زنان مسلمانی که در سال ۲۰۱۶ تاریخ ساز شدند + عکس

اگر بگویند سالی را نام ببرید که زنان مسلمان باعث افتخار آفرینی بیشتر برای آمریکا شده اند، قطعا ۲۰۱۶ همان سال است.

کد خبر: 42822
تاریخ انتشار : آذر ۱۹, ۱۳۹۵

مسلمانان آمریکایی همچنان با افزایش اسلام هراسی و حملات تهاجمی در جامعه خود از سوی سیاستمداران و رسانه های محافظه کار مواجه هستند. آنها مورد حمله و تمسخر قرار می گیرند، و حتی گاهی به دلیل هویت مذهبی خود به قتل می رسند.

اما آنها ساکت نمی مانند. زنان مسلمان در دفاع از حقوق اقلیت ها پیشتاز هستند و تلاش می کنند ناکامی های را در حمایت از ارزش های بنیادین «زندگی، آزادی و عدالت» جبران کنند.

در بخش زیر اسامی ۱۷ تن از زنان مسلمان آمریکایی ذکر می شود که ۲۰۱۶ را سالی زیباتر کردند.

 

ایلهان عمر

 

زنان مسلمانی که در سال ۲۰۱۶ تاریخ ساز شدند +عکس

 

ایلهان عمر در سومالی به دنیا آمد و در سن ۱۲ سالگی و پس از گذراندن چهار سال در یک اردوگاه پناهندگان در کنیا، به آمریکا مهاجرت کرد. در ۸ نوامبر او اولین زن مسلمان سومالیایی – آمریکایی بود که در مجلس قانونگذاری ایالتی در مینه سوتا به پیروزی رسید. این زن ۳۴ ساله برای اصلاحات عدالت کیفری، برابری اقتصادی و انرژی پاک مبارزه کرد.

ابتهاج محمد

 

زنان مسلمانی که در سال ۲۰۱۶ تاریخ ساز شدند +عکس

 

ابتهاج محمد امسال به عنوان اولین ورزشکار آمریکایی که با حجاب در بازی های المپیک شرکت کرد، تاریخ ساز شد. هر چند او مدالی به دست نیاورد، هنوز هم به عنوان یکی از شناخته شده ترین ورزشکارانی محسوب می شود که به المپیک ریو راه یافته و یادآور مهمی از موانعی است که ورزشکاران مسلمان اغلب باید برای دستیابی به رویاهای خود بر آنها غلبه کنند.

او معتقد است: «آمریکا در حال حاضر در یک محیط سیاسی جدی قرار دارد. مسلمانان زیر ذره بین هستند.»

 

لیندا سارسور

 

زنان مسلمانی که در سال ۲۰۱۶ تاریخ ساز شدند +عکس

 

فعال برجسته مسلمان و یکی از سه زنی است که تظاهرات بزرگ زنان علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب را در تاریخ ۲۱ ژانویه ۲۰۱۷ یعنی یک روز پس از برگزاری مراسم تحلیف وی برنامه ریزی کرده اند. پیام آنها این است که فعالان تا زمانی که زنان برابری و عدالت در تمام سطوح رهبری را در جامعه نداشته باشند، آرام نخواهند نشست. با توجه به صفحه فیس بوک بیش از ۱۰۰هزار نفر برای حضور در این تجمع ثبت نام کرده اند.

سارسور به هافینگتن پست گفت: «دولت دونالد ترامپ به کابوسی تبدیل شده و مهم است که ما زنان نشان دهیم نترسیده ایم.»

 

غزاله خان

 

زنان مسلمانی که در سال ۲۰۱۶ تاریخ ساز شدند +عکس

 

هیچ کس نمی تواند حضور برازنده غزاله خان را در همایش ملی دموکرات ها در ماه ژوئیه فراموش کند که دونالد ترامپ وی را هدف اتهامات خود قرار داد. خان مدت کوتاهی پس از این همایش منتشر شده به اظهارات متعصبانه ترامپ واکنش نشان داد.

 

امانی الخطابه

 

زنان مسلمانی که در سال ۲۰۱۶ تاریخ ساز شدند +عکس

 

«امانی الخطابه»، نویسنده مسلمان ۲۴ ساله آمریکایی و مؤسس و سردبیر مجله «دختران مسلمان» در حال حاضر خود را به عنوان یکی از شخصیت های برجسته رسانه مسلمان در آمریکا مطرح کرده است. الخطابه به طور منظم در مورد مسائل مربوط به اسلام هراسی اظهار نظر می کند.

 

رعنا عبدالحمید

 

زنان مسلمانی که در سال ۲۰۱۶ تاریخ ساز شدند +عکس

 

بنیانگذار موسسه «ابتکار عمل زنان برای توانمندی»، زندگی خود وقف این کرده که به زنان بیاموزد چگونه بر اسلام هراسی غلبه کنند.

 

نور تگوری

 

زنان مسلمانی که در سال ۲۰۱۶ تاریخ ساز شدند +عکس

 

خبرنگار ۲۲ ساله به عنوان نخستین زنی که در سپتامبر در مجله «پلی بوی» با پوشش حجاب ظاهر شد.

 

زینب عبدالله

 

زنان مسلمانی که در سال ۲۰۱۶ تاریخ ساز شدند +عکس

 

معلم شیکاگویی که با برگزاری سمیناری در ماه نوامبر و پس از انتخابات به ترس بسیاری از مسلمانان واکنش نشان داد. او همچنین ویدئوهایی را برای آموزش مقابله با مهاجمان برای مسلمانان منتشر کرده است.

 

 

جام نیوز

 

 

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه