فتوای سلفی گامی در جهت کام تروریست ها

در چند سال اخیر از طریق خبرگزاری ها و رسانه های جمعی اخبار زیادی از فتواها و احکام شرعی رهبران و مفتی های سلفی و وهابی منتشر شده که گاها بسیار جالب و در عین حال تاسف برانگیز بوده و همواره اعتراضات بسیاری را در پی داشته است. احکامی که بر پایه آرا و نظرات […]

کد خبر: 792
تاریخ انتشار : مرداد ۱۲, ۱۳۹۲


در چند سال اخیر از طریق خبرگزاری ها و رسانه های جمعی اخبار زیادی از فتواها و احکام شرعی رهبران و مفتی های سلفی و وهابی منتشر شده که گاها بسیار جالب و در عین حال تاسف برانگیز بوده و همواره اعتراضات بسیاری را در پی داشته است. احکامی که بر پایه آرا و نظرات شخصی و در ضدیت و تعارض با اصل شریعت است به نحوی که نمی توان هیچ درون مایه فقهی و روایی مستندی برای آن پیدا کرد.از حرام بودن مسافرت زنان بدون محارم با هواپیما و نشستن زیر باد کولر گرفته تا تحریم تظاهرات و اعتراض نسبت به حکومت سعودی از جمله این فتواهاست.

از آخرین شاه کارهای دیگر این حضرات می توان به فتواهایی اشاره کرد که در طول جنگ داخلی در سوریه توسط ایشان صادر شده است که در حقیقت به نظر می رسد مجوزی در جهت کشتار و آزاد سازی تجاوز و افزایش هنجارشکنی اخلاقی است .

محمد العریفی مفتی ۴۲ ساله عربستانی که از تندروهای مذهبی منتسب و نزدیک به القاعده است پیش از این نیز صحبت کردن دختر با پدر در زمان غیبت مادر را هم حرام اعلام کرده بود.پس از شدت گرفتن درگیری ها و طولانی شدن اوضاع ناآرام داخلی در سوریه و خسته شدن و کاهش نیروهای تروریست در منطقه با انتشار فتوایی که تقریبا در جهان اسلام بی سابقه و حتی در میان خود این گروه بی نظیر است با یک پیام اینترنتی و تبلیغات در شبکه های مجازی اعلام کرد که جهاد نکاح حلال است و گفت: ای دختران! برای “جهاد جنسی” به پاخیزید! به سوریه بروید و با ازدواج ساعتی با “شورشیان” به “بهشت” بروید! العریفی در پیام خود سن دخترانی را که به قصد جهاد مناکحه به سوریه می روند را ۱۴ سال اعلام کرد.

در پی صدور این فتوا به ویژه در تونس تعداد زیادی از مبلغین وهابی و سلفی که در این منطقه به شدت فعال هستند با تبلیغات گسترده به تشویق دختران، زنان و بانوان مطلقه تونسی پرداخته تا با عزیمت به سوریه و ازدواج ساعتی با شورشیان مسلح که بر ضد دولت بشار اسد می جنگند نیاز های آن ها را برآورده کرده و به واسطه پاداش این عمل به بهشت بروند. در پی این اعلام به نقل بسیاری از خبرگزاری های تونس تعداد زیادی از خانواده های تونسی مفقود شدن دختران نوجوانشان را به پلیس این کشور اعلام کردند.

کار تا جایی پیش رفت که برخی از این مبلغان حتی طلاق گرفتن زنان از همسران خود برای حضور در جهاد نکاح در سوریه را نیز جایز شمردند. از طرف دیگر نیز طلاق هایی نیز در این کشور ثبت شده که نشان می دهد برخی از جوانان دلباخته و شیفته وهابیت با طلاق همسران خود آنها را جهت شرکت در این جهاد و کمک به مجاهدان! به سوریه روانه کردند.

نکته جالب در این میان آنجاست که تعداد فتواهای این چنینی آنقدر زیاد است که به نظر می رسد به ازای هر زن و دختر سوری با شرایط خاص یک فتوا وجود دارد. در این میان فتواهای قرضاوی درباره تشویق مردان عرب برای ازدواج با دختران و زنان سوری چنان مطرح شده که حتی مردان متاهل در راه رضای خدا می توانند با چند دختر و زن سوری به ازای مهریه و نفقه ناچیز و یا حتی بدون آن با آنها ازدواج کنند. یا از طرف دیگر به تروریست ها این اجازه را دادند که با زنان سوری در هر شرایطی حتی به اجبار ازدواج کنند. در قبل از شروع جنگ در سوریه نیز رواج ازدواج تابستانی سلفی ها و وهابی های سعودی در برخی از این مناطق ریشه داشت که به دنبال گسترش نفوذ وهابیت در منطقه بودند.در همین ارتباط فتوای یاسر العجلونی درباره مباح بودن بهره کشی جنسی از زنان اسیر سوری برای تروریست ها موجی از هتاکی ها را در منطقه به دنبال داشت وی در ادامه اعلان کرد  به زودی به شرح فتوای خود درباره نحوه کنیز گرفتن از میان زنان اسیر سوری خواهد پرداخت. به این شکل فرد مالک آن زن شده و بدون جاری شدن خطبه عقد، مهریه و نفقه با آنها ارتباط برقرار کرده و تنها باید در صورت تولد بچه انتساب این کودک به خود را در دفاتر حکومتی ثبت کنند. برخی از مفتی ها هم در این ارتباط فتوا داده‌اند که کسانی که از کشورهای مختلف به سوریه آمده‌اند تحت عنوان «جهاد النکاح» می‌توانند حتی با زنان متاهل نکاح کرده و دختران سوری نیز بدون هیچ قیدی می‌توانند خود را در اختیار شورشیان مسلح قرار دهند. شورشیان حتی در مساجد بنا به فتوای سلفی‌ها با زنان همبستر می‌شوند و حتی سلفی‌های سعودی فتوایی مبنی بر حلال بودن همجنس بازی در سوریه داده‌اند.

هرچند که پس از گسترش اعتراضات و واکنش ها نسبت به این فتوا ها که بازتاب بسیار وسیعی در کشورهای عربی داشت، العریفی که قبلا هم در ارتش عربستان در سرکوب شیعیان الحوثی یمن نیز دست داشته با فاصله زمانی فتوای خود را تکذیب کرد ولی  موضوع مهم این است که همچنان موضوع جهاد نکاح از حیث موجودیت در بین شورشیان سوری پا برجاست و آثار مخربی را برجامعه اسلامی برجا می گذارد.

این افراد که معتقد به حرمت ازدواج موقت هستند، امروزه در جهت بهره برداری شخصی و ابزاری از زنان با چنین احکام و تبلیغاتی که انجام می دهند در حقیقت به نوعی به ترویج فحشا به شکل مشروع پرداخته و با آلوده کردن زنان، دختران و پسران مسلمان به چنین اعمالی به گسترش فرهنگ بی حیایی در میان آنها می پردازند. مردانی که به این شیوه از زندگی عادت کرده و دخترانی که بعد از این استفاده ابزاری در سطح جامعه اسلامی پراگنده و سرگردان شده تبدیل به یک معضل در سوریه و دیگر کشورها می شوند . شیوه ای که احتمال دارد تبدیل به یک سنت و رفتار نامناسب شده و توسط تروریست هایی که از بیش ۱۹ کشور اسلامی آمده اند به اقصی نقاط کیان اسلامی سرایت کرده و در جنگ ها و نا آرامی های دیگر کشور ها هم استفاده شود. به هر حال به نظر می رسد با یک کار فرهنگی و جمعی میان علمای اسلام باید ریشه چنین فتواهایی را برای همیشه زد چرا که به این منوال بعید نیست که ناموس اسلام در هیچ کشوری در امان باشد.

فتوا داده‌اند که کسانی که از کشورهای مختلف به سوریه آمده‌اند تحت عنوان «جهاد النکاح» می‌توانند حتی با زنان متاهل نکاح کنند و دختران سوری می‌توانند خود را در اختیار شورشیان مسلح قرار دهند. شورشیان حتی در مساجد بنا به فتوای سلفی‌ها با زنان همبستر می‌شوند و حتی سلفی‌های سعودی فتوایی مبنی بر حلال بودن همجنس بازی در سوریه داده‌اند.

 Untitled-1

 

کاری از گروه بین الملل باحجاب

ارسال
چاپ
0 نظر
  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.