هزاران بار کشته می شوم به خاطر حجاب

شهید یعقوب ابراهیم نژاد : اگر می دانستم با هر بار که خونم ریخته می شود بی حجابی آغوش حجاب در بر می گیرد، حاضر بودم هزاران هزار بار کشته شوم.

کد خبر: 6449
تاریخ انتشار : اسفند ۲۱, ۱۳۹۲

کرامت انسانى زن، در سایه عفاف او تامین می‌ شود و حجاب یکى از احکام دینى است که براى حفظ و پاکدامنى زن و نیز حفظ جامعه از آلودگی‌هاى اخلاقی تشریع شده است. نهضت های مهم دینی از جمله نهضت عاشورا همواره بر حفظ حجاب تاکید داشتند. حسین بن على علیهم السلام به خواهران  و دختران خویش توصیه فرمودند: که اگر من کشته شوم، گریبان چاک نزنید، صورت مخراشید و سخنان ناروا و نکوهیده مگویید. اینگونه حالات، در شان خاندان قهرمان آن حضرت نبود، به خصوص که چشم دشمن ناظر صحنه‌ها و رفتار آنان بود. رفتار توام با عفاف و رعایت حجاب همسران و دختران شهداى کربلا و حضرت زینب، نمونه عملى متانت بانوان اسلام بود. از اعتراض‌هاى شدید حضرت زینب علیهاسلام، به یزید، این بود که: اى یزید! آیا از عدالت است که کنیزان خود را در حرمسرا پوشیده نگاه داشته‌اى و دختران پیامبر را به صورت اسیر شهر به شهر می‌گردانی، حجاب آنها را هتک کرده، چهره‌هایشان را در معرض دید همگان قرار داده‌اى که دور و نزدیک به صورت آنان نگاه می‌ کنند؟!

27396119128280605291
این نقل قول ها نشان دهنده این است که خاندان اهل بیت علیهم‌ السلام، نسبت به حجاب و عفاف خویش مواظبت داشتند، و هم از رفتار دشمن در این که حریم حرمت عترت پیامبر را نگاه داشته و آنان را در معرض تماشاى مردم قرار داده بودند، به شدت انتقاد می‌کردند. آنان در عین مراعات حجاب و عفاف سخنرانی های افشاگرانه خود را  نیز انجام می­ دادند.

46856510669421997102

شهدای انقلاب اسلامی هم به عنوان ادامه دهندگان نهضت امام حسین همواره از ایشان و رفتارشان الگوبرداری می­ کردند. شهدا که خود برای حفظ خاک و ناموس به جبهه های نبرد علیه باطل رفته بودند، همواره در سخت ترین لحظات زندگی خویش حتی در لحظه شهادت بر حفظ حجاب تاکید داشتند. تاکید شهدا به امر حفظ حجاب در وصیت نامه هایشان، گویای اهمیت حجاب برای آنان است. در این قسمت به ذکر مواردی از توصیه برحجاب در وصیت نامه این عزیزان می ­پردازیم:

c8c60b74993385f6ca25356f2ba333b3-425
شهید حاج محمد ابراهیم همت:

خواهرم،سرخی خونم را به سیاهی چادرت بخشیدم

شهید حمید رستمى:
به پهلوى شکسته فاطمه زهرا(س) قسمتان می ­دهم که ، حجاب را حجاب را ، حجاب را ، رعایت کنید.
شهید یعقوب ابراهیم نژاد:
اگر می دانستم با هر بار که خونم ریخته می شود بی حجابی آغوش حجاب در بر می گیرد، حاضر بودم هزاران هزار بار کشته شوم.
شهید احمد پناهی:
حجاب شما سنگری است آغشته به خون من که اگر آن را حفظ نکنید به خون من خیانت کرده اید.
شهید محمد محمودی:
حجاب شما از خون ما که در جبهه می ریزد برای دشمن کوبنده تر است.
شهید عبدالله رحمانی‌منش:
خواهرانم، مبادا حجابتان را فراموش کنید، چون ما سربازان به خاطر حجاب و حفظ مملکت و دین با دشمن می‌جنگیم.
شهید على روحى نجفى:
از خواهران گرامى خواهشمندم که حجاب خود را حفظ کنند، زیرا که حجاب خونبهاى شهیدان است
شهید محمدرضا جمشیدیان:
آخر تا کی؟ چقدر شهدا وصیت کنند که خواهران حجاب، حجاب. چرا از زینب و زهرا(سلام الله علیهما) درس نمی آموزید؟ دیگر بقیه با وجدان خودتان… آخر کمی هم به آخرت فکر کنید.

کاری از گروه دین و فرهنگ باحجاب

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.