همایش بزرگ حجاب، با حضور عموم مردم در باغ موزه تهران برگزار شد

در این گردهمایی حضور کارشناسان و رهیافته گان به اسلام در داخل و خارج از کشور به چشم می‌خورد.‌ این کارشناسان هریک به بیان دیدگاه خود و جامعه‌ایی که در آن زندگی می‌کنند در ارتباط با فرهنگ پوشش و حجاب آن، پرداختند.

کد خبر: 51171
تاریخ انتشار : تیر ۲۸, ۱۳۹۶

 

 

این همایش  هر روز رأس ساعت ۱۸ و با تلاوت  آیاتی الهی آغاز و با اجرای “حجت الاسلام گلسرخی” کارشناس و فعال عرصه فرهنگ و رسانه انجام می‌شد.

 

 

 

بخش رهیافتگان به اسلام

 

 

اولین روز این همایش مصادف بود با اولین روز از هفته حجاب و عفاف که با سخنرانی تازه مسلمانانی از کشورهای کنیا و کلمبیا و آرژانتین و فرانسه آغاز شد.

 

آنها اظهار داشتند که اسلام و قوانین آن همه برای سعادت بشر بوده و هرآنچه که یک مسلمان موظف به انجام آن است، بازخورد مثبت آن، دیده خواهد شد.

 

این مستبصران معتقد بودند اجرای اسلام و حدود الهی در جامعه‌ای مثل ایران بسیار آسان‌تر از سایر کشورهای دنیا برای اهل اسلام است و داشتن پوشش اسلامی و حفظ حریم انسانی بواسطه پوشش در ایران نعمتی است که هر مسلمانی در دنیا از آن بهره مند نیست؛ چرا که در سایر کشورها بانوان مسلمان باید برای حفظ حریم مسلمانی خود و پوشش خود سختی‌های زیادی را به لحاظ قانونی و عرفی متحمل شوند.

 

 

 

حضور نمایندگان ادیان و آیین‌های مختلف

 

 

در ادامه این برنامه از نمایندگان اقلیت‌های مختلف دینی دعوت بعمل آمد تا درباره دیدگاه آیین خود در ارتباط با پوشش بانوان خود و ضرورت وجود چنین تمهیداتی در آیین خود سخن بگویند، که نمایندگان آیین‌های یهود و زرتشت و کلیمیان در این باره به اظهار نظر پرداختند.

 

موبد “سروش پور” نماینده آیین زرتشت در ایران، از وجوه اشتراک اسلام و زرتشت و دین اسلام در ارتباط با مقام زن و حفظ ارزش های‌انسانی از جمله داشتن پوشش انسانی از بانوان گفت.

 

 

 

مسابقاتی با موضوع حجاب و عفاف

 

 

در ادامه این برنامه بعد از خواندن سرود، مسابقاتی تحت همین عنوان با مشارکت تمام حضار با محتوایی دینی و اعتقادی در باب حجاب برگزار شد که با استقبال شورانگیز همه حضار مواجه شد در انتها به برگزیدگان این مسابقه هدایایی با هدف ترویج فرهنگ حجاب اهدا شد.

 

 

 

 

 

 

 

حضور صاحب نظران و تحلیل گران فضای مجازی در همایش

 

 

در ادامه مهندس “علیرضا آل داوود” پژوهشگر حوزه رسانه و فضای مجازی و دکتر “منتظر القائم” از مسئولین این عرصه و تحلیل گر فضای مجازی و رسانه از آسیب های این فضا برای گسترش فرهنگ بی حجابی در جامعه سخن گفتند.

 

مهندس آل داوود، اظهار داشت: بزرگترین مشکلی که رسانه‌های مجازی در جامعه ما ایجاد کردند شناسایی ذائقه مردم جامعه و و طرح‌ریزی ضدفرهنگ دینی براساس این ذائقه هست که امروزه همین برنامه ریزی‌ها خانواده، حجاب و اعتقادات مردم جامعه را مورد تهدید قرار داده است.  اداره کنندگان این رسانه‌های مجازی را به سبب ورود این آسیب ها به جوامع مختلف از جمله ایران صاحب سود کلان مالی می‌کند.

 

 آنچه وی تاکید داشت: آگاهی بخشی به تمام سطوح جامعه از مردم و مسئولین من جمله مسولین فرهنگی جامعه برای مقابله با این تهدیدات بود .

 

همچنین دکتر منتظر القائم تحلیل گر رسانه با تاکید به همین آسیب‌ها از ناهنجاری های حاکم بر جامعه اسلامی ایران از جمله رسوخ فرهنگ غیر دینی و بومی و اسلامی در میان جوانان و خانواده ها اظهار نگرانی کرد و راهکارهایی از جمله ترویج استفاده صحیح از این رسانه ها را عنوان کرد.

 

 

 

برگزاری مراسم اختتامیه با حضور مسئولین

 

 

در پایان این همایش سه روزه مسئولین برگزار کننده و حمایت کننده از این گردهمایی از جمله مسئولین فرهنگی منطقه ۷ شهرداری تهران جناب آقای دکتر غلامی و همکارانشان در جلسه حضور پیدا کردند و علاوه بر تجلیل از خانواده‌های شهدای مدافع حرم منطقه از مردم و دست اندر کاران این همایش تجلیل و قدردانی بعمل آوردند.

 

تحریریه سایت باحجاب

 

 

 

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.