دو کتاب جذاب برای دخترخانم ها

پوشش و حجاب عبارت‌ از رفتار و عملی است كه فرد در برابر نامحرم، به وسیله آن تن خود را می‌پوشاند و مخفی نگاه می‌دارد. طبق مستندات تاریخی، پوشش و حجاب در تمامی ادیان مطرح بوده، اما پوشش كامل، پوششی است كه اسلام به آن اشاره می‌كند. اسلام با تاكید بر حفظ پوشش همراه با عفاف، آن را در بهزیستی و تعالی فردی، خانوادگی و اجتماعی زن تاثیرگذار می‌داند.

کد خبر: 7877
تاریخ انتشار : اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۳

n00019857-b

کتاب دختر باید خانم باشد با موضوع ترویج فرهنگ عفاف و حجاب منتشر شد.

 معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امورخیریه همزمان با برگزاری طرح نوروزی آرامش بهاری کتاب «دختر باید خانم باشد» را با موضوع ترویج فرهنگ عفاف و حجاب منتشر کرد.

معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امورخیریه در راستای تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در زمینه انجام کارهای هنری و تبلیغی بر روی مسئله حجاب، کتاب «دختر باید خانوم باشد» را منتشر کرد.

این کتاب در این راستا با ارائه نگاه و سبکی جدید در ترویج این امر مهم همت گمارده است.

گفتنی است، این کتاب فصل های مختلفی ازجمله «فرشته و مترسک» ، «الماس»، «بلغور عشق»، «غرولند»، «دماغ سوخته» و … با مطالبی کوتاه و خواندنی بهمراه تصاویر زیبا منتشر شده است.

 123e

چتری برای دخترم

 2007994_896

پدیدآورندگان : نویسنده: خدیجه عباسطی‌‌پور , زیرنظر: مجید مردانی
موضوع : حجاب – جنبه‌های مذهبی – اسلام , حجاب اسلامی , حجاب
ناشر : انصار الامام المنتظر (عج)
زبان اصلی : فارسی
قیمت : ۱۰۰۰

پوشش و حجاب عبارت‌ از رفتار و عملی است که فرد در برابر نامحرم، به وسیله آن تن خود را می‌پوشاند و مخفی نگاه می‌دارد. طبق مستندات تاریخی، پوشش و حجاب در تمامی ادیان مطرح بوده، اما پوشش کامل، پوششی است که اسلام به آن اشاره می‌کند. اسلام با تاکید بر حفظ پوشش همراه با عفاف، آن را در بهزیستی و تعالی فردی، خانوادگی و اجتماعی زن تاثیرگذار می‌داند. نگارنده در کتاب حاضر، با دیدگاهی روان‌شناختی و جامعه‌شناختی و با بهره‌گیری از مکتب اسلام، ضمن ارائه کلیاتی درباره حجاب و تاریخچه پیدایش آن، به بررسی وجود پوشش در ادیان مختلف، سبب‌شناسی پوشش نابهنجار و تاثیر آن در فرد و عوامل تحکیم و اشاعه پوشش اسلامی پرداخته است .

کاری از گروه دین و فرهنگ باحجاب

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.