رسانه های غربی و در قالب خوش پوششی و به روز بودن و خارج شدن از شکل سنتی حجاب و پوشیدگی کامل بدن در حال گسترش است، نگاهی که در آن شما می توانید حجاب سر داشته باشید اما  به عنوان یک دختر به اصطلاح با حجاب در مسابقه دختر شایسته، دختر بالرین ، دختر شناگر و دختر خواننده وحتی دختر شمشیر باز شرکت کنید و هیچ فردی نیز متعرض شما نخواهد شد چرا که این پوشش هیچ هزینه و ضرری برای تفکر غرب نخواهد داشت تا بخواهد شما را محدود کند.

 

 

10

 

 حتی از شما به عنوان  یک خانم مسلمان تقدیر می شود و اخبار مربوط به شما در همه رسانه ها بدون هیچ سانسوری منتشر خواهد شد. این طرز تفکر در همه ابعاد مورد استقبال مستکبران در طول تاریخ بوده است طرز فکری که در آن فقط پوسته و ظاهر دین مهم است ،شما در آن می توانید مسلمان باشید نماز بخوانید، روزه بگیرید، حجاب داشته باشد و اتفاقا خوش پوش باشید و به خوبی زندگی کنید و کاری به مسایل دیگر دنیا نداشته باشید.

 

 

گسترش حجاب سر از ایران تا آمریکا

 

ابتهاج محمد را به عنوان یک فرد از این تفکر می توان معرفی کرد که در روزهای اخیر خبرگزاری های متعددی اخبارش را دنبال می کنند و با معرفی ایشان به عنوان یک خانم با حجاب آرزوی پیروزی او را در مسابقات المپیک  دارند. با مراجعه به صفحه شخصی ایشان در می یابید که او در کورانِ اظهاراتِ مسلمان ستیزِ ترامپ، به میشل اوباما درس شمشیربازی می دهد، وی را در آغوش می گیرد وهمچنین با شادی مضاعف در کنار اوباما ایستاده و با او عکس می اندازد همچنین اگر فیلم های  صفحه اورا مشاهده کنید متوجه خواهید شد که از دست دادن با مردان هیچ ابایی ندارد و به قول یکی ازدوستان  ما را به یاد دخترِ سیاه پوستِ محجبه‌ای می اندازد که در مقابل سندرز راجع به اسلام ‌هراسی صحبت می کرد و بعد احساساتی شد و به آغوش سندرز پناه برد. خانم ابتهاج در حال حاضر در لس آنجلس، یک شرکت در حوزه‌ی لباس و مدِ اصطلاحاً اسلامی تاسیس کرده و اکنون در آمریکا به عنوان یک خانم خوش پوش و به اصطلاح با حجاب شناخته می شودو مانند برخی از زنان مسلمان و محجبه‌ی ساکن امریکا، تنها مسلمانی و حجاب را در پوشش سر معنا می کند.

 

 

گسترش حجاب سر از ایران تا آمریکا

 

 امروز ما  باید نگران گسترش این طرز تفکر در میان جوانان ایرانی باشیم که بخواهند با پوشش نامناسب و تنها پوشاندن تمام موها یا بخشی از آن در جامعه حاضر شوند و در عین حال خود را با حجاب بدانند و اگر ما معتقد باشیم که ظلم ستیزی و دفاع از حق در برابر مستکبران و عشق به اسلام و رعایت حجاب در نتیجه انقلاب اسلامی در کشورهای دیگر رسوخ کرده، می بایست راجع به این مسئله نیز نگران باشیم ، چرا که کم کاری ما در طول سال های انقلاب در معرفی الگوی مناسب از پوشش  و حجاب برای جوانانی که به دنبال خوش پوشی و به روز بودن هستند و خلا در این زمینه شرایط را برای جولان دادن تفکر و مد و نسخه های پیچیده شده غرب برای جوانان ما فراهمکرده است.

 

 

نیکبخت_ تحریریه سایت با حجاب

 

 

 

ارسال
چاپ
7 نظر
 • ارسال نظرات
 • نظرات بینندگان

دیدگاه

 1. کاظم جیران گفت:

  این ها که بی حجاب نیستن .بهتر از خیلیییییییییی از خانم ها هستند که رسما تو خیابون برهنه هستن.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. ناشناس گفت:

  متاسفم براتون که با این کارتون نه تنها بی حجاب ها رو جذب خودتون نمیکنید بلکه یک سری محجبه ها رو هم زده میکنید متاسفم برای آدم کوته فکری که این مقاله رو نوشته
  یکم فکر قبل از نوشتن انجام بدید و هرچیزی رو منتشر نکنید
  حیف من که میومدم سایت شما
  ….

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • امیر هدایت فر گفت:

   من هم برای شما متاسفم البته اگه به اصطلاح محجبه باشید من بر عکس شما از خواننده های این سایت نیستم و از طریق کلید واژه حجاب به این مقاله بر خوردم. متاسفانه یا خوش بختانه چیزی که در این مقاله دیدم حقیقت محض است اسلامم خانم امثال ابتهاج محمد اسلام لیبرالی که در اون جنیایت جنایت کارانی مثل اوباما مد نظر نیست.این خانم با افتخار کنار اوباما با لبخند عکس میندازه پوشش پایین تنه مناسب نداره تو سر و کول آقایون میزنه این چه حجابی خانم محترم ؟؟؟؟ اگه بیحجابا با این مسئله بخوان محجبه بشن میخواهیم نشن.حجاب رو باید درک کرد و به اون رسید.حجاب فقط سر کردن یه لچک که مو رو بپوشونه وو بقیه اندام رو بیرون بریزه و جلب توجه کنه نیست. اتفاقا به نظرم نکته خوبی تو ایم مقاله نمی دونم کی اشاره شده .با طرز تفکر امثال شما که برای ابتهاج و … دست می زنید وضع حجاب خانم ها اینه و مردان امثال من باید فشار اجتماعیشو تحمل کنن.متاسفم براتون..یا علیییییییییی

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • ناشناس گفت:

    شما زن نستید که درباره حجاب نظر میدید من خودم محجبه نبودم و شدم… چه جوری؟ با دیدن همین تصاویر اول از ظاهر حجاب خوشم اومد و بعد پی به باطنش بردم و خیلی خوشحالم که اون زمان به امثال شماها برخورد نکردم که بخوام پشیمون بشم!!!
    یک سری ها خودشونو از خدا و پیغمبر هم جلوتر میدونن! نگاه کنید خودتون کجا هستید نه اینکه دائما از روی حسد بخواید موفقیت بقیه رو بکوبونید
    خانم نعیمه خیلی بهتر از اونی هست که شما اینجا به ناحق معرفیش کردید و چیزی هم به اسم حق الناس هست ه باید بفهمیدش و همینطور قضاوت که شماها دارید انجام میدید
    جای شماها بودم یه فکری به حال خودم میکردم که چند چند هستم

    Thumb up 0 Thumb down 0

 3. مامان علی گفت:

  بعد این مقاله رفتم تو پیج ابتهاج محمد. واسه خودش چه دم و دست گاهی راه انداخته.اوباماو زنشمم که حمایتش میکنن.کاریم نداره اوباما بعث کشتار هزاران نفر مردم بیچاره شیعه تو یمنه .اصلا متاسفانه نداشتن حجاب پایین تنه به عنوان مد روی جوونها داره میمونه.من که به خدا این مانتوهای جلو باز رو میبینم اعصابم خورد میشه حرمتی دیگه برای زنها نمی مونه با این کار.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. ابراهیمی گفت:

  این آقا کاظم که میگه اینا بیحجاب نیستن پس چین تورو خدا. معلومه تو باغ نیست که اصلا تعریف حجاب چیه.خودت راضی میشی مادر و خواهرت با یه روسری فقط بیان تو خیابون ها .این خانم نعیمه که هم ازش حرف زدید نباید الگو باشه وضع خانم خوبه واسه خودش طراحی میکنه این با عرف جانعه ما نمی خونه اگه عرضه دارید چهار تا طراح بیارید لباس خوب ایرانی مناسب با جیب خانواده ایرانی طراحی کنید تا امثال این خانم بلد نشن

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. امیر هدایت فر گفت:

  بله من خانم نیستم اما خواهر و مادر و همسر که دارم این چه استدلالی هست خواهر من. من کاری به خانم نعیمه به عنوان یک فرد با تفکر شخصی مربوط به خودش ندارم. نگرانی بنده از جای دیگه هست . شما از بی حجابی به لطف خدا نه به واسطه این خانم به لطف روشن شدن دلتون با نور الهی و حتما به دلیل ظرفیت وجودی خودتون رو به حجاب آوردید وگرنه خیلی هم مثل شما امثال این خانم یا به نوعی موفق تر ازایشون رو میبین و هیچ تغییری تو پوششون نمییاد.شما به لطف خدا باحجاب شدید و به یاری خدا پیش می رید و با درک حجاب تو مسائل دیگه هم رو به رشد میری.ولی قبول کنید از اون ورم خیلی چادری ها این چیز هارو می بینن و به اسم حجاب متاسفانه شروع می کنن به آرایش و لباسهای که در شانشون نیست، لاک و غیره و آروم آروم اینها عادی میشه.این که تو این مملکن نتونستیم حجاب رو درست نشون بدیم درست ولی امثال این خانم هم نمی تونن باعث این کار بشن.حجاب توام با متانت و پوشیدگی کامل نه حجاب فقط سر.تو مقاله هم از خانم ابتهاج نام بردن حجاب ایشون کاملا آمریکایی و لیبرالی.در ضمن راجع خانم نعیمه که نمی دونم چرا اینقدر حرص میخورید چند درصد خانم ها مثل ایشون وضعشون عالیه و هر رو روز نمی تونن یه تیپی بزنن. لطف کنید این مقالم ببینید.موفق باشید http://www.farhangnews.ir/content/223086

  Thumb up 0 Thumb down 0

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

 1. کاظم جیران گفت:

  این ها که بی حجاب نیستن .بهتر از خیلیییییییییی از خانم ها هستند که رسما تو خیابون برهنه هستن.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. ناشناس گفت:

  متاسفم براتون که با این کارتون نه تنها بی حجاب ها رو جذب خودتون نمیکنید بلکه یک سری محجبه ها رو هم زده میکنید متاسفم برای آدم کوته فکری که این مقاله رو نوشته
  یکم فکر قبل از نوشتن انجام بدید و هرچیزی رو منتشر نکنید
  حیف من که میومدم سایت شما
  ….

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • امیر هدایت فر گفت:

   من هم برای شما متاسفم البته اگه به اصطلاح محجبه باشید من بر عکس شما از خواننده های این سایت نیستم و از طریق کلید واژه حجاب به این مقاله بر خوردم. متاسفانه یا خوش بختانه چیزی که در این مقاله دیدم حقیقت محض است اسلامم خانم امثال ابتهاج محمد اسلام لیبرالی که در اون جنیایت جنایت کارانی مثل اوباما مد نظر نیست.این خانم با افتخار کنار اوباما با لبخند عکس میندازه پوشش پایین تنه مناسب نداره تو سر و کول آقایون میزنه این چه حجابی خانم محترم ؟؟؟؟ اگه بیحجابا با این مسئله بخوان محجبه بشن میخواهیم نشن.حجاب رو باید درک کرد و به اون رسید.حجاب فقط سر کردن یه لچک که مو رو بپوشونه وو بقیه اندام رو بیرون بریزه و جلب توجه کنه نیست. اتفاقا به نظرم نکته خوبی تو ایم مقاله نمی دونم کی اشاره شده .با طرز تفکر امثال شما که برای ابتهاج و … دست می زنید وضع حجاب خانم ها اینه و مردان امثال من باید فشار اجتماعیشو تحمل کنن.متاسفم براتون..یا علیییییییییی

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • ناشناس گفت:

    شما زن نستید که درباره حجاب نظر میدید من خودم محجبه نبودم و شدم… چه جوری؟ با دیدن همین تصاویر اول از ظاهر حجاب خوشم اومد و بعد پی به باطنش بردم و خیلی خوشحالم که اون زمان به امثال شماها برخورد نکردم که بخوام پشیمون بشم!!!
    یک سری ها خودشونو از خدا و پیغمبر هم جلوتر میدونن! نگاه کنید خودتون کجا هستید نه اینکه دائما از روی حسد بخواید موفقیت بقیه رو بکوبونید
    خانم نعیمه خیلی بهتر از اونی هست که شما اینجا به ناحق معرفیش کردید و چیزی هم به اسم حق الناس هست ه باید بفهمیدش و همینطور قضاوت که شماها دارید انجام میدید
    جای شماها بودم یه فکری به حال خودم میکردم که چند چند هستم

    Thumb up 0 Thumb down 0

 3. مامان علی گفت:

  بعد این مقاله رفتم تو پیج ابتهاج محمد. واسه خودش چه دم و دست گاهی راه انداخته.اوباماو زنشمم که حمایتش میکنن.کاریم نداره اوباما بعث کشتار هزاران نفر مردم بیچاره شیعه تو یمنه .اصلا متاسفانه نداشتن حجاب پایین تنه به عنوان مد روی جوونها داره میمونه.من که به خدا این مانتوهای جلو باز رو میبینم اعصابم خورد میشه حرمتی دیگه برای زنها نمی مونه با این کار.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. ابراهیمی گفت:

  این آقا کاظم که میگه اینا بیحجاب نیستن پس چین تورو خدا. معلومه تو باغ نیست که اصلا تعریف حجاب چیه.خودت راضی میشی مادر و خواهرت با یه روسری فقط بیان تو خیابون ها .این خانم نعیمه که هم ازش حرف زدید نباید الگو باشه وضع خانم خوبه واسه خودش طراحی میکنه این با عرف جانعه ما نمی خونه اگه عرضه دارید چهار تا طراح بیارید لباس خوب ایرانی مناسب با جیب خانواده ایرانی طراحی کنید تا امثال این خانم بلد نشن

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. امیر هدایت فر گفت:

  بله من خانم نیستم اما خواهر و مادر و همسر که دارم این چه استدلالی هست خواهر من. من کاری به خانم نعیمه به عنوان یک فرد با تفکر شخصی مربوط به خودش ندارم. نگرانی بنده از جای دیگه هست . شما از بی حجابی به لطف خدا نه به واسطه این خانم به لطف روشن شدن دلتون با نور الهی و حتما به دلیل ظرفیت وجودی خودتون رو به حجاب آوردید وگرنه خیلی هم مثل شما امثال این خانم یا به نوعی موفق تر ازایشون رو میبین و هیچ تغییری تو پوششون نمییاد.شما به لطف خدا باحجاب شدید و به یاری خدا پیش می رید و با درک حجاب تو مسائل دیگه هم رو به رشد میری.ولی قبول کنید از اون ورم خیلی چادری ها این چیز هارو می بینن و به اسم حجاب متاسفانه شروع می کنن به آرایش و لباسهای که در شانشون نیست، لاک و غیره و آروم آروم اینها عادی میشه.این که تو این مملکن نتونستیم حجاب رو درست نشون بدیم درست ولی امثال این خانم هم نمی تونن باعث این کار بشن.حجاب توام با متانت و پوشیدگی کامل نه حجاب فقط سر.تو مقاله هم از خانم ابتهاج نام بردن حجاب ایشون کاملا آمریکایی و لیبرالی.در ضمن راجع خانم نعیمه که نمی دونم چرا اینقدر حرص میخورید چند درصد خانم ها مثل ایشون وضعشون عالیه و هر رو روز نمی تونن یه تیپی بزنن. لطف کنید این مقالم ببینید.موفق باشید http://www.farhangnews.ir/content/223086

  Thumb up 0 Thumb down 0

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.