خادمی برای حسین (ع) نتیجه دارد

اون خانم بدون اینکه مکث کنه ساق دست رو گرفت و با یه حالت خجالت زده بهمون نگاه کرد که ما با نگاهی صمیمی و دوستانه این کارش رو (پوشیدن ساق) تشویق کردیم...

کد خبر: 44611
تاریخ انتشار : دی ۲۸, ۱۳۹۵

محرم الحرام سال۹۱ بود که دهه ی اول ما رو از طرف حوزه علمیه خودمون مسجد می بردند ، چون ما خوابگاهی بودیم وهرکدوم هم از شهرستان های اطراف….تو مراسم عزاداری امام حسین(ع) موقع سخنرانی حاج آقا که می شد، پرده ی بین خانمها وآقایون رو کنار می زدند . خلاصه بعداز اتمام سخنرانی یه پذیرایی مختصری هم بود که هرکی دوست داشت خدمت کنه پا می شد و کمک می کرد. معمولا خادم مسجد پذیرایی رو به بچه های ما می داد.

اون شب خیلی شلوغ بود و یه خانمی از وسطا بلند شد تا کمک بکنه، که متاسفانه حجابش مناسب نبود(موهاش ازشالش بیرون ریخته بود و مانتوشم که آستین های سه ربع کوتاه ای داشت ،تنش بود) من با دو تا از دوستانم متوجه اوضاع نامناسب پوشش اون خانم شدیم.

خلاصه باخودمون فکر کردیم چیکار کنیم این خانم، تو عزای امام حسین(ع)و با این شرایط ،همه آقایون دارن می بینن…

دوستم گفت من یه فکری دارم کنار مسجد یک مغازه لباس فروشی هست، من برم زود برمی گردم .

من  تو مسجد برای ادامه پذیرایی موندم. دوتا از دوستانم  بیرون رفتند. بعداز ۵ دقیقه سریع برگشتند. اون خانم بدحجاب رو صدا زدند، اومد و دوستم از تو کیفش یه ساق دست در آورد و خیلی محترمانه به اون خانم داد.

با معذرت خواهی به ایشون گفت: حالا که امام حسین(ع) دعوتت کرده که خادمش باشی پس بیا این ساق رو تو دستت کن تا خدا هم ازت راضی باشه.

اون خانم بدون اینکه مکث کنه ساق دست رو گرفت و با یه حالت خجالت زده بهمون نگاه کرد که ما با نگاهی صمیمی و دوستانه این کارش رو  (پوشیدن ساق) تشویق کردیم…

خلاصه خواهران و برادرانم میخوام بگم برای امربه معروف ما باید وقت شناس باشیم.

خلوص نیت یادتون نره.

 

 

جنبش حیا

 

 

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.