بهار وتابستان93 و مُدهایش…(بخش سوم)

باید یک کلام را در میان اقشار موثر فضای فرهنگی تیتر کنیم و تاکید کنیم که از قضا مسترو میسیز همفرهای زیادی در فضای فرهنگی، تبلیغی، طراحی و هنری ما را پیدا کردند که نقشه‌های بسیاری برای تابستان امسال ما نقش زدند.

کد خبر: 721
تاریخ انتشار : مرداد ۹, ۱۳۹۲

 

images (3)

دکمه های مانتوی من را چه کسی برد؟

علاوه بر بحثی که درباره  مد تابستانی  پوشش پاها در قسمت قبلی داشتیم، آنچه که این روز ها در بحث مد تابستانی و ارائه مدل های جدیدی از مانتو در سطح شهر به چشم می خورد و از طرفی در اینترنت و شبکه های اجتماعی، طرح هایی از نوع جدید از سبک پوشش ارائه می شود که شاید برخی از گروه های خاصی از جامعه زنان از آنها استفاده می کردند، ولی در این مقطع زمانی به نظر می رسد سعی می شود به عنوان یک سبک و فرم قالب در بین تمامی اقشار جامعه ترویج شود.

مانتو هایی که در سالن های مد و شوهای لباس در تهران  و شیراز و اصفهان عرضه می شود عموما توسط افرادی خاص طراحی شده که در باب اهداف و رابطه های آنها حرف های بسیاری وجود دارد. مانتوهایی که تحت عنوان روپوش لباس در اینترنت و برخی فروشگاها و برندهای خاص لباس عرضه می شود عموما بدون دکمه و جلو باز است؛ و موضوع آنجایی جالب می شود که در نهایت آنچه که به مشتری به عنوان لباس زیر آن پیشنهاد می‌شود، لباس های بسیار تنگ و جذب و یا همان لباس های بادیست که قطعا در هنگام چنین ست لباسی منظره ای جالب ! ایجاد خواهد شد.

 مانتوهایی گاها گشاد و گاها تنگ و جلو باز که تقریبا در هنگام راه رفتن فرد از کمر به پایین عقب تر از خود فرد بوده با آستین های کوتاه و حریر که براحتی بدن قابل رویت است.

 روسری ها و شال هایی که در وسط سر قرار گرفته و دسته ی آن در کنار و پشت شانه قرار می گیرد. این ها همه و همه نشان از یک گام ناتوی فرهنگی در ارائه مدل و سبک لباس برای حضو زنان در جامعه است که قطعا باید به دنبال برنامه های پشت پرده دیگری هم در این راستا بود.

 جالب است در ارائه این سبک ها ادعا شده که مطابق شرایط ایران است و اغلب تحت عنوان اینکه این لباس ها و مانتو ها در جهت شاد کردن فضای جامعه (شعار سیاسی) در تابستان! عرضه شده و به قول خودشان به دنبال این هستند که لباس ها از حیث رنگ و مدل در تن فرد جیغ بکشد. از حیث مدل آرایش و رنگ مو و لاک ناخن هم که با تغییر فصل این روزها دچار تغییر می‌شوند و به سمت رنگ های روشن و جلب توجه پیش می روند که بگذریم باید یک کلام را در میان اقشار موثر فضای فرهنگی تیتر کنیم و تاکید کنیم که از قضا مسترو میسیز  همفرهای زیادی در فضای فرهنگی، تبلیغی، طراحی و هنری ما را پیدا کردند که نقشه‌های بسیاری برای تابستان امسال ما نقش زدند شاید بهتر باشد قبل از اینکه از مرحله طراحی و اشاعه اولیه آن نگذشته و به یک اپیدمی ابتذال وارد نشده به یک طریقی از نشر آن جلوگیری کرد. قطعا با شیوه عادی سازی و قبح شکنی در هر مرحله از پرده برداری از حیا دختران و زنان ما نقشه بعدی و فاز بعدی اجرا خواهد شد.

کاری از گروه سبک زندگی باحجاب

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.