سایت های مد داخلی

نکته اینجاست که نه اکثریت، ولی غریب به نیمی از این افراد ایرانی هستند ولی طراح مد ایرانی نیستند، و برای بنگاه های معروف فشن اروپایی کار می کنند و یا خود برای خود تولید برند کرده اند.

کد خبر: 8372
تاریخ انتشار : اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۳

شما فیلتر شکن دارید؟ اگر فیلتر شکن داشته باشید کار راحت تر می شود. می خواهیم گشتی در شبکه های مجازی مد داخلی بزنیم. اولین واژه ی جستجوی ما «فشن ایرانی» خواهد بود و اولین صفحات پیشنهادی گوگل: (عکس دختر فشن ایرانی)، (مد آفرین، پایگاه مد و فشن ایران)، (مد و فشن ایرانی در مجله FSHN )، (خود نمایی دختران فشن ایرانی در فیس بوک) و … است. واقعیت این است که بیش از هفتاد درصد سایت های مد ایرانی بیشتر به معرفی و جذب مد لینگ ها پرداخته اند و سایت هایی همچون « ویولت » بیشتر فعالیت خود را به جذب و دعوت به همکاری از مدلینگ ها قرار داده و برای مدرسه مدلینگ خود فرم ثبت نام در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

فشن

جست و جوی خود را کمی تخصصی تر می کنیم و به سراغ وب سایت های طراحان معروف مد ایرانی می رویم.  نکته این است که نه اکثریت ، ولی غریب به نیمی از این افراد ایرانی هستند ولی طراح مد ایرانی نیستند، و برای بنگاه های معروف فشن اروپایی کار می کنند و یا خود برای خود تولید برند کرده اند.

 3

طراحانی که بالغ بر هفتاد نفر هستند. نکته قابل توجه در طراحی های لباس این افراد عدم همخوانی مدل لباس ها با فرهنگ ایرانی اسلامی است که البته با توجه به مقیم بودن اکثریت این افراد در خارج از کشود انتظار زیادی نمی توان داشت.

4

nimany

در میان وب سایت های مد و فشن ایرانی به سراغ سایت های زیر، نیکنام و گیوا می رویم که به عنوان برترین گروه های طراحی لباس ایرانی معرفی شده اند.

 7

8

نکته قابل توجه در اینگونه سایت ها نمایش مدل های ایرانی با پوشش های کاملا غیر اسلامی مدلینگ ها است که غیر مستقیم این مفهوم را منتقل می کند: لباس ها را باید اینگونه پوشید!

 

در جمع بندی پایانی در این جست و جو می توان به آمیختگی بسیار زیاد صنعت مد با مدلینگ در ایران پی برد که البته گاهی مدلینگ ها برجسته تر از خود مد و طراحی های جدید و البته قابل استفاده در جامعه ایرانی هستند. اما طرح های لباس ارائه شده تا چه حد قابل استفاده در جامعه ما است؟ طراحان لباسی همچون آنا ثانی با طراحی لباس زیبا، شکیل و البته پوشیده مریلا زارعی در اختتامیه جشنواره فجر ثابت کردند که می توان زیبایی را با پوشیدگی همراه با هم در یک غالب ارائه کرد؛ اما چرا و چگونه است که این قابلیت در ارائه طرح ها به ندرت به چشم می خورد؟

سایت های مد داخلی سایت های مد داخلی

کاری از گروه سبک زندگی باحجاب

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.