پوشش پرستاران

دور یقه مانتوهای پرستارای زنشون یه چیزی مثل کراوات و پرستارای مرد و دکتر ها هم که خود کراواتو زدن

کد خبر: 6117
تاریخ انتشار : اسفند ۱۱, ۱۳۹۲

حتما تا حالا برای شما هم اتفاق افتاده که یه فکری به ذهنتون برسه و تو یک لحظه کلی چیزاز قبل اون از ذهنتون رد بشه که شاید سرعت نور هم به سرعت گذر این افکار پی در پی نرسه!!

قضیه از چه قراره؟

 از قضا جونم براتون بگه؛ چند روز پیش؛ یاد سریال بالا بلند و طولانیِ پرستاران افتادم و پشت بندش، کلی چیز به ذهنم خطور کرد!! اولش اینکه چه جالب که تو این فیلم، بعد این همه مدت نه رنگ موی پرستارا تغییر می کنه، نه مدل ابرو و نه هیچ چیز بخصوص دیگه ای مثل آرایش آنچنانی که توجه آدم رو جلب خودش بکنه، یکی از پرستارها هست که موهای فر داره، خدایی تو بحرش رفتید؟! همش این خروار مو را با یه کش ساده بسته پشت سرشو باز نمی کنه!!!

sdd

 یا اون خانم دکتری که یه مدت رئیس بیمارستان بود همش یه مدل و یه رنگ ظاهر میشد، تازه از همه اینا گذشته تمام هم و غم این پرستارها روحیه دهی به مریضاشون و تیمار بیماراشون بود (بماند که یه جاهاییشم سانسور شده بود که خوب اینم مقتضای مسلمان نبودن کشور سازنده فیلمه و حرجی بهشون نیست) خلاصه، این فکرهای سریع داشت از ذهنم رد میشد که به فکر کشور دیگه ای افتادم کاری به اسم و رسم و فرهنگ قدیمی و جا و مکانش تو نقشه ندارم.

یاد بیمارستان های دولتی و خصوصیش افتادم و با خودم گفتم واقعا تو اون کشوره که اسلامیه و باید الگوی کشورهای اسلامی و حتی غیر اسلامی باشه هم وضع این طوریه … آیا؟!

همون طور که توی جت تند روی تفکراتم سوار بودم، رسیدم به یک بیمارستان خصوصی؛ پرستاراش همه مثل اینکه از زیر دستگاه کپی رد شده باشند بلا استثناء دماغاشون عمل شده، گونه ها ورقلمبیده و لبهاشون ورم کرده انگارکه مشت خورده باشه و از آرایش و تزیینات چهره هم که ولش کن توضیح ندم بهتره!!!

 دور یقه مانتوهای پرستارای زنشون یه چیزی مثل کراوات و پرستارای مرد و دکترها هم که خود کراواتو زدن الحمدلله ! خلاصه یکی ندونسته وارد اینجا بشه از وضع و سر و تیپ و قیافه اینا شک می کنه که؟ واقعا اگه اینا به شکل دیگه ای وارد این حرفه بشن رییس اخراجشون می کنه که همه متحد الشکل این ریختی اند یا نکنه اومدن همگی عروسی یا ….چمیدونم والله چی بگه آدم؟!!

7-Photos-Uniforms-Medical-1

 بعد با خودم میگم ولی بازم جای شکرش باقیه که به خاطر پول های هنگفتی که از مریضای بیچاره می گیرند هم که شده باز خدمت رسانی و رسیدگی به بیمارشون خوبه!! این بیمارستان های دولتی که نه لباس پرستارا تر و تمیز و اتو کردس و نه قیافشون!! ولی شکر خدا هر دو نوع بیمارستان از لحاظ استفاده از لوازم آرایشی توسط پرستاران تو گروه الف قرار دارند و چند ستاره! هیچ مشکلی از این نظرا نیست حجاب نصف و نیمه هم که بیمارستان دولتی و خصوصی نمی شناسه اصلا تو کل ارگانها و اداره جات خدا رو شکر انگار بااااااااااید یه چند تا پرم که شده از زلف‌های خانم ها بیرون روسری باشه تا موهاشون یه هوایی بخوره اگه نه شبِ کلی از این خانم ها روز نخواهد شد یا شایدم می خوان بگن ما مو داریم و کچل نیستیم!!

images12

فکر آخری که تو این چند لحظه کوتاه به ذهنم رسید این بود که؛ در روزگاری که مسئله رعایت حجاب باعث محرومیت بسیاری از زنان مسلمان در جای جای جهان از شغل و تحصیل و آسایش در زندگی شده و باز هم این زنان متعهد دست از عقاید خود بر نمی دارند و حجاب اسلامیشون را حفظ می کنند و حاضرند از هر چیزی بگذرند الا دین و مذهب و عقایدشون؛ در میهن عزیزمان ایران برخی !!

3-2-2014 10-28-48 AM

 کاری از گروه جامعه باحجاب

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه