امام(ره): سراغ فحشا بروید نمی توانید فکر کنید

مغز جوانی که عادت کرد به فحشا دیگر نمی تواند فکر کند.... دادستان انقلاب موظف است مجلاتی که بر ضد مسیر ملت و توطئه گر است تمام را توقیف کند.

کد خبر: 7310
تاریخ انتشار : فروردین ۳۰, ۱۳۹۳

آن آزادی که آن ها برای مملکت ما می خواستند، آن آزادی بود که جوان های پسر ما و هم جوان های دختر ما را به تباهی بکشند. آن آزادی را آن ها می خواهند که من از این تعبیر به آزادی وارداتی یا آزادی استعماری، یعنی یک آزادی که در ممالکی که می خواهند وابسته به غیر باشد.

این آزادی ها را سوغات می آورند، مثلا مشروبات هم آزاد، محل فساد که می دانید آنطوری که می گفتند از تهران تا آخر شمیران صدها محل فساد به بدترین فساد …. آن ها می گفتند و هی آزادی آزادی می کردند این معنا بود که مشروب فروشی بیشتر از کتاب فروشی باشد. مراکز فحشا بیشتر از مراکز علم باشد. جوان های ما را بکشند به آن مراکز فحشا … مغز جوانی که عادت کرد به فحشا دیگر نمی تواند فکر کند .۱

اینهایی که فریاد آزادی می زنند … اینها همان دمکراتیک غربی می خواهند، آزادی غربی را می خواهند یعنی بی بند و باری۲

آزادی در حدود قانون است… آزاد نیستیم که فساد بکنیم.۳

ما اسلام می‏ خواستیم، اسلام هم آزادی دارد اما آزادی بی ‏بند و باری نه، آزادی غربی، نمی‏ خواهیم، بی‏بندوباری است .۴

امام خمینی (قدس‏ سره) وظیفه مطبوعات را «خدمت برای کشور» می‏ دانند و ورود مطبوعات و رسانه ‏ها را در این زمینه حرکتی در خلاف خدمت برای کشور می ‏دانند.

مطبوعات، سینما… اینها برای خدمت به یک کشور است… نه این که هرکس پا شود و یک مجله ‏ای درست کند و هرچه دلش بخواهد در آن باشد و هرعکسی بهتر مشتری داشته باشد توی آن بیندازد. عکس ‏های مهیّج، عک س‏های مهوّع در آن بیندازد که مشتری ‏هایش زیاد بشود. آن وقت اسمش مطبوعات است. ـ و عرض می ‏کنم.ـ صاحب قلم است و آزادی می‏ خواهد!۵

شاید بتوانیم نمونه بارز این گونه حرکت هایی که امام از آنها یاد می کند در حال حاضر در بسیاری از سایت های فرهنگی به چشم می خورد که مصداق بارز کلام امام هستند.

در این میان مجلات و روزنامه هایی هم که به این سبک وسیاق تحت عنوان فضای باز و آزادی عقیده به ترویج ابتذال فرهنگی اقدام می کنند کم نیستند.

از چاپ آگهی های تبلیغاتی برای سفرهای توریستی به اماکنی که معروف به فساد و فحشا و بی بند وباری هستند تا چاپ نوشتارها و عکس هایی به بهانه نقل اوضاع فرهنگی کشور خود مروج بیشتر ناهنجاری ها هستند.

امام خمینی و فکر جوانان

سفرهای

از طرف دیگر با نوشتن نقدهایی در ارتباط به اجرای احکام اسلامی کشور و شیوه های اجرایی آن صریحا اقدام به نفی و کوبیدن اصل حکم اسلام مثل حجاب و … می کنند.

امام (ره) در این باره می فرماید:

در مملکت ما آزادی اندیشه هست، آزادی قلم هست، آزادی بیان هست ولی آزادی توطئه و آزادی فسادکاری نیست. شما اگر توقع دارید ما بگذاریم بر ما توطئه کنید و مملکت ما را به هرج و مرج بکشید.۶

موضوع جالب در ادامه این بحث نظر امام در برخورد با این رسانه هاست که کاملا در تناقض با نظرات اخیر مقامات رسمی کشور در برخورد صرف با نویسنده هتاک در این رسانه هاست.

ایشان دادستان انقلاب را موظف می دانند که به شدت با این موضوع برخورد کنند و اعلام می کنند که:

دادستان انقلاب موظف است مجلاتی که بر ضد مسیر ملت و توطئه گر است تمام را توقیف کند و نویسندگان آنها را دعوت کند به دادگاه و محاکمه کند … مسامحه نکنید دولت مسامحه نکند …۷ 

 دولت در برخورد با رسانه ها

به هر حال نظرات امام در باره آزادی چه در عرصه فرهنگ و چه ابراز عقیده با همه چارچوب ها کاملا صریح مشخص شده است که برای اجرای آن در جامعه به جای افراط و تفریط بهتر است به بازخوانی همه جانبه نظرات امام بپردازیم.

 

 کاری از گروه سیاسی باحجاب

منابع:

۱-     صحیفه نور: ج۹ ص۲۴۶

۲-     ج ۹، ص ۸۵٫

۳-     همان، ص ۲۲۳٫

۴-     ج ۱۰، ص ۲۲۹٫

۵-      ج ۴، ص ۲۵۸٫

۶-      ج۹ ، ص۸۶

۷-      ج۸، ص۲۵۲

کاری از گروه سیاست باحجاب

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه