جشن تولد دسته جمعی گلهایی که پدرانشان به آسمان رفته اند

جشن تولد دسته جمعی فرزندانی که پدرانشان به آسمان رفته اند.

کد خبر: 44265
تاریخ انتشار : دی ۲۱, ۱۳۹۵

وقتی در گلزار شهدا قدم برمی داری، اصلا باور نمیکنی که هنوز هم قافله شهدا در حرکت است و در کنار قبور شهدایی با تاریخ عروج و شهادت مر بوط به دهه ۵۰ و ۶۰ و حتی ۷۰ نشسته ای! پیکر جوانانی هم سن سال خودت با تاریخ تولد خودت، در اینجا تدفین شده است.

اینجا پر است از پدرانی که به تازگی عروج کرده و مشخص است که پدرانی پر از محبت اند که کودکاشان این چنین با حسرت به تصویر مزار پدرانشان خیره شده اند.

مردم مهربان ایران قدر این همه ایثار برای امنیت خودشان را می دانند به همین خاطر ستاد فاطمیون باهمکاری مردم جشن تولدی برای فرزندان شهدا که چند وقتی است به دور از نوازش های پدرانه خود هستند، گرفت.

 

 

پرواز رنگین کمانی از کبوتر

 

در گوشه حیاط صحن امامزاده طاهر ( ع )، طنین نواهای کودکانه گوش تو را می نوازد و تمامی کودکان به همراه فقط مادرشان به سمت خانه خورشید می رود و این راهنمای خوبی است برایت که بدانی اینجا میعادگاه سرور است.

روز پنج شنبه ۱۶ دی ماه ۹۵، بین میلاد حضرت سیدالکریم و امام حسن عسکری ( ع) این جشن با برگزاری مسابقه و بازی برای فرزندان شهدای فاطمیون برگزار شد و لبخند شادی روی چهره همه نقش بست.

 

 

پرواز رنگین کمانی از کبوتر

 

در این مراسم کودکان سفری به خانه مادربزرگه در خانه خورشید داشتند و میهمان منزل پر از مهر مادربزرگه شدند و قصه ی شیرهای درنده ای که در مقابل امام رضا (ع) رام  و آرام بودند را شنیدند و در همین حین مادران در بخش دیگری از صحبت های مشاور خانواده بهره می بردند تا این مسیر سختی که در راه دارند را بتوانند به درستی با تربیت فرزندانی چون پدرانشان، بگذرانند.

 

 

پرواز رنگین کمانی از کبوتر

 

بخش دیگر این تولد را مهمان عمویی مهربان شدند که عکس پدر همه بچه های انقلاب زینت بخش خانه اش بود. عمو کاغذهای بی جان را با تا هایی جادویی تبدیل به پرندگانی می کرد که سفیری باخبرهای خوش محسوب می شدند؛ از سوی پدران شهید که « عند ربهم یرزقون» اند و البته در این منزل اشک و لبخند با هم بود تا نام پدر می آمد ابرهای چشمان فرزندان شهدا بنا به باریدن می کرد و آفتابی کردن این هوا کاری دشوار بود اما به هر ترتیب غنچه لبان پس از ترنم این باران ها و با تلاش بسیار بدل به گل شد.

 

 

پرواز رنگین کمانی از کبوتر

 

همان طور که این سفر ادامه داشت و شادی کودکان،  خانه خورشید را منورتر می کرد؛ گروهی دیگر مشغول تقسیم کیک تولد برای پذیرایی از مسافران انرژی از دست داده از فرط بازی، بودند.

 

 

جشن تولد فرزندان شهدای فاطمیون

 

در خانه اسباب بازی عده ای با کاغذ و قیچی مشغول ساخت کبوتر بودند تا جواب پرندگان سفیر پدرانشان را بدهند و پیک دلتنگی و عشق را به سوی شهدا پرواز دهند و در این جا کبوترهای کاغذی دیگر سفید نبودند و رنگین کمانی از کبوترهای منتظر پرواز، بال گشوده بودند؛ کبوتر سبز، یاسی، ارغوانی و…

و عده ای دیگرروی میز شن؛ پای نقاشی های ساحلیشان مهر لبیک یا زینب را با انگشتان ظریف خود حک می کردند.

 

 

پرواز رنگین کمانی از کبوتر

 

میز خانه سازی که طرفدار زیاد داشت و کودکی با لباس های محلی و کلاهی سفید، یک دستش به کلاهش بود و دست دیگرش مشغول ساخت خانه اش! یک دست که جواب نمی داد؛ تا دست دیگر به کمکش می آمد، کلاه به روی خانه نیمه سازش می افتاد و روز از نو و روزی از نو!

 

 

پرواز رنگین کمانی از کبوتر

 

در جای دیگری از این خانه پر بود از ماشین و سرسره و اسباب بازی های دیگر محبوب کودکان. چون تعداد ماشین ها محدود بود یکی سوار می شد و دیگری هل می داد  و این بازی تا بعد از پخش کیک ها و اختتامیه جشن هم ادامه داشت چراکه همان بچه هایی که در چشمانشان برق خاصی برای نوش جان کردن کیک بود، وقتی این ماشین ها را دیدند عطای کیک را به لیاقش بخشیدند تا این ماشین ها جمع نشود و خارج از دسترس!

 

 

پرواز رنگین کمانی از کبوتر

 

در آخر همه بر سر سفره جمع شدند، کیک تولد دی ماهی ها را که تا این حد تولدشان مفرح بود را میل کردند و پس از زیارت سیدالکریم  وفادارانه به سمت مأمن امن هر پنج شنبه شان، رهسپار شدند و در کنار مزار همسران و پدران آرام گرفتند و درد و دل های این هفته را با ستون خانواده در میان گذاشتند.

 

 

پرواز رنگین کمانی از کبوتر

 

 

فاطمه نوری شکری _ تحریریه سایت با حجاب

 

 

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه